טיפים להכנת גינת הירק שלך בפברואר ומרץ

עם החורף המתון למדי של העונה (עד כה), גננים מתמקדים יותר ויותר בעונת הגידול הקרובה. למעשה, הם עשויים אפילו להתפתות לחרוש את האדמה ולהמשיך בעבודות נטיעת הירקות שלהם. בעוד שהמתנה עד תאריך הכפור האחרון עשויה להיות דרך פעולה בטוחה יותר, גננים יכולים לנקוט בצעדים חשובים עם העצות האלה כדי להכין את גינת הירק שלך בפברואר ומרץ.

חודש פברואר בגן הירק:

פברואר יכול להיות חודש בלתי צפוי, תוך שבוע אנו עלולים להיתקל בגשם, שלג, רוח וכפור עז. הסיבה לכך היא שהטמפרטורות יכולות גם להשתנות בפראות, מה שהופך את הגינון למאמץ בסיכון גבוה אם אין לך הגנה כבדה וצמחים עמידים במיוחד. עם זאת, פברואר יכול להיות זמן מצוין להתחיל את עבודתכם בהכנת הגינה לעונה הקרובה.

סדר את הצמחים הקיימים שלך:

בעוד שרוב צמחי הגן רדומים (ללא עלים) לחורף, קצץ כל גפנים עשבים שעלולים לחנוק את הצמח ברגע שהוא מתחיל לגדול באביב.

החזר לחיים את ערימת הקומפוסט שלך:

ערבבו (או הפכו) את מרכיבי הקומפוסט שלכם במרץ לפני סוף החודש. התחל אצווה חדשה מפסולת עלים בכל עת. למרות שאתה מוציא אנרגיה עכשיו, יש סיכוי גבוה יותר לקבל קומפוסט שחור עשיר בתחילת עונת הגידול.

פתח את תוכנית האב לגן הירק שלך:

כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר מחלל הגינה שלכם, החליטו אילו ירקות תגדלו העונה. קבע את צרכי המרווח והגידול של כל זן והשתמש בטכניקות שתילה נלוות במידת הצורך.

אם אתם שותלים גינת סתיו ו/או יבול כיסוי, כלול את הירקות ו/או הדגנים האלה בתוכנית האב של העונה. לאחר שתסיים, רשום את המשאבים הדרושים (אדמה, תוספים, גידור וכו'), יחד עם העלויות שלהם. על ידי תכנון מראש, סביר להניח שתבצע רכישות דחף של צמחים ואדמה במרכז הגן המקומי שלך.

התחל את זרעי הירקות של העונה הקרירה שלך בבית:

לשתול זרעים של ירקות בעונה קרירה כמו ברוקולי, חסה וכרוב. בצע את ההליכים המומלצים להתחלת זרעים ולספק שפע של אור מלאכותי כדי לעורר את צמיחת הצמח.

לאחר שהצמחים הקטנים צצו, שמור את האורות ליד החלק העליון של השתילים. ככל שהם גדלים, הגדל את האורות בהתאם. או שתלו את הזרעים שלכם מול חלון גדול ושטוף שמש. תכנן להשתיל את ירקות מזג האוויר הקרירים האלה עד אמצע מרץ.

חודש מרץ בגן הירק:

תאמינו או לא, מזג האוויר בחודש מרץ יכול להיות אפילו יותר לא יציב מאשר בפברואר. למרות שהאביב מגיע החודש, גם שלג ו/או כפור יכולים להופיע, ולעתים קרובות פוגעים בצמחים ובעצים הפורחים מוקדם. אפילו עם מזג האוויר המטורף של חודש מרץ, זה זמן טוב לטיפוח אדמת הגינה ואפילו לגידול ירקות בעונה קרירה.

השלם את ההכנות למיטת הגינה שלך:

כאשר האדמה יבשה מספיק כדי להתפורר בידך, עבדו את הגינה לעומק ושלבו את התיקונים האהובים עליכם. אל תנסו תהליך עתיר עבודה זה כאשר אדמת החרסית רטובה שכן העבודה הקשה שלכם תגרום רק לגושים קשים מיותרים.

השתלו את שתילי העונה הקרירה שלך: העבר את השתילים המשגשגים בעונה הקרירה בגינה, פעל לפי הנחיות עומק השתילה והמרווחים לפי הצורך. כדי למנוע צמיחת עשבים, שקול לכסות את השורות שלך עם קש, עלים מגוררים או גזרי דשא. בנוסף להקשות על גידול עשבים שוטים, חיפויים טבעיים אלה מוסיפים חומרים מזינים מועילים לאדמה כשהם מתפרקים.

לזרוע ירקות עמידים לקירור על ידי זריעה ישירה:

התחל את השתילים שלך בחוץ על ידי זריעה ישירה של ירקות עמידים כמו חסה, תרד, לפת, צנוניות, סלק, מנגולד ובצל, בין היתר.

זרעו את זרעי הפלפל, העגבניות והחצילים שלכם בתוך הבית:

התחל שתילים של זרעי ירקות במזג אוויר חם שלך בתוך הבית, נותן להם הרבה אור כדי לעודד צמיחה. שתילים רגישים אלה צריכים להישאר בתוך הבית עד שסכנת הכפור תחלוף או שהעבודה הקשה שלך תתבזבז.

על ידי הקפדה על כמה הנחיות שתילה בסיסיות ותשומת לב רבה למזג האוויר, תתחיל את גינת הירק שלך ברגל ימין. אפילו יותר טוב, תכין את הקרקע לתוצאות טובות יותר באפריל ומאי.

אנו מקווים שנהניתם מהטיפים שלנו להכנת גינת הירק שלכם, אל תהססו לשתף את הטיפים שלכם בתגובות.

איך לגדל עגבניות שרי או עגבניות קוקטייל

8 ירקות בריאים שתוכלו לזרוע במרץ