6 הירקות הטובים ביותר לגידול בתחילת האביב

בתחילת האביב, מזג האוויר עשוי להיראות קר מדי והאדמה עשויה להיות רטובה מדי עבור ירקות רבים, אך ישנם חופן ירקות עמידים מספיק שתוכל לגדל ללא חשש. כבונוס, יש פחות חרקים ומחלות בתחילת האביב, כך שהירקות שלך צריכים להתחיל טוב. תסתכל על ששת הירקות האלה שאתה יכול לגדל לפני שתאריך הכפור האחרון שלך אפילו חלף.

1) אספרגוס

לראות את האספרגוס הרך הראשון בגודל עיפרון צץ בגן הוא טקס אביב. בדרך כלל תראה את היורה הראשונים כאשר טמפרטורת הקרקע מגיעה לסביבות 10 מעלות צלזיוס. אספרגוס הוא ירק רב שנתי. אז אתה יכול לשתול אספרגוס פעם אחת ולקטוף במשך שנים רבות. אתה צריך להקדיש להם מקום, אבל אתה יכול לצפות לביצועים מצוינים בכל שנה במשך 15 שנים או יותר. קציר אספרגוס יכול להימשך חודשים. ניתן לשתול כתרים בני 4-6 שבועות לפני תאריך הכפור האחרון. אתה יכול גם לזרוע זרעים אבל השתילים יצטרכו שנה נוספת כדי להתבסס.

2) חסה

מזג האוויר הקריר והרטוב של האביב הוא הזמן המושלם לגדל חסה ויש מאות זנים. רומיין וחמאה הם הזנים העמידים ביותר בפני קור. תקבל יבול מוקדם וארוך יותר אם תחתוך רק את העלים במקום לקטוף את כל החסה. למרות שחום, לחץ בצורת וימים ארוכים יותר גורמים לחסה לברוח, סביר להניח שתספיק לשתול שניים עד שלושה רצפים של חסות לפני החום. לשתול יבול חדש כל שבועיים-שלושה. בחרו זנים נמוכים או זנים בעלי קצבי הבשלה שונים לקטיף רציף לאורך העונה.

כדי להגן על חסה במקרה של כפור, כסו את הגינה עם סדינים או מגבות או שמיכות מבודדות הזמינות בכל מרכז גן. ציפויים אלה יעזרו לך בטווח הקצר, אבל אם הכפור נמשך ימים, אתה מסתכן באובדן היבול שלך.

3) אפונה

קיימת מסורת של שתילת האפונה הראשונה ביום פטריק הקדוש, למרות שמדינות מסוימות אינן יכולות להשתתף במסורת זו בשל שלג המכסה את גני הירק שלהן. גם אם אתה לא יכול לצאת מוקדם, אפונה שנשתלה מאוחר יותר באפריל מדביקה במהירות את האפונה שנשתלה במרץ. אפונה לא אוהבת טמפרטורות מתחת לאפס, והיא גם לא אוהבת חום. השתמש בסורג כדי לתמוך בגפנים ולהקל על הקטיף. אתה יכול לזרוע זרעים נוספים בתחילת מאי או להשתמש בזנים עם שיעורי בגרות שונים כדי להאריך את הקציר שלך.

4) ריבס

ריבס הוא ירק שאפשר להכין כמו פרי, תחשבו על פאי ריבס וזהו ה"פרי" המתוק הראשון של העונה, ריבס קל לגידול. לאחר הקמת המיטה שלך, אתה יכול לצפות לקציר ריבס בכל אביב במשך עשרות שנים. לשתול כתרים רדומים בתחילת האביב. הסר את גבעולי הפרחים בשנה הראשונה כדי לאפשר לצמח לצמוח. הקטיף יכול להתחיל בשנה השנייה לאחר הקמת הצמח. בערך כל חמש שנים כדאי לחפור את כדור השורש ולחלק אותו. פיצול עדיף לעשות בתחילת האביב ברגע שהאדמה מתחממת מספיק כדי לעבוד אותה ולפני שהזרעים החדשים הרכים צצים. חלוקה זו מעניקה חיים חדשים לצמח.

5) תרד

יש לגדל תרד במזג אוויר קריר או שהוא יפרח במהירות וילך לזרע. ישנם זנים הטוענים שהם עמידים בפני ברגים, אך במוקדם או במאוחר (בדרך כלל מוקדם יותר) כל הצמחים שלך יזרעו בסופו של דבר. התרד גדל מהר במיוחד ולא צריך לחכות הרבה כדי ליהנות ממנו. כדי להאריך את הקציר, ניתן לשתול תרד חדש ישירות באדמה כל שבוע-שבועיים עד לתאריך הממוצע של הכפור האחרון. השתמש בזני הברגה איטיים לזריעה מאוחרת יותר. השקיית הצמחים היטב תעזור להאט את ההברגה. דבר נהדר נוסף בתרד הוא שהוא יכול לצמוח בצל של גידולים שימראו בדיוק כשהתרד שלך מתחיל לנבול.

6) סלק

אתה יכול לשתול זרעי סלק כחודש לפני הכפור האחרון באביב. סלק הוא ירקות עמידים למחצה, מה שאומר שהם יכולים לשרוד כפור קל חוזר ונשנה בטווח של 0 עד -1 מעלות צלזיוס. לסלק שגדל מזרע לוקח בערך 7-10 שבועות להתבגר, אבל אתה יכול להתחיל את השתילים בתוך הבית או לקצור חלק מהירוקים הצעירים שנשתלו ישירות מהגינה כדי לאכול בזמן שהשורשים ממשיכים לצמוח מתחת לאדמה. סלק אוהב הרבה שמש ולחות מתמדת. הימנע מצפיפות הצמחים והשאיר עבורם מקום כדי לאפשר זרימת אוויר.

מהם הירקות האהובים עליך לתחילת האביב?

6 יבולים אתה יכול לזרוע באוקטובר

איך לגדל אפונה מפוצלת צהובה