5 יבולים אתה עדיין יכול לשתול בספטמבר

מה נוכל לשתול בספטמבר?

הקיץ עובר מהר מאוד עכשיו, רק כמה שבועות וזה יהיה סתיו באופן רשמי. הגעתו של ספטמבר מביאה טמפרטורות קרירות יותר וימים קצרים משמעותית. ייצור היבולים שלנו במזג אוויר חם נמצא בעיצומו, כאשר מלונים, עגבניות, מלפפונים ועוד מכסים את הדלפקים שלנו.

אבל כל הצמחים האלה מתחילים לאט לאט להתרוקן. ייתכן שכבר יש לך חללים ריקים בגינה שלך. למה לא למלא את המקומות האלה בנטיעות מאוחרות של גידולי מזג אוויר קרירים. בדוק להלן חמישה יבולים שאתה עדיין יכול לשתול בספטמבר. אני ממליץ לשתול או על ידי זרע או עם שתילים (אם אתה יכול למצוא אותם באזור שלך).

השג את תאריך הכפור הראשון שלך.

המפתח לדעת אם אתה עדיין יכול לשתול בספטמבר הוא תאריך הכפור הראשון שלך. לאחר מכן תוכל לספור לאחור במשך שבועיים. תאריך זה הופך ל"דדליין" שלך לנטיעות הסתיו האחרונות שלך. אתה יכול לקבל את זה על ידי מחקר באזור שלך באינטרנט או במשתלה המקומית שלך.

הדבר השני שיש לזכור הוא שרוב הצמחים שתשתלו בספטמבר ישתלו לחורף וישמשו לבצירים של סוף החורף או תחילת האביב. לכן עליך לספק פעמונים, חממות מנהרות, או לפחות כיסוי בד עבה כדי להגן על הנטיעות המאוחרות הללו. אז מה עוד אפשר לשתול?

הנה 5 גידולים שאתה עדיין יכול לשתול בספטמבר.

חסה

הראשון מבין 5 הגידולים שאתה עדיין יכול לשתול בספטמבר הוא חסה טלה. זה אחד הירקות הירוקים האהובים עלינו. חסה טלה היא ירוק עלים עמיד במיוחד שגדל היטב בחורף. חסה טלה היא אחד מאותם צמחים נדירים שממשיכים לצמוח במהלך החורף כאשר אורך היום יורד מתחת ל-10 שעות.

ניתן לשתול יבול סלט זה משבועיים לפני הכפור האחרון שלך. ואת הזרעים אפשר לשתול גם בסתיו. המתן עד שהדברים יתחילו להתקרר מעט לפני השתילה. חסה טלה למעשה מעדיפה טמפרטורות קרירות יותר (18 מעלות צלזיוס זה אידיאלי) לפני שהיא נובטת, אז אל תשתול עכשיו אם יש לך עדיין 30 מעלות צלזיוס ימים.

לחסה טלה יש טעם אגוזי טעים ומהווה סלט חורפי נפלא. הוא משמש כסלט ירוק, לא כירק ירוק לבישול. שתלו הרבה מהם, הם צמחים קטנים אז צריך לא מעט כדי להכין סלט הגון. אתה יכול לקצור אותם על ידי חיתוך הצמח כולו בבסיס.

זה יכול להיות קשה למצוא זרעים מקומית, הסיכוי הטוב ביותר שלך למצוא אותם הוא עם איזה אתר מקוון כמו האחד .

תרד

אתה יכול לשתול תרד עד כשבועיים לפני הכפור הראשון שלך. זריעה מאוחרת כל כך בשנה לא תאפשר קציר בסתיו או בחורף הקרוב. במקום זאת, אתה שותל לקראת האביב. שתילות מאוחרות אלו יניבו וינבטו לפני שמזג האוויר הקר יכנס, אך צפו שיהיו להן רק כמה עלים קטנים.

תצטרך לספק להם סוג של הגנה במהלך החורף. ברגע שמזג האוויר יתחיל להתחמם בפברואר, הצמחים האלה ימריאו ויתנו לך את הקציר הראשון שלך באביב!

החסה

גם כאן שותלים בעיקר לקראת האביב. שתילי חסה בספטמבר יגדלו לאט כל החורף. צמחי החסה הקטנים הללו עמידים לקור בצורה מפתיעה ובדיוק כמו תרד, הם ימריאו באביב לבציר מוקדם טעים.

בחר בעיקר חסות עלים עבור נטיעות אלה. גיליתי שצמחי החסה הקטנים האלה שורדים היטב בסביבה קרה. חפשו גם זנים עמידים כמו Winter Density romaine, שאומרים שהם מצליחים בחורף. זנים עמידים אלה ניתן למצוא באינטרנט.

קייל או קייל

קייל הוא אחד הצמחים הקשים ביותר שיש. גיליתי שזני קייל כמו Vates או Winterbore עמידים במיוחד. קייל שנשתל בספטמבר יגדל לאט ועדיין יהיה קטן כשיגיע החורף. אבל זה יספק יבול טוב של עלים קטנים כל החורף. ואז הצמחים יטוסו באביב.

מכיוון שהקייל כל כך עמיד, הוא יגדל ללא הגנה בגינה שלך עד תחילת החורף (תחשוב על דצמבר). בכל האזורים מלבד הקרים ביותר, הגנת החורף היחידה שהם יצטרכו היא פיסת שמיכת בד כבדה. ואתה תאהב את הטעם המשופר שמזג האוויר הקר נותן לקייל שלך, זה כמו כל ירק אחר בתקופה זו של השנה.

רָקֵטָה

ארוגולה היא עונה קרירה שנתית, מה שאומר שהיא גדלה היטב באביב או בסתיו. לשתול בשמש מלאה ובאדמה פורייה ומנוקזת היטב. כמו כל עשב או ירק שצריכים לגדל עלים ירוקים, ארוגולה ייהנה מקומפוסט ו/או דשן. השקה כאשר האדמה יבשה.

מהזרע לקציר לוקח בערך ארבעה שבועות ובגינה, זה בערך קרוב לסיפוק מיידי ככל שניתן. הצמחים יגיעו לגובה של 30 עד 61 ס"מ אך ישארו די נמוכים עד שחום הקיץ יאלץ אותו לפרוח מה שכמובן לא יהיה במקרה של שתילת סתיו.

ברגע שלשאר הצמחים יש כמה סטים של עלים, אתה יכול להתחיל לקצור. אין לשלוף את כל הצמח, אלא לקחת כמה עלים מכל אחד לאספקה ​​רציפה. יתרון נוסף של גידול ארוגולה מזרעים הוא שניתן לשתול מחדש כל שבועיים עד שלושה כדי לשמור על האספקה.

רעיונות ירקות נוספים לגידול בספטמבר:

עוד לא מאוחר לחשוב על שתילת עוד כמה עלים ירוקים. הירוקים הללו ינצחו יתר על המידה וגננים יקצרו אותם בסוף החורף. אתה יכול אפילו לשתול דברים כמו לפת או סלק, אבל אתה תגדל אותם רק בשביל הצמרות הקטנות והרכות, לא השורשים. ירקות ירוקים אחרים כוללים מנגולד שוויצרי, עולש, אנדיב, מיזונה, חומצה וטטסוי.

זכור שכל 5 הגידולים שאתה עדיין יכול לשתול בספטמבר דורשים הגנה אם אתה גר באזור עם חורפים קרים. מיני חממות ופעמוני חורף הם תוספת נהדרת לגינת הירק החורפית שלך ויאריכו את הקציר שלך לאורך כל החורף!

אם אתה גר באזור חם יותר, תאריכי השתילה שלך עבור ירקות החורף הללו יהיו מאוחרים בהרבה. התייעץ עם המשתלה המקומית שלך אם יש לך ספק.

10 ירקות רב שנתיים שתוכלו לשתול פעם אחת ולקטוף במשך שנים

6 ירקות חורף שתוכלו לגדל בשלג