5 ירקות לשתול ביוני

אם פספסתם את האביב ועדיין יש לכם מקום בגינת הירק, אל תתייאשו! עם חמשת הירקות הקלאסיים האלה לשתול ביוני, אתה יכול למלא את החלל הבלתי מנוצל הזה תוך תגמול עם יבול נהדר. למעשה, חלק מהירקות הללו עשויים אפילו להעדיף לשתול ביוני. אז עוד לא מאוחר להתחיל!

המשך לקרוא לפרטים נוספים על איך ומתי לשים את הצמחים האלה בגינת הירק שלך.

גלה 5 ירקות לשתול ביוני:

1. שתילת פלפלים ביוני

פלפלים, מתוקים וחמים כאחד, מאוד מעריכים את חום הקיץ. מסיבה זו, הם יגדלו היטב אם ישתלו עד יוני. למעשה, שתילת פלפל מוקדם מדי לא תועיל לך במיוחד, במיוחד באזורים שבהם הלילות הקרים עדיין נפוצים. צמחים פשוט יישבו בגינה מבלי לגדול באמת כאשר הם נטועים מוקדם מדי.

במקום זאת, התחל את הזרעים שלך בתוך הבית ותזמן אותם כך שיוכלו להיחשף ביוני, או כשהטמפרטורות מתחממות וטמפרטורות הלילה נשארות הרבה מעל 0°C.

הפלפלים מבשילים תוך 65 עד 90 ימים, אך רובם יהיו מוכנים לקטיף לאחר כ-75 ימים. המשמעות היא שהשתלת שתילי פלפל ביוני תהיה מוכנה לאכילה באוגוסט ותמשיך עד לכפור הראשון בסתיו.

2. לזרוע זרעי דלעת קיץ

לדלעת קיץ אין את המילה קיץ לחינם. הירק הנפלא הזה גדל במהירות בקיץ ומובטח להניב פרי בעת השתילה בתחילת הקיץ. יש לקטוף את דלעת הקיץ כשהן עדיין די קטנות וזהו גורם נוסף שגורם לשתילה מאוחרת להיות עדיין פוריה. למעשה, טוב יעשו חובבי סקווש אם ישתלו שטח קטן עם דלעת קיץ כל שבועיים בסוף האביב ובתחילת הקיץ, כך שהקטיף יכול להימשך מספר שבועות.

אתה יכול לצפות לקצור דלעת קיץ תוך 60 יום או פחות מרגע השתילה, אבל היו מוכנים. צמחים אלה עוברים מקטן לגדול תוך זמן קצר והפירות עושים את אותו הדבר.

תצטרך לקצור אותם כאשר הדלעת אורכה רק 15 עד 20 ס"מ. למרות שזה עשוי להיות מפתה לקבל "עוד" דלעת על ידי השארתם על הצמח, הטעם יסבול.

3. שעועית ירוקה, ירק הקיץ הטוב ביותר

שום רשימה של זרעים לשתול בקיץ לא תהיה שלמה ללא שעועית ירוקה. אלו הם גידולי העונה החמה המסורתיים ביותר שנזרעים לאחר שצמחי מזג האוויר הקר סיימו את מחזור חייהם. שעועית היא דרך מצוינת למלא חלל שהיה מלא בצנוניות, אפונה או תרד.

שעועית הבר מבשילה תוך כ-55 ימים וניתן להאריך את הקציר אם שותלים שורה כל שבוע או שבועיים עד אמצע הקיץ. שעועית ירוקה, המועדפת לגינות בהן המקום מוגבל, אורכת כ-10 ימים יותר.

כך או כך, שתילת שעועית ירוקה ביוני תעבוד בסדר גמור.

4. גזר, ירק הקיץ לחללים קטנים

הגזר הוא אחד מאותם ירקות שנראים כל כך מדהים בגינה שלך, שברגע שתתרגלו אליו, הגזר הטיפוסי בחנות המכולת יחוויר בהשוואה. החדשות הטובות הן שלא צריך הרבה מקום כדי לגדל אותם, וזריעת זרעים ביוני או אפילו מאוחר יותר זה בסדר. אתה יכול לבחור לגדל גזרים בחלל משלהם, או לזרוע אותם בין עגבניות היכן שיש אדמה רופפת. גזר ועגבניות הם בני לוויה מקסימים.

הגזר מבשיל תוך כ-70 יום, אבל לא אכפת להם בכלל ממזג אוויר קריר, מה שאומר שגם אם הסתיו יגיע מוקדם, הוא יהיה בסדר. גננים רבים עוזבים גזרים לאחר ירידת שלג וממשיכים לקטוף אותם בחורף. מכיוון שניתן לשתול גזר עד תחילת אוגוסט, זריעה כל שבועיים היא רעיון טוב.

5. לשתול מלפפונים ביוני

מלפפונים הם אחד מאותם צמחים שבאמת זקוקים לחום. למעשה, שיעורי הנביטה של ​​זרעי המלפפון יורדים כאשר האדמה קרירה. זרעים אלה עדיף לשתול ברגע שהאדמה מתחממת ויוני בהחלט לא מאוחר מדי להתחיל אותם.

מלפפונים הם אחד מגידולי הקיץ הצומחים ביותר ויבשילו תוך 50 יום בלבד. רבים מהזנים העליונים נמשכים זמן רב יותר, אך עדיין יגיעו לבגרות תוך 55-65 ימים. מכיוון שאתה יכול לגדל מלפפונים בצורה אנכית, יש צורך רק במעט מקום בגינה עבורם, אז שקלו מלפפונים כאחד ממילוי הפערים שלכם בקיץ הזה.

אז יש לך 5 אפשרויות נהדרות למלא את הגינה שלך, אפילו בחודש יוני. אם מצאתם שטח ריק בגינה שלכם השנה, למה שלא תמלאו אותו באחד מהירקות הקלאסיים האלה?

ואת? מהם הירקות האהובים עליך לשתול ביוני?

6 טיפים להתחלה טובה של גינת הירק באפריל

איך לגדל קולרבי מזרעים