איך לגדל קולרבי מזרעים

קולרבי הוא דו-שנתי עמיד הגדל כשנתי. לזרוע זרעי קולרבי בגינה 3 עד 4 שבועות לפני תאריך הכפור הממוצע האחרון באביב. קולרבי גדל בצורה הטובה ביותר בטמפרטורות קרירות בין 4.4°C ל-23.9°C. קולרבי צריך 45 עד 60 ימים להתבגר. באזורים עם חורף מתון, יש לזרוע קולרבי בסוף הקיץ לקציר החורף. קולרבי יכול לעמוד בפני הקפאת הסתיו המוקדמת.

תיאור של קולרבי:

לקולרבי (Brassica oleracea var. gongylodes) יש גזע נפוח בצורת כדור שגורם לו להיראות כמו לפת הגדלה על שורש כרוב. הגבעולים יכולים להיות לבנים, סגולים או ירוקים ומעליהם שושנה של עלים כחולים-ירוקים ארוכי גבעול. קולרבי מתוק יותר מכרוב או לפת.

תפוקת קולרבי:

לשתול 4 עד 5 קולרבי לאדם במשק הבית.

שתילי קולרבי:

לזרוע קולרבי בשמש מלאה. גדל קולרבי באזור מנוקז היטב, הפוך היטב ועשיר בחומר אורגני. קולרבי מעדיף קרקעות שבהן ה-pH הוא בין 5.5 ל-6.8. שלב קומפוסט מיושן בערוגות לפני הזריעה.

קולרבי הוא גידול שצריך לגדל במזג אוויר קריר. לזרוע זרעי קולרבי בגינה 3 עד 4 שבועות לפני תאריך הכפור הממוצע האחרון באביב. קולרבי צריך 45-60 ימים כדי להגיע לבגרות ויש לגדל אותו בצורה כזו שהוא יגיע לקטיף לפני הטמפרטורות הממוצעות מעל 23.9 מעלות צלזיוס. באזורים שבהם החורפים אינם קשים מדי, ניתן לזרוע קולרבי בסוף הקיץ לחורף קְצִיר. קולרבי יכול לעמוד בפני הקפאת הסתיו המוקדמת. באזורי חורף קרים, אתה יכול לזרוע קולרבי בקיץ לקציר לפני הכפור הראשון בחורף.

שתילה וריווח קולרבי:

לזרוע זרעי קולרבי בעומק 1.5 ס"מ ובמרחק של 2.5 ס"מ זה מזה ולהשתיל שתילים מוצלחים במרחק של 10 עד 20 ס"מ זה מזה. מרווחים את השורות במרחק של 45-60 ס"מ זה מזה. ניתן להשתיל שתילים מדוללים לחלק אחר של הגן.

צמחים נלווים לקולורבי הם סלק, סלרי, בצל ותפוחי אדמה. אין לשתול עם שעועית ירוקה, תותים או עגבניות.

לקולורבי שורשים גדולים ואינו מתאים לגידול מיכלים.

שמור על האדמה לחה באופן שווה בזמן גידול קולרבי.

השקיית קולרבי:

שמור על אדמה לחה באופן שווה לצמיחה מהירה. קולרבי שחסר לו מים יהפוך לעצי. הכן את הערוגות עם קומפוסט מיושן.
מאלפים את הקולרבי בקומפוסט מיושן כאשר הצמחים בגובה 10 עד 12 ס"מ.

בעיות ומזיקים:

קולרבי יכול להיות מותקף על ידי תולעים חתוכות, לולאות כרוב ותולעי כרוב. מניחים צווארונים סביב הגבעולים כדי להגן על השתילים מפני נזק לתולעת חתוכה. הסר את אשכולות הביצים מתחת לעלים ושטוף את הצמחים בתמיסת סבון מדוללת. ניתן לשלוט בתולעי כרוב על ידי ריסוס עם Bacillus thuringiensis.

קולרבי רגיש לטחב אבקתי ולטחב. זנים עמידים למחלות צמחים. הסר והשמד צמחים נגועים.

קציר ואחסון קולרבי:

קולרבי מוכן לקציר כאשר הגבעולים מגיעים לקוטר של 5 עד 7 ס"מ.

קולרבי נשמר היטב במקרר למשך שבוע או חודש עד חודשיים במקום קריר ולח. ניתן להקפיא קולרבי.

שמות נפוצים: קולרבי, כרוב שורש, לפת גבעול, כרוב לפת

5 ירקות לשתול ביוני

טיפים לזריעת 16 ירקות בחוץ בחודש מרץ