5 יבולים שאתה יכול לקצור בפברואר

למרות שזו לא עונת הגידול העיקרית, עדיין יש הרבה גידולי חורף לקצור בפברואר, במיוחד ירקות ועשבי תיבול.

ניתן לקטוף כרישה וקייל בסוף החורף והם מהווים תוספות טעימות לתבשילים ולסלטי חורף.

כמובן, יבולי חורף אלה תלויים בזמן הזריעה או השתילה. למשל, זרעי כרישה שנזרעו בקיץ יבטיחו יבול לאורך כל החורף. ניתן לקצור עשבי תיבול ירוקי עד כמו רוזמרין ודפנה בכל עת אך היזהר לא לקצור יתר על המידה על ידי קטיף אינטנסיבי של עלים מכיוון שהם לא יצמחו מחדש עד האביב.

בדוק את גידולי הירקות והעשבים בחורף למטה כדי לקצור בפברואר כדי לשמור על המטבח שלך מצויד היטב בחורף.

1) כרישה

ניתן לזרוע כרישה מפברואר עד יוני ואלו שנזרעות בקיץ הן שיניבו יבולים בפברואר. אם יש לך עודף, זה בסדר להשאיר אותם באדמה עד שאתה צריך אותם. קל לקצור כרישה, פשוט השתמש בקלשון כדי להרים אותן בעדינות מהקרקע.
הערה: קצור כרישה על ידי הרמתה בעדינות בעזרת מזלג גדול לגינה

2) רוטב עלי דפנה

דפנה דפנה, Laurus nobilis, דפנה אמיתי, הוא שיח ירוק עד, את עלי הדפנה ניתן לקטוף בכל עת של השנה. צמחים צעירים במיוחד עלולים להינזק מכפור, ולכן עדיף להעביר אותם למקום מוגן במהלך החורף, כדי להגן על הקטיף שלך. צמחים לא יגדלו בפברואר, לכן הימנעו מקצירת יתר של עלי דפנה במיוחד על צמחים צעירים.


3) סלטי חורף

אתה יכול להשלים את קטיף החורף שלך על ידי גידול חסה חורף. ניתן להשתמש בזנים עמידים של ירקות הסלט האהובים עליך, או לנסות יבולים יוצאי דופן יותר כמו צריבה ופורסלן חורפי.


4) רוזמרין

למרות שאין יורים חדשים לקטוף, הגידול הישן והירוק עד עדיין מתאים באופן מושלם לקטיף ושימוש בבישול. כמו בדפנה, צמיחה חדשה לא מופיעה עד האביב, אז הימנע מלקטוף יותר מדי, במיוחד על צמחים צעירים. צמחים ארומטיים מתמשכים אחרים ניתן לקצור במשורה כמו טימין.


5) קייל או קייל

קייל הוא אחד מירקות החורף הקשים ביותר, ולכן הוא אידיאלי לקטיף בפברואר. לזרוע קייל לצד כרישה ממרץ עד יוני, כדי ליצור מצע של ירקות חורפיים טעימים.

ואת? מה אתה קוטף בגינת הירק שלך בפברואר?

8 ירקות בריאים שתוכלו לזרוע במרץ

5 ירקות שאתה עדיין יכול לשתול או לזרוע בחוץ בנובמבר