טיפים לזריעת 16 ירקות בחוץ בחודש מרץ

ברחבי צרפת, במרץ יש הצצה לאביב עם ימים חמים יותר, ארוכים יותר ושמשיים יותר! כבר סיפרתי לכם על זריעת זרעים בתוך הבית והפעם נראה איך זורעים זרעים ישירות בחוץ.

עכשיו זה הזמן להקדים את העונה אז השתמשו בטיפים במאמר זה כדי לעזור לכם לשתול זרעים בזמן הנכון ותוכלו לקצור את היתרונות בהמשך עונת הגידול. בין אם התמזל מזלכם עם גינה גדולה ומיטות מוגבהות או סתם מרפסת קטנה, אני אספר לכם בדיוק איך תוכלו לגדל ירקות למאכל בהמשך השנה.

מהי זריעה ישירה?

זריעה ישירה היא פעולת זריעת זרעים ישירות לאדמה בה הם יגדלו במשך כל מחזור חייהם. זה שונה מתהליך התחלת שתילים בבית במגשים (בדוק את הפוסט האחרון שלי מה לשתול בבית בפברואר/מרץ).

זריעה ישירה אידיאלית עבור גננים שאין להם מקום להפיץ זרעים בתוך מיכלים. שיטה זו גם מקלה על שתילת זרעים בשורות מסודרות, מה שעוזר לנו לנהל צמחים ועשבים שוטים בהמשך העונה. לא כל סוגי הירקות מתאימים לזריעה ישירה. אלה שנזרעים בתקופה זו של השנה צריכים להיות עמידים לעמוד בכפור פוטנציאלי ובימים קצרים יותר.

למי שצריך קצת יותר הגנה, נוכל לשתול אותם במיכלים או באדמה, מתחת לפעמון או מסגרת קרה, זה עוזר לשמור על טמפרטורת הקרקע קצת יותר חמה לגידולים מסוימים כמו פרצלונים, גזר וכרוב קיץ.

16 ירקות שתוכלו לזרוע ישירות בחוץ במרץ:

1- סלק (גדל היטב במיכלים)

זורעים שלושה זרעים במרחק של 10 ס"מ זה מזה, 2.5 ס"מ עומק. אם אתם שותלים מספר שורות, מרווחים אותן במרחק של 30 ס"מ זה מזה. אתה יכול לזרוע קבוצות קטנות ממרץ עד יולי כל שבועיים כדי לקבל אספקה ​​קבועה של סלק! אם אתם מגדלים במיכלים, בחרו בעומק של לפחות 25 ס"מ.

2- שעועית (גדל היטב במיכלים)

זורעים את הזרעים בעומק 5 ס"מ ובמרחק של 20 ס"מ זה מזה. עדיף לשתול אותם בשורות כפולות, כאשר שורות מקבילות שותלות במרחק של 20 ס"מ זו מזו. ניתן לזרוע זני גמד במרחק של 15 ס"מ זה מזה. אם אתם שותלים במיכלים, בחרו רק זני שעועית רחבה ננסית.

3- גזר

זורעים את הזרעים דק ככל האפשר, בעומק 1 ס"מ, בשורות במרחק של 15-30 ס"מ זה מזה. דלל את השתילים במידת הצורך, מכוון לצמחים במרחק של 2 עד 3 סנטימטרים זה מזה. הקפד לגדל את כל הזנים המוקדמים מתחת לקלוצ'ה או צמר. ניתן לגדל את כל זני היבול העיקריים ללא הגנה מסוף מרץ עד יולי. אתה יכול למצוא מידע זה על חבילות זרעים.

אם אתם שותלים במיכלים, בחרו בזנים קצרי שורש או שתזדקקו למיכל בעומק של כ-45 ס"מ.

4- קולרבי (גדל היטב במיכלים)

לזרוע זרעים בעומק 1 ס"מ בשורות במרחק של 30 ס"מ זה מזה, ממשיכים עד אמצע אוגוסט באזורים חמים יותר. לזרוע מעט ולעתים קרובות, כל שבועיים עד שלושה, לאספקה ​​קבועה. אם גדלים במיכל, דלל עד לשתיל החזק ביותר לכל עציץ.

5- חסה (גדל היטב במיכלים)

זורעים את הזרעים דק, בעומק 1 ס"מ, בשורות במרחק של 30 ס"מ זה מזה. לזרוע שורה קצרה כל שבועיים לאספקה ​​קבועה של חסה מסוף מרץ ועד סוף יולי. אם אתה מגדל אותו במיכל, כל ראש חסה צריך 15 עד 30 ס"מ כדי לגדול.

6- כרישה

בחודשים מרץ-אפריל זורעים זרעי כרישה דק, בעומק 1 ס"מ, בשורות במרחק של 15 ס"מ זה מזה. אם אין לך הרבה מקום בגינת הירק שלך, שתלו את הכרישה בצד ותוכלו להשתיל אותן מאוחר יותר כאשר יבולים כמו חסה נקצרו.

7- בצל

לזרוע זרעי בצל בעומק 1 ס"מ בשורות במרחק של 20 ס"מ זה מזה. תחילה דק עד 5 ס"מ, ואז עד 10 ס"מ, משאיר את הצמחים החזקים ביותר. ככל שהצמחים קרובים יותר זה לזה, בדרך כלל הנורות יהיו קטנות יותר.

8- פטרניפ

זרעו דק או זרעו שלושה זרעים בעומק 1 ס"מ בהפרש של 15 ס"מ בשורות במרחק של 30 ס"מ זה מזה.

לחמם את האדמה לפני הזריעה בפעמונים ולהשאיר אותם במקומם עד שהשתילים פיתחו שני עלים אמיתיים. אם אין לכם פעמון או כיפה, שתלו את הזרעים שלכם מאמצע אפריל עד תחילת מאי כשמזג ​​האוויר חם יותר.

9- אפונה

אפונה גדלה בדרך כלל היטב באביב קר, אך רצוי לעולם לא לזרוע באדמה קרה ורטובה. המתן עד שיהיו לך כמה ימים של מזג אוויר חם או שאתה יכול לחמם את האדמה תחילה עם קלוצ'ה ואז לזרוע. יוצרים תעלה בעלת תחתית שטוחה בעומק 5 ס"מ וזורעים את הזרעים במרחק של 7.5 ס"מ זה מזה, מכסים באדמה, ואז דופקים קלות. מכסים בגיזת גננות.

אם אתם מגדלים במיכלים, בחרו במיכלים בעומק של לפחות 25 ס"מ.

10- צנוניות (גדל היטב במיכלים)

זורעים את הזרעים בחורים קצרים, בעומק 1 ס"מ ובמרחק של כ-2.5 ס"מ זה מזה. לזרוע אותם כל שבועיים-שלושה עד סוף הקיץ לאספקה ​​קבועה. ממרץ עד אמצע אוגוסט, תרצו לזרוע זני קיץ של צנוניות מכיוון שזני חורף נוטים לברוח.

אם גדלים במיכלים, עבור זני קיץ כל עציץ בעומק 12-25 ס"מ אמור להיות בסדר.

11- תרד (גדל היטב במיכלים)

לזרוע בחוץ ישירות היכן שהם צריכים לגדול. יוצרים חור בעומק 2.5 ס"מ, ואז מוסיפים זרעים דק לאורכו, מרווחים את השורות במרחק של 30 ס"מ זו מזו. ניתן לשתול זני קיץ ללא הגנה מאמצע מרץ עד סוף מאי.

12- בצל אביבי (גדל היטב במיכלים)

זורעים דק בעומק 1 ס"מ בשורות במרחק של 10 ס"מ זה מזה. זריעה כל שבועיים עד ספטמבר תיתן יבול מתמשך. דלל את השתילים עד שהם במרחק של 1 סנטימטר זה מזה.

13- כרוב קיץ

ודא שרכשת מגוון של כרוב קיץ לפני השתילה. זרעו בתחילת מרץ מתחת לפעמון כדי להתחמם, השתלו בגן הירק או במיכל גדול ממאי עד יוני.

14- כרובית קיץ

בין מרץ למאי יש לזרוע דק בעומק 2 ס"מ בערוגת זרע. שתילים ושורות צריכים להיות מרווחים 15 ס"מ זה מזה עבור זנים ננסיים או כ-60 ס"מ זה מזה עבור זנים גבוהים יותר.

15- מנגולד שוויצרי (גדל היטב במיכלים)

זורעים את הזרעים בעומק 1 ס"מ ובמרחק של 2.5 ס"מ זה מזה. לאחר שהשתילים צצו, דלל את הצמחים למרחק של 5-8 ס"מ זה מזה.

מנגולד שוויצרי מושלם לגידול מיכל, השתמש בצפיפות שתילה כמתואר במיכל בעומק 25 ס"מ לפחות.

16- לפת

זרעו דק את הזרעים בעומק 1 ס"מ עם שורות ברווח של 25 עד 30 ס"מ זה מזה. ניתן לזרוע במיוחד זני לפת מוקדמים בין מרץ ליוני.

תלוי בך !

איך לגדל קולרבי מזרעים

7 ירקות שאתה יכול לגדל בבית בחורף