10 דברים לעשות בגינת הירק שלך בינואר

החורף מגיע וגם אם עדיין לא קר מדי, עליכם תמיד להיזהר ולצפות להתכונן היטב לעונה הבאה שלכם. אני מזמינה אתכם לגלות 10 דברים לעשות בגינת הירק שלכם בינואר עם, בין היתר, תכנון אך גם עם המטעים הראשונים ובדיקות הנביטה.

אין לזרוע ולשתול מוקדם מדי בשנה

כולנו יכולים להתרגש קצת כשהשנה החדשה מתגלגלת, במיוחד אם, כמו עכשיו, היה לנו חורף חם יחסית עד כה. כולנו יכולים בקלות לשכנע את עצמנו שהשנה הזו תישאר לוהטת כמו שום שנה אחרת בעבר.
עם זאת, תגלו גם שזריעה מוקדמת יכולה להועיל מעט מאוד, אתם חושפים צמח צעיר לתנאים קרים וקשים שבהם הצמיחה תהיה איטית וסיכויי הכישלון גבוהים. ככל שמזג האוויר מתחמם הצמחים גדלים מהר יותר וסביר להניח שתגלו כי שתילים שנזרעו מוקדם ומאוחר יסתיימו בערך באותו גודל, כשהאחרונים צפויים להיות בריאים יותר. עבור רוב הירקות, מאי הוא ללא ספק החודש הטוב ביותר עבור שתילים או שתילה בחוץ.

קנה יומן והכנת תוכנית של גינת הירק העתידית שלך

צור יומן משלך השנה אם לא היה לך אחד בעבר. אם אתם רוצים לשפר את גינת הירק שלכם, עליכם לעקוב אחר מה שעשיתם בגינה. שימו לב לזנים, זמני השתילה, תנאי מזג האוויר וכו'. אולי תחשוב שזו תהיה מטלה, אבל זה בעצם מאוד כיף. אני מבטיח שתשמחו שעשיתם כשיגיע הזמן להתחיל מחדש בשנה הבאה. אני מוצא תוכנית שימושית במיוחד בתקופה זו של השנה כאשר אני מאכיל את האדמה שלי, כי לגידולים שונים יש דרישות שונות. ייתכן שמיותר להתייחס לכל הגינה באותה מידה בכל הנוגע להזנת האדמה; לדוגמה, תיקונים עשירים בחנקן כמו זבל יהיו מצוינים עבור צמחים ממשפחת הכרוב, אך יתבזבזו ואף מזיקים לגידולים כמו גזר ופרצ'יין. תוכנית פשוטה פירושה שאתה יכול לחשוב קדימה ולהתאים את האדמה שלך למגוון הירקות שאתה רוצה לגדל.

הזמינו ובדקו את הזרעים שלכם

קווי הזרעים החדשים זמינים כעת, כמו בעבר יש לבחור בקפידה את כל הזרעים. היו לנו תוצאות טובות בשנה שעברה עם גידולים עדינים כמו כרובית וכרוב ניצנים.
עכשיו זה הזמן לאפשר לעצמך לחלום קצת ולדמיין את הצבעים התוססים ואת הטעם הטעים של הדברים הבאים. אז התחל עכשיו לבחור את הזרעים העתידיים שלך, בין אם מהקצירים הקודמים שלך או מהקצירים החדשים שאתה רוצה לנסות.

לזרוע בצל בסוף ינואר

פקעות בצל הן דרך קלה לגדל בצל, אבל אתה יכול לנסות לגדל מזרע בינואר. באופן כללי, תהיה לך הרבה יותר מבחר בזרעים מאשר בנורות אם אתה באמת אוהב בצל. אתה יכול להתחיל אותם בסוף ינואר, אבל תצטרך חממת נביטה ואזור חם ומואר כדי להנביט אותם. בצל שנזרע מזרעים נוטה פחות לפרוח מאשר זנים הגדלים בסדרה, כך שייתכן שכדאי לגדל אותם אם נראה שהטמפרטורות באביב לא יציבות. הבצל הוא דו-שנתי, כלומר יש להם מחזור צמיחה של שנתיים לפני שהם פורחים או "יוצאים לזרע". פקעות בצל הן בצל לא בוגר שגודלו בשנה הקודמת וניתן להטעות אותם לחשוב שעוד שנה חלפה אם הטמפרטורות באביב מתחילות להתחמם אך הופכות לזמן קור בתחילת האביב. אם אתם מגדלים בצל מזרעים, יש פחות סיכוי שזו תהיה בעיה.

שמור את בקבוקי הפלסטיק הרבים של חג המולד

התארגן לקראת האביב והתחיל לאסוף בקבוקי פלסטיק להכנת הפעמונים שלך. בקבוקי פלסטיק חתוכים יגנו על צמחים צעירים בודדים מפני נזקי שבלול ויגרמו לצמחים רבים להתחיל מהירה.

מכינים את גרעיני תפוחי האדמה

כשיש לכם את גרעיני תפוחי האדמה, הניחו אותם במקום קל, קריר וללא כפור והניחו להם לנבוט. זה ייתן לתפוחי האדמה שלך התחלה. קרטוני ביצים יוצרים מגשים נהדרים אז התחל לשמור אותם עכשיו. הקפד לשים את הפקעות עם קצה ה"עין" – שם יגדלו הנבטים מלמעלה למטה. הימנעו ממקום חם מדי (אדן חלון בחדר מחומם יהיה חם מדי) או שהצלעים יהיו ארוכים וחלשים וישברו בעת השתילה. באופן אידיאלי, אתה רוצה שהנבטים יהיו שמנמנים וירוקים. אם אינכם מוכנים להתחיל (אנו ממליצים על תחילת פברואר), אחסנו את תפוחי האדמה שלכם במקום קריר וללא כפור, אך הרחיקו אותם מאור.

לשתול שום

שום צריך תקופה של מזג אוויר קר כדי שהשיניים יתפצלו וייצרו פקעת שום חדשה. ישנם זנים רבים המומלצים לזריעה באביב.

לשתול ריבס.

יש עדיין זמן להוסיף ריבס. אנו ממליצים לשתול השנה ולהשאיר אותו לבד לבציר טעים בשנה הבאה.

בדוק את הנביטה של ​​הזרעים שלך

לפני רכישת זרע חדש, בדוק את שאריות הזרעים מהשנה שעברה כדי לראות במה אתה יכול להשתמש כדי לזרוע בעונה הבאה. מלבד פרצלונים, רוב הזרעים יישמרו לפחות שנה, הם יחזיקו מעמד הרבה יותר זמן אם הזרעים אוחסנו במקום קריר ויבש. אם אינכם בטוחים בכמות זרעים, פזרו כמה זרעים על פיסת נייר לחה וראו עד כמה הם נובטים.

השתמש בחממת נביטה

אם אתה רוצה לגדל שתילים מוקדם, תצטרך קצת חום כדי להתחיל. היזהר בעת גידול שתילים מוקדמים, אל תיתן להם יותר מדי חום ואין מספיק אור. זכרו שצמחים באמת צריכים חום כדי לנבוט, אבל הם לא צריכים אותו כדי לגדול. אם לצמח יש יותר מדי חום אבל אין מספיק אור, הוא יגדל לגובה, חלש וארוך. רמות האור נמוכות עם שעות אור קצרות בתקופה זו של השנה אז אתה באמת צריך להוציא אותם מחממת הנביטה ולשים אותם על אדן החלון או בחממה או מנהרה בהקדם האפשרי.

כיצד לאחסן ולשמור גידולי גינה

15 ירקות שאת זרעיהם אפשר לזרוע בחודש מרץ