10 טיפים לקומפוסטציה מוצלחת

כאשר חומר אורגני מתפרק, זה נקרא קומפוסט. הפירוק הוא עבודה של אורגניזמים מיקרוסקופיים ובהתאם לשיטה, תולעים וחרקים. העיבוד הופך את מה שיהיה פסולת למזגן אדמה שימושי ועשיר בחומרי מזון. גם לאחר הנחת הקומפוסט הוא ממשיך להתפרק, ומפקיד את טובתו.

במאמר חדש זה אני מציע לכם 10 טיפים לקומפוסטציה כדי להתחיל או לשפר את הקומפוסט הביתי שלכם.

למה חשוב קומפוסט? השקעה באדמה היא השקעה לא רק בצמחים שלך אלא גם באדמה. היכולת של אדמה לשמש כיור או מאגר של פחמן, לוכד אותו ומרחיק אותו מהאטמוספרה. אחת הדרכים ליצור כיור פחמן היא פשוטה: על ידי ייצור ושימוש בקומפוסט, דרך להילחם בשינויי האקלים.

לקומפוסט יש יתרונות מיידיים יותר שתוכלו לראות בגינה ובחשבון הבנק שלכם. חלופות שנרכשות בחנות לקומפוסט תוצרת בית הן יקרות, מה שעלול להפוך גינון בקנה מידה גדול ללא סביר.

1. התחל בבחירת שיטת הקומפוסטציה הטובה ביותר המתאימה לך ביותר.

עליכם לקחת בחשבון את גודל הגינה שלכם ואת רמת התחזוקה שתוכלו לבצע בעת התחלת ערימת קומפוסט חדשה. אם הגינה שלכם קטנה או שיש לכם בעיות ניידות, קומפוסטר מטבח קטן אמור להספיק. אם הגינה שלכם גדולה, תצטרכו להכין פח גדול או לקנות קומפוסטר. אתה יכול גם לעשות את זה בערימת הקומפוסט: פשוט לזרוק הכל לערימה אחת במקום מרוחק ולמשוך את הקומפוסט מתחתית הערימה כאשר אתה צריך את זה. על ידי חשיבה כיצד צריכה להיראות פעולת הקומפוסט שלכם, תוכלו למצוא מערכת המתאימה לאורח החיים ולצורכי הגינה שלכם.

2. תכננו את מערכת איסוף פסולת המזון שלכם.

אם אין לכם איפה לשים שאריות אוכל כשאתם קוצצים פירות וירקות, כנראה שהם יגיעו לפח. בחר את המיכל שלך והצב אותו במקום שבו תראה אותו ותשתמש בו. מיכל איסוף קומפוסט הוא אידיאלי מכיוון שיש לו זרימת אוויר מסוננת, אשר מרחיקה זבובים, אך גם מונעת מהפרי שלך להתסס. התסיסה לא מתחילה מיד, אז אם אתה משתמש במיכל עם מכסה אטום, רק הקפד לרוקן את השאריות שלך כל כמה ימים. אפשרות נוספת היא לאסוף שאריות מזון מהמקפיא שלך.

קומפוסטר למטבח בוקאשי

3. התחל שתי קבוצות של קומפוסט.

אחד לאיסוף דברים חדשים ואחד כדי לערבב את הקומפוסט הסופי. אתה יכול לעבוד בקבוצות קטנות יותר כדי לקבל תוצאות מהירות יותר ולהימנע מעבודה של ערימת פסולת גדולה. ערימות זו לצד זו או קומפוסטר דו תאים מקלה על התחזוקה.

4. איזון החומרים החומים והירוקים שלך.

חישוב היחס בין חנקן (חומר ירוק) ופחמן (חומר חום) מטיף על ידי קומפוסטרים מנוסים. אם תוסיפו יותר מדי שאריות מזון או חומר ירוק בהשוואה לחומר חום, זה יריח רע. גם ההפך הוא הנכון. אם הערימה שלך לא מתפרקת, הוסף עוד שאריות מזון או חומר "ירוק". קומפוסט הוא הכל על איזון. אם אתם מתמודדים עם זבובים וריחות, החנקן בחומר ירוק מייצר יותר מדי אנזימים. אם זה מתפרק לאט מדי, אין מספיק ירוקים. כוונו ליחס של שליש ירוקים לשני שליש חומים.

5. זכרו להסיר תוויות מהמוצרים.

תוויות המוצר עשויות מפלסטיק. זה אומר שהם לא מתפרקים בקומפוסט. הימנע מהכנסת תוויות ופלסטיק אחר לדליי הקומפוסט שלך.
אחרת, כשאתה הולך לקניות, בחר פירות ללא תוויות, בדרך כלל יש כמה במגרש…

6. אין לעשות קומפוסט ביופלסטיק בבית.

בדיוק כמו תוויות מוצרי פלסטיק, הימנע מכל פלסטיק מתכלה או קומפוסטציה. בדיוק כפי שסלעים מתפרקים לסלעים קטנים יותר (חול), פלסטיק מתכלה מתפרק לפלסטיק קטן יותר (חול פלסטיק). פלסטיק מתכלה וניתן לקומפוסטציה מתפרק טכנית, אך בדרך כלל יש צורך בקומפוסטציה במערכות תעשייתיות. בדוק באזור שלך כדי לראות אם יש מתקן קומפוסט שמקבל אותם. אם אין כאלה, בחרו בשקיות לשימוש חוזר במידת האפשר.

7. עקוב אחר הקומפוסט שלך עבור כל עודף פטרייה.

אל תדאג לראות גידול פטרייתי בערימת הקומפוסט שלך. למעשה, פטריות חיוניות לתהליך. אבל אתה צריך להיות מודע לנוכחות שלהם ולדעת מה לעשות אם אתה חושב שהם משתלטים. פטריות יגדלו בערימת קומפוסט אם התאית תתיישר [bruns] גבוהים יותר. פטריות לא יפגעו בקומפוסט אבל חלק מהפטריות עלולות להיות רעילות. אתה יכול לנהל את צמיחת הפטריות על ידי אוורור ערימת הקומפוסט ושמירה על איזון בין חומר חנקני לתאית. הקפד לעקוב גם אחר רמות הטמפרטורה והלחות. הסיבה לעודף הפטריות מסתכמת באיזון חומים וירוקים. החומים מקררים את הקומפוסט על ידי קידום זרימת האוויר. בשילוב עם יותר מדי לחות, ערימת הקומפוסט שלך יכולה לקדם צמיחה פטרייתית. סוג זה של קומפוסט טוב לאזורים מיוערים ועצים, בעוד שדומיננטיות חיידקים היא הטובה ביותר עבור רוב גינות הירק.

8. השתמש בקומפוסט בנדיבות בגינה שלך.

לאחר שהכנת הקומפוסט שלך, אל תהסס להשתמש בו.
שלא כמו דשנים, אתה יכול לשים כמה קומפוסט לגינה שלך שאתה רוצה. למרות שעליך להיות זהיר בעת מדידת דשנים מסחריים מכיוון שהם יכולים לשרוף את הצמחים שלך בגלל הריכוז הגבוה של חנקן, הקומפוסט בטוח ומאוזן.

9. חפשו מעבר למטבח ולגינה שלכם חומרי קומפוסט.

תהיו יצירתיים עם קומפוסט וזו תזכורת טובה לשקול חומרים קומפוסטרים אחרים כמו בדים טבעיים ומוצרי עץ ובמבוק.

10. נהלו יומן קומפוסטציה.

כתיבת דברים היא לא רק לסופרים ואולי אפילו תיתקלו בסיפורי קומפוסט ששווה לשתף. דברים משתבשים מדי פעם. אז כשאתה מגלה שפולש תפס מקום בערימת הקומפוסט שלך, רשום את הסיפור כדי לשתף ולצחוק עליו מאוחר יותר. עם כל כך הרבה קורה בגינה ובבית שלך, קל לאבד את המעקב אחר הפרטים. הפוך את החיים לקלים ומשעשעים על ידי רשום הערות על מה עובד ומה לא עובד על הקומפוסט שלך כדי למנוע טעויות חוזרות.

היה קומפוסטר ללא חת: בין אם אתה חדש בתחום הקומפוסט או שאתה מקצוען… אתה תמיד לומד. אל תפחד לנסות טכניקות וסגנונות קומפוסטציה חדשים. אם משהו לא עובד, נסה משהו אחר. כך או כך, הצמחים והאדמה שלך יברכו אותך על עבודתך. ישנן דרכים רבות לצמצם את הפסולת ולתדלק את הגינה, אבל קומפוסט הוא הפתרון הטבעי הכל-באחד שכולם יכולים להפיק ממנו תועלת.

כך ? האם אתה מוכן לצאת לקומפוסט?

יש לך עוד טיפים ועצות? שתפו אותנו בתגובות!

9 יבולים לשתילה באוגוסט עבור קצירי הסתיו והחורף

מה לעשות בגן הירק במרץ