איך למסוק ולהכין את הזיתים שלך

בעת קטיף והכנת זיתים משלכם, חשבו על האפשרויות הרבות לשימוש בהם במטבח… טפנד, זיתים ממולאים, זיתים בסלט שלכם, זיתים בבוקר, זיתים בערב, זיתים בארוחת הערב! מה עדיף, נכון?

מה דעתך לקטוף ולהכין זיתים טריים בדיוק כמו שאתה אוהב אותם
?

אם אתם גרים ליד עץ זית (כנראה אם ​​אתם גרים בדרום צרפת), זה הזמן להתחיל!

זיתים מבשילים בסוף הקיץ ובתחילת הסתיו.
פעמים רבות אנשים מפילים את הזיתים והם מתבזבזים בכמויות גדולות. ייתכן שהדבר נובע מהצורך לעבד את הזיתים לפני שניתן לצרוך אותם, אולי אם הם היו מתכלים ישירות מהעץ לא היה כל כך הרבה פסולת. אלא אם כן אתה לוחץ אותם גולמיים בגלל השמן היפה שלהם, זיתים מרים בצורה בלתי נסבלת אם אוכלים אותם טריים. קדימה, נסה אחד.

אז אני מציע לך לסקור טכניקה כדי לחסל את המרירות הזו ולקבל את הטעמים שאתה רוצה.

שלב 1: קציר

כשאתה מאתר עץ שמייצר, תבחין בכמה דברים. ראשית, תראה כמה מסוקסת ומעוותת הקליפה, היא כל כך יפה. שנית, חלק מהזיתים כנראה ירוקים וחלקם במראה סגול כהה או שחור. ככל שהזית כהה יותר, כך הוא בשל יותר. כשאתה קונה זיתים ירוקים בחנות, בדיוק כמו פלפלים ירוקים, אתה קונה פירות בוסר. בחרו פרופורציה המתאימה לטעמכם. אתה יכול ליהנות מזנים רבים של זיתים, אבל זה לא אמור למנוע ממך לנסות את מה שגדל במקום. כמו כן, הקפידו לבחור מכלי זכוכית טובים שאטומים היטב.

שלב 2: חרצנים ועציצים

הרבה מהמרירות של זית מגיעה מהבור. אפשר לשמור את הגלעון בפנים, אבל התהליך ייקח הרבה יותר זמן כדי להסיר את המרירות, אפשר גם להבקיע את הזית אם לא רוצים לגלען אותו לגמרי. אחרת, אני ממליצה לקנות פחם דובדבן או זית (תוכל למצוא אותם על אֲמָזוֹנָה). בדרך כלל תוכלו למצוא אותם בכל חנות שמוכרת ציוד למטבח. כאשר אתה מביא את מסיק הזיתים שלך, התחל לגלע אותם ולעבד את האמות. פירוק אותם יאפשר לך גם למלא אותם! לאחר מכן, מלאו את הצנצנות שלכם בזיתים המגולענים כדי להשאיר כ-2 ס"מ מרווח מתחת למכסה.

אתגר בונוס: שמור כמה זרעים והנביט אותם כדי לגדל עוד יותר עצי זית!

שלב 3: השתמש במינון בריא של מלח

אתה תצטרך הרבה מלח בשביל שיטה זו. הקפידו להשתמש במלח כבישה או שימורים. אם קשה למצוא את זה, השתמש במגוון מלח גס. אתה תצטרך את זה כדי להוציא את המרירות מהזיתים על ידי הכנת מה שנקרא מי מלח (או מי סופר מלח). תהליך זה גם מתסיס את הזיתים ומוסיף שכבת טובה חדשה ומדהימה. הכינו תערובת של 1 כוס מים עבור 1.5 כפות מלח. אם תרתיח את התערובת המלח יתמוסס מהר יותר ותטהר את המים עוד קצת. בנוסף, אם תשפוך את התמלחת החמה על הזיתים, תיצור איטום הדוק הרבה יותר – מונע צמיחה של חיידקים כמו גם עוצמת מלח טובה יותר. הכינו מספיק כדי שהתערובת תוכל למלא את נפח המיכלים הנותר מעט מתחת למכסה. אוטמים את המיכלים ומניחים אותם במקום חשוך שיישאר בטמפרטורת החדר. חכה שבוע.

שלב 4: חזור על שלב 3

לאחר שבוע אפשר לשפוך את המלח ולנסות זית כדי לראות כמה מרירות הוסרה. עשה שוב את אמבט המלח שלך עבור הזיתים שלך בשלב 3 אם הם עדיין מרים מדי. תהליך זה אורך בדרך כלל בין שלושה לחמישה שבועות, תלוי בהעדפתך למרירות וטעם מותסס.

שלב 5: כמה גוונים של מרינדות

לאחר שהזיתים תואמים לטעמכם, תוכלו להכין תמיסת מלח קלה יותר ולהוסיף לה את החומץ האהוב עליכם, יחד עם עשבי תיבול ותבלינים להצטרפות למסיבה. הם יחזיקו מעמד חודשים אם תשמור על אטימה טובה, אפילו בטמפרטורת החדר.

לאחר הכנת זיתים משלכם, סוף סוף תוכלו להשתמש בהם בכל מקום במטבח!

9 הירקות הטובים ביותר לגידול בתוך הבית

טיפים כיצד לגדל עץ תאנה בגינה שלך