10 הירקות הטובים ביותר שגדלים במיכלים

אין דבר כזה גינת ירק לכל מזג אוויר, אבל גינון ירק במכולות יכול להיות יעיל מכיוון שהוא מפחית מאוד את הבעיות הנובעות ממזג האוויר ומזיקים. יתרון גדול נוסף של גינון מכולות הוא שלא צריך שטח ענק או גינה. חלק מהירקות הקלים ביותר לגידול במיכלים הם עגבניות, תפוחי אדמה, פלפלים וחצילים, כמו גם גידולים מהירים כמו אפונה וחסה. תסתכל על 10 ירקות שאתה יכול לגדל גם אם אין לך חלקת גינה אבל יש לך פטיו, מרפסת או מרפסת עם חשיפה טובה לשמש.

נפח גדול יותר של אדמה ישמור על לחות וחומרי הזנה זמן רב יותר. אתה יכול לשקול להתחיל עם מיכל גדול יותר ממה שאתה חושב שאתה צריך כדי להקטין את מרווח הטעות שלך.

10 הירקות הטובים ביותר שגדלים במיכלים:

1) עגבניות

גידול עגבניות במיכלים הוא קל ומשביע להפליא. רוב העגבניות הכי שמחות במיכלים גדולים ויצטרכו יתד עגבניות או כלוב. תמיכה זו מונעת מפירות כבדים להתכופף ולשבור את הגפנים. אם אתם קונים צמחי עגבניות, חפשו צמחים קצרים וצמצניים שעדיין אין להם פרחים. קחו בחשבון שככל שמגוון העגבניות גדול יותר, כך הסיר יהיה גדול יותר. עגבניות שרי קטנות לא יצטרכו את אותה כמות מקום ואדמה כמו עגבנייה גדולה מסוג סטייק. עגבניות לא אוהבות קור אז אל תוציא אותן מוקדם מדי. הקפידו להתקשות או להתאים את השתילים לחיי חוץ לפני שתילתם. בעת שתילת שתילי עגבניות, הסר את עלי הזרעים ואת הסט הראשון של עלים אמיתיים והנח את החצי התחתון של השתיל באדמה. עגבניות שותלות הרבה יותר עמוק מרוב הצמחים. כמו כן, הרחיקו כלבים וחתולים מצמח זה. העלים רעילים אם הם נבלעים על ידי חיות מחמד.

2) אפונה

אפשר לשתול אפונה בתחילת האביב ואז שוב כשקר בסתיו. אפונה נהדרת לשתילות עוקבות מכיוון שהיא מעשירה את האדמה בחנקן. בהתאם לזן הגדל, רוב האפונה תדרוש סוג של תמיכה. לשתול אותם בתחילת האביב. ברגע שהוא חם והם סיימו לייצר, הסר אותם ושתול משהו אחר במיכל הזה. חנקן הוא חומר תזונתי חיוני שידשן את האדמה למנת הצמחים הבאה. אפונה היא גם אחד הירקות הטובים ביותר לגדל עם ילדיכם, הם גדלים במהירות ובקלות.

3) תפוחי אדמה

טעמם של תפוחי אדמה שזה עתה נקטף שונה למדי מתפוחי האדמה שאתה קונה במכולת. יש להם תכולת מים גבוהה יותר וטעם מר ואדמתי כדי להכניס את רעננות האביב. גידול תפוחי אדמה במיכלים דורש הרבה אדמה ומים אבל שווה את המשאבים והמאמץ. מיכלים מוסיפים גם רמה נוספת של הגנה מפני פטריות שמתפשטות ביתר קלות בין צמחים קבורים.

4) דלעות

סקווש הוא ירק קל לגידול ופריחת הדלעת היא מאכל יפה ועדין. רוב הסקווש דורש הרבה מקום ומיכל גדול למדי. תנאי הגידול האידיאליים כוללים הרבה אור, אדמה טובה והשקיה והאכלה עקבית. אם אתם מתכוונים לגדל דלעת חורף במיכל, ודאו שהזן שתבחרו אינו מהסוגים הענקיים, שיכולים לשקול מעל 20 קילו ולהפיל מכלים. 'דבש' הוא מגוון קטן עטור פרסים של דלעת בלוטים שהוא מאוד ידידותי וניתן אפילו לגדל דלעות זעירות.

5) חסות וסלטים ירוקים קטנים

גידול חסה וירקות סלט אחרים במיכלים הוא מהיר. גידול מיכל נותן לך את הגמישות לשלוט בעשבים שוטים ומזיקים ביתר קלות מאשר שתילה באדמה. רוב החסה והסלטים הם גידולי אביב, אם כי ישנם זנים חדשים שפותחו כדי לעמוד בחום הקיץ. אתה יכול גם להאריך את הקציר שלך על ידי העברת המיכל שלך לאזור מוצל קריר יותר כאשר עונת הגידול מתחממת. חסה לא זקוקה לשמש כמו רוב הירקות. כמה תערובות סלט ומסקלון נהדרות שתוכלו לקנות לגינות מיכלים שטעימות נהדרות ונראות נהדר בסירים דקורטיביים כוללות את מיקס הירוקים של ג'וני Elegance ו-Mesclun Mix של ספריית הזרעים של Hudson Vally.

6) פלפלים חריפים ומתוקים

פלפלים חריפים ומתוקים יכולים להיות יפים להפליא, במיוחד כתומים וסגולים במיכלים. הם משגשגים בקופסאות גידול אך ניתן לגדל אותם בכל מיכל גדול עם הרבה שמש, ניקוז טוב והשקיה עקבית. אדמה יבשה או אדמה רטובה מדי היא הרסנית עבור פלפל צ'ילי. אחד היתרונות החשובים ביותר של שתילת פלפלים במיכלים הוא שאתה יכול להעביר את הצמחים שלך לבית אם מזג אוויר סוער מתמשך מאיים על האזור שלך במשך מספר ימים. פלפלים מגיעים בכל הצורות, הגדלים והצבעים. הפלפלים החריפים משתנים ברמת התבלינים מתון עד חריף מאוד (כל כך חריף שלפעמים קשה לאכילה).

7) מלפפונים

מלפפונים הם ירק שגדל במהירות הגדל בדרך כלל במיכלים. הצמחים אוהבי המים האלה עושים הכי טוב בעציצי פלסטיק או קרמיקה גדולים שעוזרים לשמור על לחות האדמה. גידול מלפפונים במיכלים הוא דרך מצוינת להעניק להם את החום שהם אוהבים (טמפרטורות סביבה חמות יותר מעלות את טמפרטורת האדמה מהר יותר בעציצים מאשר באדמה). ישנם שני סוגים עיקריים של מלפפונים: שיח וגפן. אתה יכול גם לבחור לגדל מגוון נפוץ יותר לכבישה או אחד פופולרי יותר לאכילה. שני הסוגים טובים בסלטים, אבל קיצוץ מלפפונים בדרך כלל לא יוצר חמוצים טובים. שניהם יכולים לגדול במיכל. מלפפונים בוש נוטים להיות קצרים יותר עם יבול קטן יותר. מלפפונים גפן ידרשו סבכה או כלוב עגבניות.

8) צנוניות

צנוניות גדלות מהר מאוד, רובן עוברות מזרע לבציר תוך חודש אחד בלבד. הם גם לא צריכים הרבה מקום והם יכולים לגדול במיכלים בעומק 10-15 ס"מ. צמחים אלה פורחים במזג אוויר חם, אך אתה שולט בכך בקלות על ידי הזזת הצמח לצל או הוספת מים כדי לקרר אותם. ישנם זנים רבים מה שאומר שאתה יכול לבחור את הזרעים שלך על סמך המראה והטעם שלהם, זנים מסוימים הם מרהיבים. החלק העליון או העלים של צנוניות גם אכילים.

9) ארוגולה

עלי הארוגולה מתובלים ומלאי טעם והפרחים האכילים שלו הם תענוג. צמחי רוקט הם גם מאוד יפים. לארוגולה לא צריך מיכל ענק, סיר בעומק 20 ס"מ ובקוטר של 15 ס"מ יעבוד מצוין. יתרון נוסף של גידול ארוגולה במיכל הוא שניתן להזיז אותה. ארוגולה זקוקה לכ-6 שעות של אור שמש ישיר אך אינה אוהבת את שמש אחר הצהריים הקופחת. עדיף לתת לצמח הזה ליהנות משמש מלאה בבוקר ולהזיז או למקם אותו כך שיקבל שמש חלקית בלבד אחר הצהריים.

10) חצילים

חציל הוא אחד מאותם ירקות נהדרים שעובדים מצוין גם כצמח נוי. זני חצילים מסוימים יכולים להיות צפופים וכבדים, אל תשתמשו בסוגים אלה בגינת המיכלים שלכם. חפשו זנים קומפקטיים כמו 'פייריטל' ו'הנזל' שהם יפים ובעלי טעם. יש צורך במיכלים גדולים כדי לתמוך בשורשי צמח זה ובצמיחה עבותה. כמו כן, אם אתם קונים סירים קרמיים, שקלו לקנות סירים מזוגגים, ששומרים על מים זמן רב יותר.

כעת אתם מוכנים להתחיל בגן הירק במכולות, אם יש לכם גם טיפים משלכם, אל תהססו לשתף אותם עם הקהילה!

איך לקצור את הזרעים שלך לעונה הבאה

10 ירקות שאפשר לגדל משאריות