5 ירוקים אסייתיים לגדול בסתיו

ירקות אסייתיים עם העלווה הירוקה והבהירה שלהם בדרך כלל לא לוקח נצח לגדול, וזה תמיד דבר טוב עם ילדים ומזג אוויר סתיו לא שקט. גם אני לא הייתי מסווג אותם כקשים לגידול והם עמוסים בטעם וטוב וגם די מקוריים בהשוואה לירקות הרגילים שלנו.

כשלילות הסתיו מתחילים להתקרר באמת וגם הטמפרטורות בשעות היום מתחילות להתקרר, תראו את הירוקים האסייתים באים לשלמותם.

אל תשתלו אותם מוקדם מדי או שהם עלולים להתחיל לפרוח בחום ותשגיחו על פולשים שאוהבים לנשנש את הירוקים והסלטים שלנו כמו חלזונות ושבלולים.

קח זרעים שאתה יכול להתחיל להנביט 4-6 שבועות קודם לכן. זוהי דרך מצוינת להאריך את עונת הגידול שלך ולשמור על אספקתך במהלך הסתיו. פשוט זרעי כמה זרעים בכל פעם כדי שלא יהיו לך יותר מדי.

יש כל כך הרבה זנים מדהימים בירקות אסייתיים כמו בוק צ'וי, בוק צ'וי, כרוב סיני, ברוקולי סיני וטאטסוי.

אתה יכול למצוא זרעים בקלות באינטרנט כמו ב אֲמָזוֹנָה.

ירקות שראוי להכיר!

ירקות עלים אסיאתיים עתירי תזונה עשירים בויטמין C, בטא-קרוטן, סיבים וויטמינים רבים מקבוצת B. הם אפילו מספקים רמות גבוהות של סידן וברזל. זה באמת גידול אידיאלי לגינת ירק משפחתית ולהצטיידות בויטמינים לפני החורף.

בבישול, אתה יכול להוסיף אותם למוקפצים, לאכול אותם מולבנים, או אפילו לנגוס בהם חיים. אז בואו נבחר כמה גידולים ונתחיל ליהנות מהסגולות.

Le Bok choy et pak choy

נבדל רק על ידי צבע הגבעול שלהם, שני אלה הם כנראה הפופולריים ביותר ברשימה. בוק צ'וי הוא כמו האח הגדול בגודלו, אז כנראה שתקבל יותר. לבוק צ'וי יש גזע לבן בעוד שהגבעול של פאק צ'וי ירוק יותר.

כרוב סיני

בשם wombok, כרוב סיני הוא אחד האהובים עלי לגדל במזג אוויר קריר יותר. הוא רב-תכליתי כמו כרוב רגיל, אבל הוא גדל מהר יותר, טעים יותר ותופס פחות מקום. אפשר לגדל אותו משאריות, והוא זמין יותר ויותר מסחרית ואפילו אורגני.

ברוקולי סיני או קאי-לאן

דומה לברוקולי רגיל במראהו, הברוקולי הסיני נראה כשם שקל לזכור עבור החברה המערבית שלנו, הוא נמצא גם כקאי-לאן. זהו עוד צמח שגדל במהירות ויש לגדל אותו מדי שנה.

הטאטסוי

טטסוי ידוע גם בתור כרוב סיני שטוח והוא בדיוק איך הייתי מתאר אותו, ככרוב שטוח. אתה יכול לבחור אותו מוקדם וליהנות ממנו בסלט כדי להוסיף טעם חריף ומפולפל. אתה יכול גם לגדל טאטסוי בצורה מיקרו ירוקה בסביבה מעובה.

כמה טיפים לגידולם:

תמקם את עצמכם בשמש מלאה, אבל וודאו שזה אחרי שחום הקיץ הגבוה חלף. אם עדיין יש לך ימים חמים מדי, פשוט בחר מקום מוצל כדי לעזור להגן על היבול שלך.

הכינו את האדמה שלכם להיות עשירה בחומר אורגני ושימו לב למרווחים שלכם. תצטרך לוודא שיש זרימת אוויר נאותה לגידולים שלך.

כמו כמה ירקות אחרים, הירוקים האסיאתיים הטעימים ביותר וקולטים חומרים מזינים עזים כאשר הם גדלים במהירות. הוסיפו לצמחים שלכם דשן אורגני כדי לעורר אותם בשלב הצמיחה שלהם.

הם אוהבים מגנזיום ואתה בהחלט יכול להשתמש בו כדי לעזור עם נביטת זרעים.

כמו כן, תצטרכו להשקות היטב אם מורגש המחסור במים למרות הנפילה כי מדובר בירקות בעלי אחוזי לחות גבוהים.

הקציר יתחיל בסביבות 8 שבועות עד 12 שבועות, תלוי בגידולים שתבחר ובאקלים שלך כמובן.

מזיקים

ציינתי קודם ששבלולים וחלזונות אוהבים את הגידולים האלה, וזה לא פלא כי טעמם מדהים. שטחי קפה שפזורים בבסיס הצמחים שלך ירתיע אותם. תצטרכו גם לפקוח עין על עש לבן כרוב וזחלים ואפילו לכנימות לא אכפת לנשנש.

אתה יכול לנסות לשתול גרגיר נחלים בקרבת מקום כצמח קורבן כדי להרחיק אותם מהיבולים שלך.

8 פירות יער שקל לגדל בעציצים

5 ירקות סופר מוקדמים לגידול בחורף