איך לגדל חומצה מזרע

חומצה היא צמח בעל טעם חריף ולימוני. לעלים הצעירים יש טעם מעט יותר חומצי אבל אפשר להשתמש בעלים מבוגרים מאודים או מוקפצים כמו תרד.

חומצה נקראת גם אנפה והיא עשב רב שנתי הגדל בר במקומות רבים בעולם. הוא נמצא בשימוש נרחב במטבח הצרפתי. למד כיצד לגדל חומצה ולהוסיף מגע של הדרים לגינת התבלינים הקולינרית שלך.

חוּמעָה:

ישנם זנים רבים של צמחי חומצה אך הנפוץ ביותר בשימוש בבישול הוא חומצה צרפתית או חומצה עגולה עלים (Rumex scutatus). חומצת כבשים (Rumex acetosella) הנקראת גם ברבריס או חומצת כבשים היא קלאסיקה של מטבח פוייטווין, את העלים הצעירים אפשר לאכול חיים או בסלטים, אבל גם בחביתות, קישים או כל מאכל אחר המבוסס על ביצים. חומצת עלה גדלה כצמח גינה וגובהה מגיעה עד 24 סנטימטרים עם גבעולים זקופים. העלים חלקים עד מקומטים ואורכם 8 עד 15 ס"מ. כאשר חומצה לא נקצרה, היא מייצרת פרח סגול סגול ומושך.

שתילת חומצה מזרע:

לזרוע זרעי חומצה באביב כאשר האדמה התחממה.
הכן ערוגה מנוקזת היטב עם אדמה חרושה היטב. הזרעים צריכים להיות במרחק של 15 ס"מ זה מזה וממש מתחת לפני הקרקע.
שמור על המיטה לחה במידה מתונה עד להנבטה ואז דלל את הצמחים כשהם מגיעים לגובה של 5 ס"מ. החומצה לא תזדקק לטיפול נוסף, אבל יש לעשב את המיטה והצמחים צריכים לקבל לפחות 1 אינץ' מים בשבוע.

כיצד לגדל כראוי חומצה:

חומצת גינה (Rumex acetosa) וחומצת עלים עגולה (Rumex scutatus) הם שני הזנים התרבותיים של העשב. חומצת גן זקוקה לאדמה לחה ולתנאים ממוזגים. חומצה עגולה מתפקדת בצורה הטובה ביותר כאשר היא גדלה באזורים יבשים ופתוחים עם קרקעות לא מסבירות פנים.
לצמחים שורשים עמוקים ומתמשכים מאוד והם גדלים היטב עם מעט תשומת לב.

שתילת חומצה מזרע או חלוקת השורשים הן שתי הדרכים הנפוצות ביותר להפצת העשב. החומצה מתחילה לעלות ולפרוח כשהטמפרטורות מתחילות לעלות גם הן, בדרך כלל בחודשים יוני או יולי.
כשזה קורה, אפשר לתת לצמח לפרוח וליהנות ממנו, אבל זה מאט את ייצור העלים.
אם אתם רוצים לעודד ייצור עלים גדול ושופע יותר, חתכו את גבעול הפרח והצמח ייתן לכם כמה יבולים נוספים.
אתה יכול אפילו לחתוך את הצמח לקרקע והוא יפיק יבול חדש מלא בעלווה.

קצירת חומצה:

ניתן להשתמש בסורל מסוף האביב ועד הסתיו, עם ניהול נכון של הצמח. קצור רק מה שאתה צריך מהצמח. זה קצת כמו חסה וירוקים, שבהם אפשר לחתוך את העלים החיצוניים והצמח עדיין יפיק עלווה.
אתה יכול להתחיל לקצור כאשר הצמחים בגובה 10-15 ס"מ. העלים הקטנים יותר טובים בסלטים ומוסיפים טעם חמצמץ. עלים גדולים יותר רכים יותר. חומצה היא תוספת מסורתית לביצים ומתמזגת למרקים ורטבים שמנתים.

6 הירקות הרווחיים ביותר לגידול בגינה שלך

רשימת ירקות ועשבי תיבול שניתן לגדל בצל