12 ירקות שאפשר לזרוע את הזרעים שלהם באפריל

אפריל היא תקופה עמוסה בגינה ובעיקר ההתחלה המיוחלת של גן הירק כי החודש ניתן לזרוע הרבה זרעים. כעת, כשהימים ארוכים וחמים יותר, ניתן להתחיל לזרוע יבולים מסוימים, כמו גזר או אפונה, ישירות בחוץ.

גידולים שבירים יותר כמו חצילים וקישואים עדיין צריכים להיזרע בהגנה, בחממה או על אדן חלון שטוף שמש.

אפשר גם לשתול תפוחי אדמה, בצל, שאלוט, שום וארטישוק.

גלה אילו ירקות אתה יכול לזרוע באפריל:

חצילים, פלפלים ועגבניות:

זו ההזדמנות האחרונה לזרוע חצילים, פלפלים ועגבניות, שזקוקים לעונת גידול ארוכה כדי להצליח. אם אתה רוצה רק כמה צמחים, אתה יכול לחכות לחודש הבא ולקנות שתילים במרכז הגן, במשתלה המקומית או בשווקים האזוריים.

הסלק

קל לגדל סלק, מה שהופך אותם לאידיאליים למתחילים. היא תגדל בכל אדמה פורייה ומנוקזת היטב ומסתדרת היטב במיכלים. עקבו אחר המרווחים המצוינים על אריזת הזרעים ודלל את הצמחים עד לכ-10 ס"מ כאשר הם מגיעים לגובה של כ-3 ס"מ. קוטפים כאשר הסלק הגיע לגודל של כדור גולף.

גזרים

זריעה של גזר על אדמה מוכנה היטב נטולת אבנים, אדמת אבנים נותנת גזר מפוצל. בתקופה זו של השנה, כדאי להתגונן מפני זבוב הגזר על ידי הקמת מחסום סביב היבול. היבול שלך צריך להיות מוכן לקציר שלושה עד ארבעה חודשים לאחר הזריעה.

סלריים

סלרי זקוק לעונת גידול ארוכה לקציר סתיו/חורף, אז זרעו בכיסוי כעת. העבירו את הצמחים לעציצים בודדים כשהם גדולים מספיק כדי להתמודד.

קישואים, דלעת, מלפפונים ודלעות

קישואים, דלעת, מלפפונים ודלעות נקראים מלפפונים וניתן לזרוע את כולם באותו אופן, בעציצים בודדים בגודל 5 ס"מ, מתחת לכיסוי. לשתול בחוץ לאחר שחלפה סכנת הכפור (לעתים קרובות מלפפונים מסתדרים בצורה הטובה ביותר בחממה).

כרישה

ניתן לזרוע כרישה במגשי זרעים מתחת לכיסוי באפריל, לקציר מהסתיו. גלה כיצד לגדל כרישה מזרעים.

הסלטים

עדיף לזרוע חסה בהגנה באפריל. לזרוע במגשי זרעים או מודולים, להשתלה בחוץ מאוחר יותר באביב.

האפונה

קל לגדל אפונה וניתן לקצור אותה בתחילת הקיץ, מה שהופך אותה ליבול מוקדם יקר ערך. אתה יכול לזרוע אותם ישירות בחוץ, אבל אפונה היא חטיף מועדף לעכברים. אם זו בעיה, זרעו אותם בתוך הבית ושתלו את הצמחים הצעירים בחוץ ברגע שהם בגובה 15 ס"מ. אפשר גם לזרוע במרזבים ולהשתיל את כל שורת השתילים בתעלה כשהם מוכנים.

הצנוניות

גידול מהיר זה קל לגידול ומהווה 'מלכודת' טובה, גדל על אדמה ריקה בהמתנה לגידולים אחרים או בין גידולים איטיים יותר. לזרוע ישירות בחוץ, כל שלושה או ארבעה שבועות, לאספקה ​​רציפה לאורך כל הקיץ.

תרד

ניתן לזרוע תרד ישירות בחוץ באפריל; אם קר, מכסים אותם. תרד צריך הרבה לחות והגנה מפני שבלולים וחלזונות.

מנגולד שוויצרי

מנגולד שוויצרי הוא יבול פוטנציאלי נהדר למיקום שטוף שמש או מוצל חלקית וניתן לזרוע אותו ישירות בחוץ באפריל. גלה כיצד לגדל מנגולד שוויצרי.

לפת

גם הלפת צומחת במהירות. קצור אותם כשהם צעירים, כשהם בגודל של כדור גולף, או אכלו את העלים כירק ירוק. להשקות אותם כמו שצריך.

5 ירקות סופר מוקדמים לגידול בחורף

10 ירקות רב שנתיים שתוכלו לשתול פעם אחת ולקטוף במשך שנים