13 ירקות שאתה יכול לגדל בתחילת האביב

בשיא החורף, השמחה שבבישול כמה מהמאכלים האהובים האלה עם ירקות גינה טריים יכולה להיות האור בקצה המנהרה שכולנו צריכים אבל אל תשב יותר מדי בארץ החלומות הזו כי הגיע הזמן להכין את הגינה שלך לגדל ירקות אביב. ועם כמה טריקים, אפילו מתחילים יכולים לגדל ירקות בתחילת האביב.

ירקות העונה הקרירה הם הראשונים לגדל בעונה החדשה. בהתאם לירק ולעונת הגידול באזור שלך, ניתן לשתול אותם מחדש גם בסתיו. ירקות העונה הקרירה יכולים לעמוד (ואפילו לשגשג) בטמפרטורות קרירות יותר ויש לקטוף אותם לפני שחום הקיץ יגיע מכיוון שחלקם אינם יכולים לעמוד בטמפרטורות חמות מדי. דוגמאות כוללות חסה, כרוב, קייל, לפת וכרוב ניצנים.

לעומת זאת, ירקות העונה החמה אינם יכולים לשרוד טמפרטורות קרות, ולכן הם נטועים בבטחה לאחר תאריך הכפור האחרון. אלו הם ירקות הקיץ שלך כמו עגבניות, שעועית, משפחת דלעת, מלונים ופלפלים. יש להם צרכים פיזיים שונים לחלוטין. זה קשור ליכולת של הצמח לספוג חומרי הזנה מהאדמה בטמפרטורה נכונה או לא נכונה.

לדעת מתי לשתול את הירקות המוקדמים באביב אינו מדע מדויק וכרוך במעט סיכון מחושב. היום הראשון של האביב הוא בין ה-19 ל-20 במרץ, אבל זה לא ממש עוזר כאן. תצטרך לדעת את האזור שלך ואת תאריך הכפור האחרון כדי באמת להיות מסוגל לקבוע "תחילת האביב" באזור שלך.

עבור ירקות העונה הקרירה, בדרך כלל תצטרך לשתול בסוף מרץ או תחילת אפריל, תלוי מתי היה הכפור האחרון שלך ותנאי מזג האוויר.

זריעה ישירה כרוכה בזריעה של הזרעים ישירות לתוך האדמה בה הם יגדלו, במקום להתחיל אותם בתוך הבית ולגדל אותם במיכלים באור עד שניתן יהיה להשתיל אותם באדמה בה הם יגדלו. גידולי תחילת האביב הם כולם זרעים מלבד תפוחי אדמה. לרוב ירקות העונה הקרירה ניתן לזרוע את הזרעים שלהם ישירות באדמה. חבילת הזרעים הזו היא החבר שלך, מכיוון שהיא תכיל מידע על תאריך ומשך, דרישות אור ומים, כמו גם מידע על מרווח ועומק לזריעה ולזמן הקציר. אם אתם מתכננים להמשיך בגינון הירק שלכם, רשמו מה אתם שותלים כדי שתוכלו לסובב אותו בשנה הבאה.

מהם הירקות הטובים ביותר לגדל בתחילת האביב? עיין ברשימה של 13 ירקות למטה.

1) Les Radis (Raphanus sativus):

צנוניות הן ירקות שורש שניתן לקצור תוך 3 שבועות. כשהשורשים בקוטר של כ-2 ס"מ, שולפים אחד החוצה כדי לבדוק אם הוא מוכן.

2) לפת (Brassica rapa subsp. Rapa):

לפת הם ירקות שורש שניתן לקצור תוך 30 עד 60 יום. כאשר השורשים בקוטר של 5 עד 6 ס"מ, הסר אותם בזהירות מהאדמה.

3) גזר (Daucus carota subsp. Sativus):

גזר הוא ירקות שורש שיכולים לקחת עד 75 ימים עד שהם מבשילים. למרות שזה תלוי במגוון, בדרך כלל תדע שהגזר שלך מוכן כשהחלק העליון בקוטר של כ-2 ס"מ. תצטרך לחפור סביבם בחופשיות לפני שתשלוף אותם מהאדמה.

4) Les Pois (Peas sativum var. Macrocarpon):

אפונה קוטפת בדרך כלל תוך 6-8 שבועות, ולמרות שהיא עמידה בפני קור, היא דורשת תמיכה בדרכים אחרות. תצטרך להשתמש בסורגים ולתת להם קצת תמיכה כי הם יהיו הרבה יותר מאושרים ובריאים בצמיחה אנכית. הם יגיעו לגובה של 1 עד 1.5 מ'. גידולם על סבכה גם מקל על הקציר בבוא הזמן.

5) תפוחי אדמה (Solanum tuberosum):

אתה יכול לשים אותם ממש בתחילת האביב, יחד עם אפונה. לשם כך, חותכים תפוח אדמה לרבעים, אך וודאו שלכל רבע יש שתי עיניים. לאחר מכן שתלו כל טריז באדמה וצמח תפוחי אדמה חדש יבצבץ. העיתוי של קציר תפוחי האדמה מבוסס על העדפה. ניתן לקצור תפוחי אדמה חדשים 2-3 שבועות לאחר שהצמח מפסיק לפרוח. לתפוחי אדמה בוגרים יותר, המתן 2-3 שבועות לאחר היעלמות העלווה. תחפור תחילה בדיקה כדי לוודא שהעור עבה.

6) חסה (Lactuca sativa):

רוב החסה תהיה מוכנה לקציר תוך 45-55 ימים. אתה בהחלט יכול להשתמש בכלל "מוכן במכולת" כדי לדעת מתי זה מוכן. בדרך כלל אנו מחכים עד אמצע אפריל או סוף אפריל, בניגוד למרץ כדי לשתול עלים ירוקים אחרים שהם קצת יותר רכים. בעת הקטיף, הקפד לבחור את החסה לפני שהיא מוברגת מכיוון שהטעם ישתנה באופן דרסטי ברגע שזה יקרה. אם אתה רואה צמח מתחיל לברוח, עליך לאסוף אותו מיד.

7) תרד (Spinacia oleracea):

תרד הוא עלים ירוקים שניתן לקצור לאחר כ-37 עד 45 ימים. ברגע שלרוזטה יש 5 או 6 עלים, היא מוכנה. אם הוא הופך לצהוב, חיכית יותר מדי זמן. תרד לא אוהב מזג אוויר חם, אז חשוב להתחיל אותו מוקדם.

8) צ'ו-רווה (Brassica oleracea):

בדרך כלל ניתן לקצור קולרבי תוך 45-60 ימים. יש לאסוף אותו לפני שהטמפרטורות מגיעות ל-24 מעלות צלזיוס, אז תרצו לזרוע אותו 3-4 שבועות לפני תאריך הכפור האחרון. כיף גדול לגדל אותם ואתה יכול להשתמש בחלק העליון כדי לפוצץ אותם כמו קייל.

9) הברוקולי (Brassica oleracea var. Italica):

ברוקולי יכול להיות מוכן תוך 100-150 ימים. חותכים את הגבעול כ-10 ס"מ מהקולה הראשית.

10) Le Chou (Brassica oleracea var. Capitata):

הכרוב מוכן לקציר תוך 80 עד 180 ימים, תלוי בזן. כאשר בסיס הראש הוא בקוטר של בין 12 ל-20 ס"מ, תלוי בהעדפה שלך.

11) Le chou cavalier (Brassica oleracea var. Viridis):

ירוקי קולארד הם עוד ירק מצוין שניתן לקצור כ-85 עד 95 ימים לאחר תאריך הזריעה הישירה.

12) נבטי בריסל (Brassica oleracea var. Gemmifera):

נבטי בריסל זה כיף כי לא צריך לקצור את כולם באותו היום. לאחר כ-85 ימים ניתן לסובב את התחתונים כאשר הניצנים בגובה 2-5 ס"מ, לקצץ את העלים התחתונים והצמחים ימשיכו לצמוח כלפי מעלה ולייצר עוד נצרים.

13) כרובית (Brassica oleracea var. Botrytis):

כרובית יכולה להיות מוכנה לקציר תוך 85 עד 130 ימים. שוב, זה ייראה כמו משהו שהיית קונה במכולת, עם ראש ברוחב של כ-13-17 ס"מ.

אז לקראת האביב (המוקדם) הזה, קחו סיכון ונסו את גינת הירק. אנו בטוחים שתקבלו ממנו יותר מטעמים.

10 טיפים להגדלת התשואות של גינת הירק שלך

איך לגדל עגבניות שרי או עגבניות קוקטייל