10 ירקות שאפשר לגדל משאריות

מי שגר בדירה או בבית ללא גינה נאלץ למצוא טכניקות כדי עדיין לחוות את ההנאות שבגידול הירקות שלו. זוהי נגישות, חיסכון ועובדת הידיעה שלא נמצא מוצר רעיל במזון שלך, שהם לרוב הנקודות המצוינות לגידול הירקות שלך.

אבל האם ידעתם שבעצם יש הרבה ירקות שתוכלו לשקם משאריות, גם בלי גינה? זה כיף, בחינם, בר קיימא וטעים. לכן, לפני שזורקים את שאריות המזון האלה, בדוק אם זה משהו שאתה יכול לגדל מחדש ממש בבית. הפוך את זה לחוויה משפחתית מהנה (ילדים יאהבו את זה)!

גידול אינסופי של ירקות משאריות יכול להיות פשוט מאוד:

1. בצל ירוק

בצל ירוק הוא ללא ספק הירק הקל והפופולרי ביותר לגידול מחדש בבית. כל מה שצריך לעשות הוא לחתוך אותם כשני סנטימטרים מהשורשים ולהשאיר אותם בכוס מים.

2. סלרי

חותכים את הסלרי ומשאירים בערך שניים עד ארבעה סנטימטרים מהבסיס. מניחים את הבסיס בקערת מים ומשאירים אותו במקום שטוף שמש מספיק. כשהעלים החדשים מתחילים לצמוח מהאמצע, הניחו להם לגדול כשבוע לפני שמעבירים אותם לעציץ אדמה.

3. חסה רומנית, בוק צ'וי, כרוב סיני

חסה רומנית קלה לגידול מחדש כמו סלרי! משאירים את גדם החסה בקערה וממלאים את המים עד מחציתו. ולאחר שהעלים צמחו בחזרה לכמה ימים, העבירו את הגדמים שלכם לעציץ עם אדמת עציצים.

4. גזר

בסדר, אנחנו לא מגדלים מחדש את הגזר עצמו, אלא למעלה, כי הוא מפתיע צדדי. אפשר להפוך אותו לפסטו, להוסיף אותו למרק, או אפילו להקפיץ את הגבעול. כל שעליך לעשות הוא להשאיר את החלק העליון של הגזר (עם חתיכת גזר מחוברת) בקערה או צלחת מים ולהניח אותם במקום שבו הם יכולים לקבל מספיק אור שמש.

5. כרישה

הכרישה צומחת מחדש בדיוק באותו אופן כמו בצל ירוק, אם כי היא עשויה להימשך מעט יותר זמן בהתאם לגודל שלה. משאירים כ-5 סנטימטרים של כרישה מלמטה ומניחים בקערת מים.

6. עירית

אתה יכול גם לגדל מחדש עירית מנורה. ודא שחלק השורש הוא בערך סנטימטר טוב. מניחים אותו ישירות באדמה ומכסים אותו בשכבת אדמת עציצים. השקה אותו מעת לעת כדי לשמור על לחות האדמה. פשוט המשך לחתוך את היורה הירוקים כשהם גדלו בחזרה. לעולם לא תצטרך לקנות עירית שוב!

7. בזיליקום, נענע וכוסברה

ניתן לשקם בקלות עשבי תיבול רבים. ודא שיש בערך 4-6 ס"מ של גבעול. מניחים את הגבעולים זקופים בכוס מים. כשהשורשים החדשים מתחילים לנבוט, מעבירים את עשבי התיבול לעציץ אדמה ונותנים לצמח הארומטי לפרוח.

8. אננסים

אוקיי, לא ירק, אבל דמיינו שאתם מגדלים אננס בבית שלכם. זה יהיה נהדר, נכון? וזה אפילו יותר קל ממה שאתה חושב. זה רק דורש קצת סבלנות, כי לאננס יכול לקחת עד שנתיים כדי להביא את הפירות הראשונים שלו, ואז זה צמח אקזוטי אז תצטרך לטפל בו אם אתה לא חי בשמש! .

החוכמה היא לתפוס את כתר האננס בעלים, לסובב ולשלוף אותו כך שהגבעול יישאר מחובר. הסר כמה עלים תחתונים כדי לחשוף את הגבעול. ודא שאין בשר פרי כי זה ירקב את הגבעול.

מניחים את כתר האננס בכוס מים ואפשרו לשורשים חדשים לצוץ. זה לוקח בדרך כלל כשלושה שבועות. לאחר מכן מעבירים הכל לסיר עם אדמה מתנקזת מהר. הצמח אמור להתחיל להתנגד אם תנסה לשלוף אותו מהאדמה בעוד כחודשיים. בשלב זה, זה אומר שהשתילה מחדש שלך עבדה והגיע הזמן להתחיל לטפל בצמחי אננס!

9. בטטה

בטטות קלות מאוד לגידול, אבל תצטרכו הרבה יותר מקום, אז כנראה שהיא לא מתאימה לדירה. הכניסו קיסמים מסביב לבטטה כדי להחזיק אותה בקצה הכוס, רק תנו לה לצאת מהמים עד מחציתו. כאשר השורשים מגיעים לכ-6 עד 7 ס"מ, שתלו את הבטטה ישירות באדמה המעורבבת באדמת עציצים.

10. תפוחי אדמה

פשוט השאירו את תפוח האדמה שלכם בפינה חשוכה, תשכחו ממנו, והוא פשוט יבצבץ. אני יודע שכולנו היינו שם. אבל כנראה יש דרך מהירה ובריאה יותר לעשות את זה. חותכים תפוח אדמה לשניים. ובמקום שרואים את "העיניים" המגבשושות על העור, שתלו את תפוחי האדמה באדמה כשה"עיניים" למעלה. זה המקום שבו הצמח יתחיל לנבוט בעוד מספר שבועות.

גידול מחדש של ירקות שנאכלו למחצה יכול להיות כיף ויכול לחסוך לך כסף עם קצת ארגון וזמן.

ניסית לגדל מחדש את שאריות הירקות שלך?

שתפו אותנו בחוויותיכם!

אילו ירקות עובדים הכי טוב בשבילך?

10 הירקות הטובים ביותר שגדלים במיכלים

איך לגדל כרוב שטוח טאיוואני או כרוב מזרע