10 ירקות לזרוע בפברואר

בינואר יש ממוצע יומי של כשמונה שעות אור, אשר קופץ לתשע בפברואר. הימים מתארכים בסביבות השוויון האביבי, ועם הימים הקצרים יותר מאחורינו, נוכל לעשות כמה שתילים שנבחרו היטב.

המתן לפחות עד סוף ינואר, ומכיוון שהאור עדיין נמוך, זכרו לבחור את המקום הבהיר ביותר בתוך הבית. זכור גם שצמחים מסוימים יהיו אסירי תודה על עונת גידול ארוכה יותר או טמפרטורות קרירות יותר… אז זה לא רק חוסר סבלנות!

גלה להלן רשימה קטנה של 10 ירקות לזרוע בפברואר:

1) שעועית (זן מומלץ לצנצנות: הסאטון)

לזרוע ולשמור בתוך הבית או מתחת לכיסוי עד אמצע פברואר, כאשר ניתן להוציא את הצמחים העמידים הללו החוצה (לעיתים קרובות הם בין הראשונים למלא את חלקת העציצים). צפו לשבעה עד ארבעה עשר ימים להנבטה.

זנים ננסיים כמו The Sutton, Medes ו-Crimson Flowered יצליחו מאוד בעציצים. כנימות/זבובים שחורים יכולים להוות בעיה באביב, אז שימו עין וטפלו בקוטל חרקים אורגני אם הם מופיעים. אתה יכול "לצבוט" את הגבעול כאשר התרמילים הראשונים מתחילים להופיע, אם כי זה לא הכרחי אם זני הגמד הפסיקו לגדול. עציצים במיוחד צריכים להפיק תועלת מסבכה.

2) פלפלים (זן מומלץ לסירים: אפאצ'י)

כמו עגבניות, פלפלים ייהנו מעונת גידול ארוכה, שתאפשר להם להבשיל כל הקיץ. אפשר לקטוף את הפירות הירוקים לבציר מוקדם יותר (ופחות חריף). העצה הנפוצה היא להשתמש בסירי פלסטיק ולא בטרקוטה, אבל מעולם לא ראיתי תועלת מיוחדת. כל עוד הצמחים מושקים היטב, האדמה צריכה להישמר לחה, לדעתי חימר הוא בהחלט יותר אטרקטיבי.
חדר חם הוא חיוני והטמפרטורות בלילה לא צריכות לרדת מתחת ל-12 מעלות צלזיוס (קנו מדחום אם אינכם בטוחים). רוב האנשים מגדלים פלפלים בעציצים, אז אתה לא צריך להיות זהיר מדי עם בחירת מגוון. אפאצ'י והאבנרו (חריף מאוד) הן שתי בחירות טובות.

3) תפוחי אדמה מוקדמים (זן מומלץ לסירים: אפיקור)

אל תשתול אותם עדיין. עדיף לשים אותם בעציצים שלהם מסוף פברואר. במקום זאת, הזמינו אותם עכשיו ומצאו מקום קריר וקל (אך לא בהיר מדי). אל תזניח את הצעד הזה מכיוון שהוא חיוני לצעירים הראשונים.

הזנים המוקדמים הקטנים והעגולים בדרך כלל מסתדרים הכי טוב במיכלים (מצאתי שהם קלים מאוד לגידול) והייתי ממליץ להשתמש בשקית גידול או בשקית ניילון. אם אתה מצפה למזג אוויר סוער, שתלו את הגבעול הראשי, נאלצתי לזרוק צמחים בעבר כי הרוח ניתקה אותם. Epicure, Swift ו-Fingerling הן אפשרויות טובות עבור זנים.

4) כרוב קייל (זן מומלץ לצנצנות: Cavolo de Nero)

למרות שבדרך כלל נזרעים בסוף האביב/תחילת הקיץ לגידול בחורף, קייל או קייל שנזרעו בינואר יאהבו את הטמפרטורות של השנה המוקדמת. כמו בשעועית רחבה, זורעים בחדר קריר (או מתחת לצנצנת פעמון) מואר היטב.
עבור עציצים, בחר בזני גידול קטנים יותר כמו Cavolo de Nero, Dwarf Green Curled או אפרו. הסר והשליך עלים מצהיבים, מה שעלול להוות בעיה כאשר גדלים בתחילת השנה. קציר לפני שיא הקיץ כדי למנוע פריחה.

5) חסות (זנים מומלצים לסירים: טום אגודל)

ניתן לגדל חסה (יחד עם ירקות סלט רבים אחרים) כמעט כל השנה. הם יסתדרו טוב מאוד בחוץ מתחת למקלט או על אדן חלון בהיר. עכשיו יש הזדמנות טובה לזרוע זרעים לא בשימוש של השנה שעברה.

6) כרישה (זנים מומלצים לצנצנות: קרלטון)

כרישה קלה לגידול ועובדת היטב במיכלים. עם זאת, הם צריכים קצת יותר תשומת לב מאשר כמה צמחים אחרים. כשהם מוכנים, השתלו אותם לתוך חורים בקוטר של כ-3 עד 4 ס"מ והשאירו כמה סנטימטרים של מקום בשולי העציץ כדי שתוכלו להחזיר את האדמה לאחר שהם תפחו.

בחר בזן מוקדם בזמן ההמתנה לקציר סתיו. פנצ'ו וקרלטון עובדים היטב.

7) פרסניפס (זן מומלץ לצנצנות: חץ)

פרסניפס, למרות שהם לא אינטואיטיביים, הם צמחים שלעתים קרובות יכולים לצמוח טוב יותר במיכלים מאשר באדמה. צמיחת שורשים טובה נפגעת על ידי אדמה סלעית ודחוסה.

למרות שהם בדרך כלל פשוטים, יש כמה דברים שכדאי לזכור. לזרעים יש כמה מחיי המדף הקצרים ביותר, כך שתשפר את קצב הנביטה שלך על ידי קניית זרעים טריים. כמו כן, שתילים לא אוהבים להשתיל (אחד הגורמים העיקריים לשורשים מפוצלים), אז אם אתם מתחילים בבית, עשו זאת בגלילים משומשים והניחו אותם ישירות בעציץ (לאפשר לקרטון להירקב) כשהוא חם מספיק. טמפרטורת הנביטה האידיאלית היא סביב 15 מעלות צלזיוס, כך שתוכל להיות מוגן היטב. לשתילים יכולים לקחת עד ארבעה שבועות להופיע, ומכאן היתרון של התחלה מוקדמת.

הימנע מזנים בעלי שורשים ארוכים לגידול מיכל. Albion, Arrow, White Gem ו- Gladiator הם אפשרויות טובות.

8) צנוניות (זן מומלץ לעציצים: Scarlet Globe)

החבר הקטן הזה ממשפחת החרדל הוא אחד הצמחים האהובים עליי. זה אחד הראשונים שגידלתי וזה כל כך פשוט. אתה יכול לגדל צנוניות כמעט כל השנה, ותחילת האביב אינה יוצאת דופן. אם חסר לכם מקום בתוך הבית, כנראה שתוכלו להסתדר על ידי זריעה בחוץ במסווה בפברואר/סוף ינואר.

זנים טובים לעציצים הם Cherry Belle, Scarlet Globe, Flamboyant Sabina ו-French Breakfast.

9) בצל אביבי (זנים מומלצים לסירים: Purplette)

בצל אביב ניתן לזרוע עכשיו לקציר אביב. נסה משהו קצת יותר יוצא דופן, כמו מגוון Purplette. אם אתה רוצה בצל בגודל רגיל, אתה יכול גם להתחיל מזרעים עכשיו. יצרנים גדולים עושים זאת בדרך כלל בתקופה זו של השנה. היתרון העיקרי לעשות זאת מזרע (בניגוד מנורות) הוא שיש מבחר רחב יותר של זנים.

10) עגבניות (זן מומלץ לסירים: טוטם / טוטם F1)

זני גמד הם הטובים ביותר עבור מגדלי מיכל. אין צורך להסיר את העצות או "לצבוט" את יריות הצד. עגבניות ייהנו מעונת גידול ארוכה יותר (עדיף לזרוע את הזרעים מוקדם מאשר מאוחר מדי) ויספקו פירות לאורך כל הקיץ, זכרו שעגבניות הן למעשה צמחים רב שנתיים רכים מאוד. שמעתי אינספור סיפורים השנה על צמחים שלא הספיקו לפרי שלהם להבשיל…

Tiny Tim, Sungold, Gardener's Delight ו(כאמור) Totem/Totem F1 הם כולם בחירות טובות.

תלוי בך !

10 עשבי תיבול וצמחים ארומטיים לגדל במרפסת שלך

10 ירקות שאפשר לזרוע את הזרעים שלהם בחודש מאי