5 ירקות שאתה עדיין יכול לשתול או לזרוע בחוץ בנובמבר

מתלבטים מה לשתול בנובמבר? או שאתה משוכנע שימים קרים וקודרים פירושם סוף גינת הירק שלך? אמנם זה נכון שרוב הגינון נעצר בפתאומיות ברגע שהימים הקרים והלילות הקפואים של הסתיו מתגלגלים, אבל עדיין יש כמה יבולים שאתה יכול לשתול בנובמבר אם אתה רוצה לנסות את כוחך בגינון.

מה לשתול בנובמבר בחוץ?

יש לגדל חלק מצמחי גן הסתיו הללו בתוך הבית, אך אחרים ניתן לזרוע באדמה כדי להבטיח יבול מזון מוקדם באביב ברגע שהשלג מתחיל להמיס. הנה כמה דברים לשתול בנובמבר בגינה. במאמר עתידי אספר לכם גם מה אפשר לשתול בנובמבר, אבל הפעם בתוך הבית.

1) שעועית ואפונה:

את שני הזרעים הגדולים הללו ניתן לזרוע ישירות באדמת הגן בחודש נובמבר והם ישבו שם ומחכים בסבלנות עד שהאדמה תתחיל להתחמם שוב באביב. זה אומר קציר מוקדם נחמד ברגע שהאדמה מתחילה להפשיר!

2) שום רגיל או פיל

אחד הדברים הטובים ביותר לגדל בנובמבר, לדעתי, הוא שום!
שום Bighead מייצר פקעות ענקיות בקוטר של מעל 10 ס"מ. שיני הענק הללו בטעם עדין יותר מהשום הרגיל והן מושלמות לצלייה. אני קונה את שלי מהחקלאי המקומי שלי כי משום מה אני לא יכול לגדל ראשי שום כל כך גדולים. שלו הם פנומנליים, אז אני לא ממש בטוח מה אני עושה לא בסדר עדיין.
אתה יכול גם לגדל שום רגיל. עיין במאמר שלי על גידול שום לכמה עצות פשוטות.

3) סלטי חורף וירקות ירוקים

אני בטוח שלא הבנת שסלטים וירקות הם אחד הדברים שהכי קל לגדל בנובמבר! אם יש לך מסגרת קרה קטנה, אתה יכול לשתול מגוון מדהים של סלטי חורף. חלונות זכוכית יעזרו לחמם אותם במהלך היום ויסייעו לשמור על הכפור שלא יהרוג אותם בלילה. אתה יכול לקנות חממה עץ מסגרת קרה באמזון וקבלו סלטים טריים כל החורף! עיין בטיפים שלי כיצד לגדל חסה בגינה לכמה טיפים.

4) אספרגוס

ללא קשר לקור, ישנם כמה יבולים שישגשגו בטמפרטורות סתיו קרות. ניתן לשתול כתרי אספרגוס עכשיו לאספרגוס בגידול ביתי טעים באביב. הם אוהבים אדמה חולית קלה, אז ערבבו פנימה קצת חול לפני שתילת הכתרים. עיין במאמר שלי לגידול אספרגוס והתחיל לתכנן קציר שופע!

5) ריבס

ניתן לשתול ריבס כעת באדמה מוכנה היטב. הקפד להוסיף טונה של קומפוסט. אלה צמחים נזקקים מאוד! עיין במאמר שלי על איך לגדל ריבס. יש המון מידע על איך לגדל ריבס בגינה שלך כמו גם המון מתכוני ריבס.

5 יבולים שאתה יכול לקצור בפברואר

6 טיפים להתחלה טובה של גינת הירק באפריל