13 ירקות קלים לזריעה ישירות בחוץ בגינה שלך

זריעה ישירה של הזרעים שלך פשוט פירושה לזרוע את הזרעים שלך בחוץ בגינה, שם הם יגדלו ישירות באזור הירק שלך במקום להתחיל את הזרעים בתוך הבית במיכלים מתחת לאורות.

אם אתה חי באקלים חם, אתה יכול לכוון זרעים כמעט כל יבול. אלו מאיתנו שגוננים באזורים קרים יותר מתחילים לזרוע זרעים בבית תחת אורות או לקנות שתילים לזרוע בחממה שניתן להשתיל לגינה לאחר שחלפה כל סכנת הכפור. אם לא נתחיל יבולים מסוימים מראש, אין לנו מספיק זמן להפיק יבול לפני הכפור הראשון שלנו בסתיו.

לא כל הצמחים זקוקים להתחלה מוקדמת מתחת לאורות, אפילו לאלו מאיתנו שחיים באזורים קרים יותר. צמחים קשים להשתלה או שאינם זקוקים ליותר זמן כדי להתחיל, ניתן לזרוע ישירות במשטח הירק.

מצא להלן רשימה של 13 ירקות שקל לזרוע ישירות בחוץ במשטח הירקות:

1- שעועית:

בדרך כלל ישנם שני סוגים של שעועית. שעועית ירוקה צומחת גפנים ארוכות ותזדקק לתמיכה של מוט או סבכה. שעועית לבנה ממשיכה לייצר זמן רב עד לכפור. שעועית בוש מייצרת את היבול שלה מהר יותר ובערך באותו זמן. לשתול כמה נטיעות עוקבות של שעועית בוש בהפרש של שבועיים לקציר מתמשך לאורך כל הקיץ. זרעים נובטים במהירות באדמה חמה ועשויים להפיק תועלת מהשריה קצרה במים למשך 4-6 שעות לפני השתילה. לזרוע בסוף האביב כאשר האדמה מתחממת לאחר שחלפה סכנת הכפור. עבור רוב הזנים, לשתול בעומק 2.5 ס"מ, 7-10 ס"מ זה מזה.

2- סלק:

יבול דו-מטרי זה מייצר גם ירקות טריים וגם שורשים. סלק מעדיף מזג אוויר קריר. לזרוע זרעים ישירות ברגע שניתן לעבוד על האדמה. לזרוע כל שלושה שבועות במהלך החודשים הקרירים יותר לקציר מתמשך. זרעים נובטים מהר יותר באדמה חמה יותר ועשויים להפיק תועלת מהשרייה קצרה במים למשך 4-6 שעות לפני השתילה. עבור רוב הזנים, לשתול את הזרעים בעומק 0.5 ס"מ ובמרחק של 2.5 ס"מ זה מזה. זרעי סלק הם למעשה תרמיל המכיל מספר זרעים. ברגע שהסלק מגיע לגובה של כ-13 ס"מ, דק לצמח אחד כל 7-15 ס"מ. אתה יכול לאכול את הצמח הלא משומר.

3- גזר:

זרעי גזר קטנים וקשה למרווח בנפרד. מחצלות זרעים תוצרת בית מקלים על זריעת זרעי גזר. גזר הוא יבול עונה קריר והוא יסבול כפור לאחר הקמתו. ישיר לזרוע זרעים כשלושה שבועות לפני הכפור האחרון הצפוי. זורעים את הזרעים בעומק 1 ס"מ ובמרחק של 1 ס"מ זה מזה. שמור על האדמה לחה באופן שווה. ברגע שהשתילים בגובה 5 ס"מ, דקים עד צמח אחד כל 3 ס"מ עבור גזר תינוק או צמח אחד כל 7 ס"מ עבור גזר גדול יותר.

4- תירס:

מכיוון שהתירס מואבק ברוח, יש לשתול אותו בבלוקים או לפחות בארבע שורות קצרות זו לצד זו, וכתוצאה מכך נוצר בלוק צמחי. יש לזרוע את הזרעים בחוץ כאשר טמפרטורת הקרקע היא סביב 15 מעלות צלזיוס, כשבועיים לאחר הכפור האחרון. עבור רוב הזנים, לשתול בעומק 2.5 ס"מ, במרווחים של 10-12 ס"מ זה מזה. השתלת צמח כל 30 ס"מ.

5- מלפפונים:

גדלו מלפפונים בתלוליות והשאירו הרבה מקום לגפנים להימתח או לצמוח לאורך סורג כדי לחסוך במקום. יש לזרוע את הזרעים כאשר האדמה התחממה, כשבוע לאחר תאריך הכפור האחרון שלך. עבור רוב הזנים, לשתול בעומק 2.5 ס"מ ובמרחק של 15-20 ס"מ זה מזה. אם אתם מגדלים מלפפון על תלוליות, זרעו שלושה צמחים בכל תלולית והרווחו את התלוליות שלכם במרחק של 45-90 ס"מ זה מזה. אין צורך לדלל אם אתה גדל לאורך סבכה או בתלוליות.

6- חסה:

ישנם זנים רבים של חסה עם עלים בצבעים וצורות שונות. חסה מעדיפה מזג אוויר קריר וסובלת כפור לאחר שהתבססה. לזרוע זרעים ישירות ברגע שניתן לעבוד על האדמה. לשתול את הזרעים בעומק 0.5 ס"מ ולשמור על האדמה לחה באופן שווה. זני חסה עם עלים דקים במרחק של 10 ס"מ זה מזה, זני cos וראש רופף צריכים להיות במרחק של 20 ס"מ, וזני ראש קשיח במרחק של 40 ס"מ. מחצלות זרעים תוצרת בית מקלות על זריעת זרעי חסה.

7- אפונה:

זני אפונה מסוימים גדלים על גפנים קצרות וגפנים ארוכות, אך כל צמחי האפונה נהנים מתומכי סבכה כדי לספק את אופי הטיפוס שלהם. גם את התרמילים יהיה קל יותר לקצור לאורך סורג. אפונה אוהבת מזג אוויר קריר וסובלת מעט כפור ברגע שהצמחים מתבססים. זרעים נובטים מהר יותר באדמה חמה ועשויים להפיק תועלת מהשרייה קצרה במים למשך 4-6 שעות לפני השתילה. ישיר לזרוע זרעי אפונה בתחילת האביב ברגע שניתן לעבוד על האדמה. עבור רוב הזנים, לשתול בעומק 2.5 ס"מ ובמרחק של 5-8 ס"מ זה מזה. דילול בדרך כלל אינו הכרחי.

8- צנוניות:

צנונית היא ירק מתגמל לגידול. הוא מעדיף מזג אוויר קריר וגדל מהר מאוד. לזרוע כל שבועיים במהלך החודשים הקרירים יותר לקציר מתמשך. לזרוע זרעים ישירות ברגע שניתן לעבוד על האדמה. עבור רוב הזנים, לשתול בעומק 1 ס"מ ובמרחק של 5-8 ס"מ זה מזה. דילול בדרך כלל אינו הכרחי.

9- בצל ירוק:

בצל ירוק (נקרא גם בצל צרור) עמיד לכפור וזנים רבים ינצחו וימשיכו לצמוח בעונה הבאה. לזרוע זרעים ישירות ברגע שניתן לעבוד על האדמה. לשתול את הזרעים בעומק 0.5 ס"מ ובמרחק של 1 ס"מ זה מזה. דק עד 5 ס"מ עבור נורות קטנות יותר אבל מקום יותר עבור נורות גדולות יותר.

10- תרד:

תרד מעדיף מזג אוויר קריר, ואפילו צמחים צעירים סובלים כפור. לזרוע כל שבועיים במהלך החודשים הקרירים יותר לקציר מתמשך. לזרוע שוב באמצע עד סוף הקיץ לקציר הסתיו. זרעים אינם נובטים היטב באדמה חמה. נביטה מוקדמת של זרעים מגבירה את קצב הנביטה. לזרוע זרעים ישירות ברגע שניתן לעבוד על האדמה. עבור רוב הזנים, לשתול את הזרעים בעומק 1 ס"מ ובמרחק של 2.5 ס"מ זה מזה. דלל עד 5 עד 15 ס"מ.

11- דלעות:

ישנם שני סוגים עיקריים של דלעת, דלעת חורף ודלעת קיץ. ההבדל הוא זמן הקציר שלהם. דלעת הקיץ נקצרת צעירה, בעוד שהעור רך. לדלעות החורף לוקח הרבה יותר זמן להבשיל והן נקצרות כשהן בשלות לחלוטין. יש לזרוע את הזרעים כאשר האדמה התחממה, כשבוע לאחר תאריך הכפור האחרון שלך. השתמשו בשיטת התלולית עבור רוב זני הדלעת. לשתול בעומק 2.5 ס"מ ולרווח צמחים במרחק של 15-20 ס"מ זה מזה. מרווחים את הגבעות במרחק של 1.2 עד 2 מ' זה מזה, תלוי בגודל הפרי. דלל עד שלושה צמחים לכל תלולית.

12- מנגולד שוויצרי:

מנגולד הוא אחד מהירקות הירוקים הבודדים שגדלים במזג אוויר קריר וחמים כאחד. ישיר לזרוע זרעים שבועיים לפני תאריך הכפור האחרון שלך. זרעים נובטים מהר יותר באדמה חמה יותר ועשויים להפיק תועלת מהשרייה קצרה במים למשך 4-6 שעות לפני השתילה. לשתול את הזרעים בעומק 1 ס"מ ובמרחק של 5 ס"מ זה מזה. כמו סלק, תרמילי זרעי מנגולד שוויצרי מכילים מספר זרעים. ברגע שהסלק מגיע לגובה של כ-10 ס"מ, דק לצמח אחד כל 15-30 ס"מ.

13- לפת:

גדל לפת לירוק ושורשים. לפת מעדיפה מזג אוויר קריר. לזרוע כל שבועיים במהלך החודשים הקרירים יותר לקציר מתמשך. לזרוע זרעים ישירות ברגע שניתן לעבוד על האדמה. עבור רוב הזנים, לשתול 0.5 ס"מ עומק, 2.5 עד 5 ס"מ זה מזה. לאחר שהשתילים מגיעים לגובה של 10 ס"מ, דלל את הזנים הקטנים יותר של הלפת למרווח של 5 ס"מ עד 10 ס"מ ואת הזנים הגבוהים יותר ל-10 עד 15 ס"מ. אין צורך בדילול כדי לצרוך אותם כירקות ירוקים.

ואת? אז, יבול גינת הירק האהוב עליך ללא עיבוד נמצא ברשימה?
אחרת, השאירו תגובה וספרו לנו מה לדעתכם ירקות שקל לזרוע ישירות בגינת הירק.

9 ירקות שתוכלו להתחיל לגדל באפריל

6 טיפים לגינת ירק שכל גנן חדש צריך לדעת