15 זרעי ירקות לזרוע בינואר או פברואר

בינואר ופברואר, האביב והקיץ יכולים להיראות רחוקים. אבל כשאתה מגדל את האוכל שלך בבית, חשוב לתכנן מראש.

אולי תופתעו לגלות כמה אתם יכולים לעשות כדי להתכונן לשנה הקרובה, עוד לפני שמופיע שמץ אביבי.
גננים רבים מחכים עד שמתקרב תאריך הכפור האחרון לפני שהם מתחילים לזרוע ולצמוח. אבל על ידי זריעת הזרעים בחורף בתוך הבית או מתחת לכיסוי, אתה יכול לקבל ראש.
על ידי התחלה מוקדם, אתה יכול להפיק את המרב מעונת גידול קצרה ולהגדיל משמעותית את התשואה השנתית שלך.

לפני שבוחרים זרעים לזריעה לפני האביב, חשוב להחליט היכן תגדלו אותם.

היכן אתה זורע את הזרעים שלך יהיה תלוי באקלים ובתנאים שבהם אתה חי. חשוב לקחת אותם בחשבון. גם באזורים שבהם כפור חמור מאיים או שלג עדיין כבד על הקרקע, אתה עדיין יכול להתחיל. ישנן מספר דרכים להבטיח שיעורי נביטה טובים ושרידות שתילים עבור זרעים שנזרעים בתוך הבית.
באזורים עם אקלים מתון יותר, ייתכן שתוכל לזרוע זרעים בהצלחה בחממה או מנהרה. אתה יכול להשתמש במיטות חמות ובעיצוב סולארי טוב כדי להבטיח שהטמפרטורות גבוהות מספיק לנביטה, אפילו מבלי להשתמש באנרגיה נוספת לחימום החלל.
השימוש בגלים, כיסויי שורות או צמר יכול להגן עוד יותר על זרעים ושתילים מפני הקור.

עם זאת, כאשר זורעים זרעים בתוך הבית, רמות האור אינן הבעיה היחידה להתמודד איתה. כמו כן, חשוב לבחור מקום מתאים בבית.
תנודות בטמפרטורות עלולות לגרום לנביטה לא אחידה. לכן חשוב לבחור מקום בו הטמפרטורות נשארות סטטיות ככל האפשר. הימנע מזריעת זרעים ליד מקור חום כמו רדיאטור או תנור, או קרוב מדי לדלת שנפתחת לעתים קרובות.

15 זרעי ירקות לזרוע לפני האביב:

הנה חמישה עשר זרעים לזרוע לפני האביב. סוגי ירקות אכילים אלה יכולים להיזרע לפני הכפור האחרון במגוון אזורי אקלים ממוזגים.

1) זרעי עגבניות

עגבניות הן יבול העונה החמה. אז אולי תופתעו לגלות שאתם יכולים להתחיל אותם הרבה לפני שמזג האוויר החם יגיע. זריעת זרעי עגבניות בינואר או פברואר בתוך הבית יכולה לעזור לך להשיג יבול בר קיימא עד סוף עונת הגידול הקצרה שלך.
אם עונת הגידול שלכם קצרה, בחרו זני עגבניות לעונה קצרה לקבלת התוצאות הטובות ביותר. רוב הגננים יתחילו אפוא לשתול עגבניות בתוך הבית, בחלל מחומם או עם מפיץ מחומם. אורות גידול יעזרו למנוע עגבניות וגידולי אקלים חם אחרים להתארך מדי כאשר נטועים מוקדם.

2) זרעי פלפל

שתילת זרעי פלפל אדום במיכל עם פינצטה
פלפלים יתנו את התשואה הטובה ביותר כאשר עונת הגידול ארוכה. כאשר עונת הגידול ארוכה יותר, לפירות העונה החמה יהיה יותר זמן להתפתח.
עם זאת, אם עונת הגידול שלך קצרה, אתה עדיין יכול לגדל את היבול הזה.
התחלת זרעים בתוך הבית הרבה לפני הכפור האחרון באזור שלך תיתן לך את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה. כמו עגבניות, פלפל מתוק זקוק לטמפרטורות גבוהות יותר כדי לנבוט.

3) זרעי צ'ילי

זריעת זרעי צ'ילי בעציצי כבול.
אם אתם אוהבים מאכלים חריפים, פלפל חריף יכול להיות עוד תוספת נהדרת לתפריט תוצרת בית. פלפלים הם עוד יבול אקלים חם. צמחים אלה יעשו את הטוב ביותר גם כאשר הם נטועים מוקדם בתוך הבית באקלים עונה קצר. כמו בעגבניות ופלפלים מתוקים, אפשר גם לזרוע פלפלים חריפים בתוך הבית בזמן שהחורף בעיצומו.
על מנת להשיג את הטמפרטורות הנדרשות להנבטה, מפיץ מחומם עשוי להועיל בעת זריעת זרעי צ'ילי.

4) זרעי חצילים

יבול אחרון של אקלים חם שגננים באקלים קר עשויים לשקול להתחיל בבית הוא חצילים. החצילים שייכים לאותה משפחת צמחים כמו עגבניות ופלפלים וזקוקים לקיץ ארוך וחם כדי להגיע לבגרות.
רוב הגננים צריכים להיות מסוגלים לגדל חצילים בחוץ או במנהרה או בחממה לאחר התחלה פנימית. בדרום ניתן לזרוע מאוחר יותר, ישירות בחוץ. אבל באקלים קריר יותר ובצפון, בדרך כלל קל ויעיל יותר לגדל אותם בתוך הבית.

5) אפונה

אפונה היא גידול מצוין למתחילים. יש הרבה זרעי אפונה מוקדמים לזרוע לפני האביב. ניתן לבחור זנים לאפונים, אפונת שלג, אפונת גינה או אפונה מוקדמת לתרמיל. אתה יכול גם לזרוע אפונה על אדן החלון לקציר מהיר של זרעי אפונה בכל עת של השנה. אפונה תנבוט בטמפרטורות שבין 5 ל-24 מעלות צלזיוס. כך יהיה לך קצת יותר מרחב פעולה במקום שבו אתה שותל אותם מאשר עם גידולי אקלים חם יותר.
אתה יכול בקלות לזרוע אותם על אדן החלון בתוך הבית. אבל באזורי אקלים רבים, אתה יכול גם לשקול לגדל אותם באזור גידול מקורה או מכוסה.
רק היזהרו מציפורים ומכרסמים.

6) שעועית

שעועית Fava היא יבול עמיד שיכול להיות גם אופציה טובה לשתילה מוקדמת. ישנם מספר זנים, כמו Aquadulce Claudia, המתאימים לחורף במגוון אזורי אקלים קרירים יותר. ניתן גם לזרוע את אלה מוקדם באזורים מסוימים, ואפילו באזורים קרירים יותר עם מעט הגנה. זרעו מוקדם ותוכלו לקבל שעועית הרבה יותר מוקדם בעונה. לא צריך לחכות לאביב. הטמפרטורה האידיאלית להנבטה של ​​שעועית היא סביב 12 מעלות צלזיוס.

7) זרעי בצל

זרעו זרעי בצל בתחילת השנה ותוכלו לגדל בצל גדול וטוב יותר ממה שהצלחתם לגדל בעבר.
אפשר גם לזרוע זנים מוקדמים של בצל ירוק לירוק בצל מתחת לצנצנות פעמונים או בחממה או במנהרה הרבה לפני שהאדמה מתחממת כמו שצריך באביב. בצל יכול לנבוט בסביבות 3 מעלות צלזיוס. אבל שיעורי הנביטה נוטים להיות גבוהים יותר אם אתה יכול להגיע לטמפרטורות מעל 10 מעלות צלזיוס.

8) זרעי כרישה

כרישה היא עוד חבר במשפחת האליום שיש לשקול זריעה מוקדמת.
הם זקוקים לעונת גידול ארוכה ולכן מומלץ להתחיל אותם בהקדם האפשרי. עכשיו תכננו לחורף הבא כרישה שמנה ובריאה. כרישה יכולה לנבוט גם מ-3 מעלות צלזיוס. אבל שקול להתחיל אותם בתוך הבית להתחלה הטובה ביותר.
הם יגיעו לשיעורי הנביטה הטובים ביותר בטמפרטורות שבין 18 ל-30 מעלות צלזיוס.

9) זרעי סלרי

סלריק הוא ירק עמיד וגדל לאט. לכן זהו גידול נוסף שכדאי לשקול לזרוע בבית או מתחת לכיסוי בתחילת השנה, לפני בוא האביב.
התחל את היבול הזה מוקדם וכדאי שיהיו לך נורות גדולות לאכול עד סוף השנה.
במהלך הנביטה, נסה לשמור על טמפרטורות של סביב 15-21 מעלות צלזיוס. אם כי לאחר מכן תוכל לגדל את צמחי הסלרי שלך בתנאים קרירים בהרבה.

10) זרעי סלרי

סלרי הוא גם בחירה מצוינת לזריעה מוקדמת. לזריעה מוקדמת בתוך הבית או מתחת לכיסוי, עדיף לבחור זנים עמידים של סלרי. זרעי סלרי ינבטו בטמפרטורות סביב 5 מעלות צלזיוס. אבל טווח הטמפרטורות האופטימלי להנבטה של ​​זרעים אלה הוא בין 15-20 מעלות צלזיוס.

11) זרעי חסה

אחד הצמחים הקלים ביותר לגידול כל השנה הוא חסה.
ישנם זנים רבים לחתוך ולהתחדש שניתן לגדל בבית על אדני החלונות או בחוץ (במיוחד עם מעט הגנה) כל השנה.
בחרו את הזנים הנכונים של חסה, ותוכלו לזרוע ולגדל את היבול הזה ממש כל השנה.
זרעי חסה יכולים לנבוט בטמפרטורות נמוכות כמו 2 מעלות צלזיוס ויפיקו קצבי נביטה טובים בטמפרטורות שבין 5 מעלות צלזיוס ל-25 מעלות צלזיוס.

12) זרעי תרד וירקות ירוקים מוקדמים אחרים

חסה היא לא הירוק העלים היחיד שאפשר לזרוע בתחילת השנה.
אם אתה יכול לספק את תנאי הגידול הנכונים, תרד וירקות מוקדמים אחרים (כגון מגוון של עלים אסייתיים) ניתן להתחיל גם בתחילת השנה.
זרעי תרד יכולים לנבוט גם בטמפרטורות נמוכות כמו 2 מעלות צלזיוס. אבל שיעורי הנביטה ישתפרו אם תוכל לשמור על טמפרטורות מעל 7 מעלות צלזיוס (ומתחת ל-25 מעלות צלזיוס).

13) זרעי כרוב לזרוע

צמחים ממשפחת הברסיקות כמו כרוב, קייל, כרובית וכו'. הן גם אפשרויות מצוינות לזריעה מוקדמת. פברואר אינו מוקדם מדי לזרוע מגוון של זרעים להשתלה בגינה שלך ברגע שמזג האוויר יתחמם. אבל אם אתה מגדל רק בתוך הבית, צמחים ממשפחת Brassica יכולים להיות גם בחירה מצוינת עבור מיקרו ירוקים.
ניתן לזרוע ולגדל אותם על אדן חלון שטוף שמש כל השנה, כולל חודשי החורף.
ברסיקות רבות ינבטו בטמפרטורות נמוכות כמו 5 מעלות צלזיוס. אבל לרובם יש טווח אופטימלי של בין כ-7°C ל-30°C.

14) זרעי גזר מוקדמים

באזורים מתונים יותר, פברואר יכול להיות הזמן המושלם לזרוע גזר מוקדם בחוץ מתחת לגלים או באזור גידול מקורה. זה נכון במיוחד אם יש לך אדמה קלה וחולית שמתחממת מהר יותר. העדיפו זני גזר המיועדים לזריעה מוקדמת כמו "נאנט המוקדמת".
גזר יכול לנבוט סביב 5 מעלות צלזיוס אבל יכול להיות די איטי לנבוט. באופן אידיאלי, עליך לספק טמפרטורות נביטה בין 7 ל-30 מעלות צלזיוס.
אחד היתרונות של שתילת גזר מוקדם הוא שאתה יכול לקבל קציר לפני שזבוב הגזר הופך לבעיה. אם זבוב גזר הוא בעיה במקום בו אתה גר, שתילת אליום כמו בצל או שום יכולה גם לעזור.

15) זרעי סלק ושאר ירקות שורש

לבסוף, לקראת סוף החורף, יש גם מגוון גידולי שורש אחרים שתוכלו לזרוע כדי לקבל התחלה לפני האביב. סלק, למשל, אפשר לזרוע בחסות מפברואר.
מגוון של גידולי שורש אחרים, כולל, למשל, פרצלונים וצנוניות, הם גם אפשרויות לזריעה מתחת לכיסוי בגינה שלך לפני האביב.
סלק ינבוט מ-5 מעלות צלזיוס, עם טווח אידיאלי של 10-30 מעלות צלזיוס.
הפסטונים ינבטו בטמפרטורות נמוכות עוד יותר, החל מ-2 מעלות צלזיוס. צנוניות נובטות מ-5 מעלות צלזיוס.

אלו הם רק 15 זרעים לזרוע לפני האביב בגינה האכילה שלך.
יש כמובן גם אפשרויות רבות אחרות שצריך לקחת בחשבון. אתה יכול לא רק לשתול זרעי ירקות אלא גם זרעים של צמחים פורחים ועשבי תיבול.
אתה יכול גם לשתול תפוחי אדמה תחת כיסוי במיכלים לפני בוא האביב עבור הבציר הראשון הראשון.
גינון בחורף מביא תגמולים רבים בהמשך השנה. אז הקפידו לצאת מוקדם כדי להפיק את המרב מעונת הגידול.

איך לגדל פלפל סצ'ואן מזרעים?

10 עשבי תיבול וצמחים ארומטיים לגדל במרפסת שלך