6 הירקות הרווחיים ביותר לגידול בגינה שלך

בנוסף להיותו תחביב מאוד מהנה וחינוכי, גידול ירקות משלכם יכול להיות דרך מצוינת לעזור לסביבה וגם לחסוך קצת כסף.

יתרון נוסף הוא שניתן לבחור במוצרים אורגניים מבלי להסתמך על סופרמרקטים וחנויות לצריכת ירקות.

ככל שמחירי הפירות והירקות ממשיכים לעלות, הרעיון לגדל בעצמך חם מתמיד.

אבל מאיפה להתחיל?

בנוסף לאתר בו תוכלו למצוא מידע רב על הירקות התרבותיים ביותר וגם על אלו שנשכחו אך עם זאת טובים מאוד, אני מציע לכם היום רשימה קטנה ולא ממצה של 6 הירקות הכי משתלמים לגדל אצלכם גן.

6 הירקות הרווחיים ביותר לגידול בגינה שלך:

1. קייל

קייל, שהוא מאוד מועיל לבריאות שלך, דל בקלוריות ומהווה מרכיב מאוד תכליתי במטבח. חבילת זרעים עולה רק יורו אחד (זרעים באמזון). בנוסף, לקייל לוקח רק שישה שבועות לגדול במהירות. אם משווים את זה לעלויות בסופרמרקט, ברור כמה מציאה לגדל אותו בעצמך.

2. עגבניות

עגבניות לא דורשות הרבה מקום לגידול, הן אידיאליות לגינות קטנות או אפילו למרפסות. לצמחי עגבניות לוקח 12 שבועות להיות מוכנים לקטיף. בנוסף לתקופת צמיחה מהירה יחסית זו, הצמח יכול לייצר עגבניות טריות כל יום במשך שישה שבועות. זה אומר שאתה יכול לחסוך הרבה כסף, במיוחד אם אתה מרבה להכין מנות עם רוטב עגבניות. בנוסף, זנים רבים זמינים כזרעים על מרשתת), מספיק כדי לגוון את ההנאות.

3. חסה וסלטים

במקום השלישי נמצאת החסה הפופולרית תמיד. גדל אותו בעצמך וחסוך כסף, חבילת זרעים אחת תספק לך חמישה חודשים של ירקות. בהשוואה לעלויות הסופרמרקט, תחסכו בממוצע כ-80 יורו בשנה (הזמינו את זרעי החסה שלכם על מרשתת).

4. ברוקולי

לברוקולי לוקח שמונה עד שנים עשר שבועות לגדול ולהיות מוכן לקציר. כל צמח יציע שני פאונד יעניק לך 1 ק"ג ברוקולי ויחסוך לך כסף. אז אין כמו ברוקולי טרי מהגינה שלך כדי לגלות מחדש את הטעם האמיתי של הירק המעולה הזה (יש זרעים ici).

5. תפוחי אדמה

אנו צורכים כמות עצומה של תפוחי אדמה מדי שנה בצרפת, כך שברור לראות עד כמה הם פופולריים. גדלו בעצמכם תפוחי אדמה בזרעים והוא יפיק תשעה תפוחי אדמה, תכפילו את זה בכמות טובה של שתילים וספרו את זה מהר. המחיר הממוצע של קילו תפוחי אדמה בסופר הוא 1.45 €, אם תרצו אורגני זה יהיה יקר יותר ואם תשתלו בעצמכם תוכלו לקצור משנה לשנה על ידי שמירה על כמה תפוחי אדמה.

6. אספרגוס

אנחנו לא חושבים על זה לעתים קרובות כי תצטרך קצת סבלנות כדי לגדל אספרגוס. יכול לקחת עד שנתיים עד שהצמח יהיה מוכן לייצר אספרגוס. אבל זה בטוח שזו השקעה טובה, כי ברגע שהתחיל, צמח האספרגוס שלך ימשיך לתת לך מוצרים יפים במשך 20 שנה. משתלם מאוד אז בסופו של דבר במיוחד לאור המחיר של האספרגוס!

זה מה להתחיל, אבל יש עוד הרבה ירקות שקל מאוד לגדל ושנותנים הרבה בכמות, כמו ארטישוק ירושלמי למשל!

10 סיבות ליצור גינת ירק משלך

איך לגדל חומצה מזרע