איך לגדל תרד ניו זילנדי (תרד ניו זילנדי)

הטטראגון בעל הקרניים (Tetragonia tetragoniodes ) נקרא גם "תרד ניו זילנד" או "תרד קיץ".

תרד ניו זילנדי הוא צמח רב שנתי הגדל כשנתי במזג אוויר חם. לזרוע את ניו זילנד ניו זילנד עד תאריך הכפור האחרון באביב או אפילו מאוחר יותר בעונה. ניתן להתחיל זריעה מזרעים בתוך הבית 2-3 שבועות לפני הכפור האחרון באביב לצורך השתלה מאוחרת יותר.

תרד ניו זילנדי אינו עמיד לכפור כמו תרד אמיתי. שני הצמחים אינם קשורים, אך ניתן להשתמש בהם טריים או מבושלים באותו אופן. לשתול תרד ניו זילנדי בחלק החם של השנה כאשר תרד רגיל אינו גדל.

תיאור הטטראגון:

תרד ניו זילנדי הוא ירק רב שנתי הגדל כשנתי רך. זהו צמח עלים נמוך וחלש גזע שיכול להתפשט ברוחב של כמה עשרות סנטימטרים ולהגיע לגובה של 30 סנטימטרים. לתרד ניו זילנדי יש עלים עסיסיים, משולשים עד סגלגלים שהם חיוורים עד ירוקים כהים ואורכם 5-10 ס"מ. העלים של התרד הניו זילנדי קטנים ומטושטשים יותר מאלה של תרד רגיל. לתרד ניו זילנדי יש פרחים צהובים קטנים וקפסולות חרוטיות.

טיפ: גדל אחד או שניים צמח תרד ניו זילנדי לכל בן בית.

איך לגדל תרד ניו זילנדי:

מקום השתילה:

שתלו תרד ניו זילנדי בשמש מלאה. התרד הניו זילנדי מעדיף אדמה הידרופלית, מנוקזת היטב, עשירה בחומר אורגני. לטרגונים יש גזע חלש ונראה שהם משתרכים דרך הגן. מניחים צמחים בתלוליות הדומות לדלעת. תרד ניו זילנדי מעדיף PH של קרקע של 6.8 עד 7.0. הכן את הערוגות עם קומפוסט מיושן היטב. היכן שחום הקיץ עז, שתלו תרד ניו זילנדי במקום בו יקבל צל חלקי אחר הצהריים.

תרד ניו זילנדי גדל בצורה הטובה ביותר במזג אוויר חם בטמפרטורות הנעות בין 15 ל-23 מעלות צלזיוס. לזרוע תרד ניו זילנדי בגינה בתאריך הכפור האביבי הממוצע האחרון או מאוחר יותר. התחילו את התרד הניו זילנדי בתוך הבית 2-3 שבועות לפני הכפור האחרון באביב לצורך השתלה מאוחרת יותר. תרד ניו זילנדי אינו עמיד לכפור כמו תרד אמיתי. לשתול תרד ניו זילנדי בחלק החם של השנה כאשר תרד רגיל אינו גדל. הצמח עמיד לבצורת אך העלים לא יהיו רכים כל כך. תרד ניו זילנדי צריך 55-65 ימים כדי להגיע לקציר.

שתילה ומרווחים:

לזרוע תרד ניו זילנדי בעומק 1 ס"מ ובמרחק של 5-10 ס"מ זה מזה. תרד ניו זילנדי גדל מאשכולות זרעים המייצרים שתילים מרובים, בדומה לזרעי סלק. משרים את הזרעים למשך הלילה במים כדי להאיץ את הנביטה. כאשר השתילים בגובה 8 ס"מ, השתלו את החזקים ביותר, במרחק של 30-45 ס"מ. מניחים תרד קיץ בתלוליות הדומות לדלעת. זה יאפשר לגזע החלש להתרחב. מרווח תלוליות או שורות במרחק של 60-90 ס"מ זה מזה.

צמחים נלווים:

תותים הם בן לוויה טוב. הימנע משתילת תרד ניו זילנדי בצל של צמחים גבוהים כמו תירס או שעועית ירוקה.

תרד ניו זילנדי יגדל היטב במיכלים. גדל שני צמחים בעציץ של 20 ליטר.

תחזוקה של טטראגונים:

שמור על תרד ניו זילנד לח באופן שווה, השקה באופן קבוע לצמיחה מהירה ומלאה. אל תתנו לרצפה להתייבש. התרד הניו זילנדי עמיד לבצורת ברגע שהתבסס אבל העלים לא יהיו רכים או טעימים. מאלץ טוב הוא אידיאלי לשמירה על לחות הקרקע. הכן את הערוגות עם קומפוסט מיושן. הלבישו את צמחי הצד בקומפוסט מיושן באמצע העונה.

לתרד ניו זילנד אין בעיות מזיקים חמורות ואין לו בעיות מחלות קשות.

תרד קיץ יהיה מוכן לקציר 55 עד 65 ימים לאחר הזריעה. חתוך עלים צעירים וקצות עלים עדינים לקבלת הטעם הטוב ביותר. הקציר החוזר והחתוך הזה יעודד צמיחה חדשה וקציר ארוך יותר.

תרד ניו זילנדי יישמר במקרר עד שבוע, ניתן להקפיא, לשימורים או לייבש אותו.

ירקות לשתילה בפברואר: 10 יבולים לזריעה ולגידול

9 ירקות שתוכלו להתחיל לגדל באפריל