10 ירקות שאפשר לזרוע את הזרעים שלהם בחודש מאי

במאי, תעשה מה שאתה אוהב!
לא עוד חשש מכפור במאי אז עכשיו אפשר להנביט קצת מהכל, אבל אני עדיין מציע לכם, בהתאם למאמרים קודמים על ירקות להנבטה בחודשים מרץ ואפריל, מבחר של 10 ירקות שקל להנביט את הזרעים שלהם בחודש מאי .

1. אפונה

מבשר קלאסי של האביב, אפונה נזרעת ברגע שניתן לעבוד על האדמה שלך. כמה שנים אנחנו זורעים אפונה במרץ. בשאר השנים, זה חודש מאי. לכל העונות יש את היתרונות והחסרונות שלהן.

אפונה סובלת עונות קרירות טוב יותר מרוב הצמחים בגינה שלך. במידה מסוימת, ככל שתקדים לשתול את האפונה שלך, כך תקצור את האפונה מוקדם יותר. זכרו שאפונה המשגשגת בטמפרטורות קרירות יותר תהיה מתוקה ורכה יותר מאלו המשגשגות בחום הקיץ.

כדי להאריך את יבול האפונה בעונה זו, זרעו אפונה ננסית ואפונה בגודל מלא באותו היום. זני הגמד שלך יבשילו ראשונים. כמה שבועות לאחר מכן, כשנגמר הקיטור של הגמדים, הזנים בגודל מלא יהיו איתך במשך שבועות.

ואם אתם קשורים לאפונים כמוני, זרעו מחדש זנים ננסיים בתחילת אוגוסט לקציר מאוחר בסתיו. זנים שלמים פשוט לא יתבגרו עם הזמן.

2. תרד

אני מעדיף לזרוע תרד בתחילת או באמצע ספטמבר. לכן נקצור עלים רכים ומתוקים עד תחילת יוני.

הזמן השני הטוב ביותר לזרוע תרד הוא כאשר אתה שותל את האפונה שלך, ברגע שניתן לעבוד על האדמה שלך. תרד באמת מעדיף לגדל בקור. הוא פונה לפריחה בחום ולעתים קרובות הזרעים אפילו לא נבטו.

תרד אסייתי גדל באותה מידה בכל עונה עם סובלנות מרשימה לקור וקשיחות פריחה.

3. כוסברה

כוסברה אוהבת לגדול בחודשים הקרים יותר, אפילו שורדת את החורף כאשר נזרעת בספטמבר. והוא צומח מחדש בקלות בקור, לעתים קרובות כמה פעמים. כמו כן, כוסברה שונאת להיות מושתלת. לכן תחילת מאי היא הזמן האידיאלי לזרוע כוסברה ישירות לתוך האדמה.

לקבלת קציר עקבי של כוסברה במהלך הקיץ, זרעו שורה טרייה כל 2-3 שבועות והשקו היטב. גידול בצל של צמחים גבוהים יותר (עגבניות, שעועית) גם יעזור לכוסברה שלך להתנגד לפריחה.

4. בזיליקום

בזיליקום הוא גם אידיאלי להתחיל בתוך הבית 4 שבועות לפני הכפור האחרון. הקפד לדלל את השתילים שלך ככל האפשר. בזיליקום ניתן גם לזרוע ישירות לאחר הכפור האחרון. בזיליקום יפרח כאשר חום הקיץ מעורר בו השראה לזריעה, ומעניק לו עלים קטנים יותר ומתוקים פחות. אנו זורעים בזיליקום טרי מדי חודש עבור קציר עקבי של עלים טעימים לאורך כל העונה.

5. פטרוזיליה

מכיוון שפטרוזיליה צומחת לאט יותר מאשר בזיליקום, אנו זורעים אותה בתוך הבית 4 עד 6 שבועות לפני הכפור האחרון. פטרוזיליה לא אוהבת להיות מחוברת לשורש והיא תישאר השתלה קטנה בתוך הבית, אז אל תחכו עד שהיא תהפוך לצמח גדול לפני שתשתלו אותה בחוץ לאחר הכפור האחרון. פטרוזיליה היא דו-שנתית, שממשיכה לגדול, שנה אחר שנה, במיוחד כשקוטפים, לאורך כל העונה וגם לאחר הכפור.

6. סלטים וחסה

הגננים זורעים את הרצף השני של חסות בחודש מאי. זנים עמידים בקור הם אידיאליים לזריעה בפנים או בחוץ. זה הזמן המושלם לזרוע זנים רגישים יותר לקור בתוך הבית להשתלה בסוף החודש.

7. קייל ומנגולד שוויצרי

למען האמת, עכשיו זה תמיד הזמן המושלם לזרוע קייל ומנגולד. הם משגשגים בקור, הם לא ממצמצים בחום, והם אחד הצמחים הנפוצים ביותר בגינה שלך מרגע שאתה שותל אותם ועד החורף. מאי הוא הזמן המושלם למקסם את היבולים שלהם לעונה הקרובה, בין אם זרעים ישירים או מושתלים.

8. סלק

אם אתה חדש בגידול ירקות, סלק הוא אפשרות טובה וקלה לגידול. הזרעים אינם זקוקים לעידוד רב כדי לנבוט והם בעלי תחזוקה נמוכה לאחר שהוקמו. סלק 'בולטארדי' הוא אחד הזנים הפופולריים ביותר, אבל אתה יכול גם לנסות זן צבעוני יותר, כמו 'טאצ'סטון גולד'. שימו לב שזרעי סלק מכילים לרוב 3-5 'זרעים', ולכן גם סלק וגם מנגולד (הם מאותו סוג/מין) חיוניים כצמחים בריאים ושופעים בגינת ירק.

9. גזר

נוסף למנות מתוקות ומלוחות, גזר הוא יבול פנטסטי וקל לגידול. מלבד זני הכתומים הקלאסיים, תוכלו לנסות גם לגדל זנים צבעוניים כמו 'Yellowstone'.
גזר גדל היטב באדמה בכל עת מתחילת האביב ועד סוף הקיץ. למרות שגזר הוא בעצם רק זרע בודד, הם אפילו רגישים יותר לצפיפות השתילה. גזר לוקח כמעט פי שניים זמן לנבוט מאשר סלק.

10. ברוקולי וכרוב

אחרון חביב, זרעו אותם בבית בתחילת מאי כדי להתחיל את העונה. זה חשוב במיוחד לברוקולי, המשגשג היטב בטמפרטורות מתונות המובילות לחום הקיץ הגבוה. גם נבטי בריסל וכרובית נכנסים לקטגוריה זו. אלה שייכים למשפחת Brassicaceae, לשמחת החיפושיות…

בונוס: אתה יכול גם לנסות תירס אם היבול אומר לך, מאי הוא הזמן המושלם.

10 ירקות לזרוע בפברואר

8 פירות יער שקל לגדל בעציצים