6 יבולים אתה יכול לזרוע באוקטובר

כשמזג ​​האוויר מתקרר ואתה מתחיל לעצור את הגינה שלך לחורף, הנה כמה טיפים לשתילת אוקטובר כדי לקבל כמה ירקות בגינה שלך לקציר האביב.

בזמן שאתם קוראים מאמר זה, קחו בחשבון שמדריך השתילה של אוקטובר מיועד לאלו מאיתנו שגרים באזורים ממוזגים. כמו כן, שים לב שכל דבר שתשתול באוקטובר באקלים חורפי קר ישתול לקציר האביב. לא תראה יבול עד תחילת האביב או מאוחר יותר.

אז מה אתה יכול לשתול באוקטובר בגינה שלך?

שום

היבול הראשון במדריך השתילה שלנו לאוקטובר הוא שום! הסתיו הוא הזמן המושלם לשתול את השום שלך. שום נטוע בסתיו יגדל בקיץ הבא פקעות חזקות, בריאות וגדולות יותר. על ידי שתילה בסתיו, אתה מקבל ראש ענק באביב. למעשה, לדעתי, אם לא שתלתם את השום בסתיו, תצטרכו לחכות לעונה הבאה!

עדיף לשתול שום שבוע או שבועיים לפני כפור הסתיו הצפוי הראשון שלך (שים לב שאמרתי צפוי, לא בפועל). מבחינתנו, זה אומר שאנחנו שותלים בסביבות ה-15 באוקטובר. אבל אם כבר פספסת את התאריך הזה, לא הכל אבוד. אתה יכול לשתול שום עד יום לפני שהאדמה שלך קופאת. למעשה, אם הקרקע מאפשרת, ניתן להמשיך לשתול בחורף ולקבל יבול נהדר בקיץ שלאחר מכן.

בצלצלים

כמו שום, בצלצלי שאלוט עדיף לשתול בסתיו. הם לא עמידים לקור כמו שום, אז לאלו מכם עם חורפים קשים מוקדמים עשויים להיות בעיות, אבל עבור רובנו, שתילת שאלוט במקביל לשום פירושה יבול גדול של שאלוט בסוף האביב בשנה הבאה. אני ממליץ גם על שאלוט ושום לכסות את הערוגות בשכבה יפה של חיפוי כדי לעזור לבודד את האדמה מפני חורפים קרים מאוד.

חסה

חסה טלה היא סלט ירוק מעט ידוע שגדל היטב במזג אוויר קריר ואפילו קר. זהו אחד משני הגידולים היחידים שאני מכיר (קליטוניה הוא השני) שימשיכו לצמוח כשיש לנו פחות מ-10 שעות אור יום בגנים שלנו.

למעשה, חסה טלה אוהבת לגדול בתקופה זו של השנה ונובטת בצורה הטובה ביותר בטמפרטורות סביב 18 מעלות צלזיוס במהלך היום. אוקטובר הוא הזמן המושלם לשתול.

חסה כבשה שזה עתה נטעה עמידה מספיק כדי שתוכל לשרוד ללא הגנה בגינה במהלך החורף. אבל זה יגדל הרבה יותר מהר עם הגנות מפני הקור.

חסה טלה שנשתלה באוקטובר אמורה לנבוט לפני תחילתו של מזג אוויר קר מאוד, ואז לגדול לאט ולהיות מוכנה להתחיל לאכול עד פברואר.

קייל / קייל

קייל שנשתל באוקטובר יהיה מוכן לקציר עלים בתחילת האביב. הוא כנראה ינבוט לזמן מה החודש, ואז ישכב בשקט בשקט במהלך החורף. ברגע שיחזרו 10+ שעות הימים בפברואר, הוא יתחיל לצמוח שוב לבציר מוקדם מאוד!

תרד

אם תבחרו לשתול תרד באוקטובר, אתם בהחלט מתכננים את עתיד גינת הירק שלכם. סביר להניח שתרד שנשתל באוקטובר ינבט עד סוף החודש ואולי יהיה לו "עלה אמיתי" או שניים לפני שמזג האוויר הקר יגיע. אם מוגנים, תגלו שהתרד יגדל לאט אבל בטוח כשיש לנו פחות מ-10 שעות אור יום. ברגע שהשמש תחזור בפברואר, הצמחים הזעירים האלה יטוסו. נותן לך את הקציר הראשון (והארוך) שלך של תרד אי פעם!

הסלט

חסה אינה עמידה כמו שאר הגידולים המפורטים לעיל. אבל צמחי חסה קטנים שזה עתה נבטו הם למעשה עמידים למדי. נטועים כעת, הזרעים ינבטו ויגדלו מעט.
הגן עליהם וכשהדברים יתחילו להתחמם בתחילת האביב, הצמחים הללו יגיעו לייצור עם קציר מוקדם מאוד!

פקעות פרחים

זה אולי נשמע קצת מוזר, אבל פקעות פרחים כמו צבעונים, נרקיסים, כרכומים ועוד מהווים תוספת צבעונית לגינת הירק האביבית שלכם. למרות שהם בלתי אכילים, הם יספקו פרחים כדי למשוך מאביקים מתעוררים מוקדם לגינה שלך. (ובתקווה לעודד אותם להישאר בסביבה) אז שתלו כמה נורות בגינה שלכם בזמן שאתם ממלאים את ערוגות הפרחים שלכם.

ירוקים אחרים שאתה יכול לעשות באוקטובר

ישנם עוד כמה ירוקים שאינם הצמחים הקשים ביותר, אך הגרסאות הקטנות שלהם ישרדו את החורף עם הגנה מסוימת. חלק מהירקות הללו כוללים ארוגולה, אנדיב, רדיקיו, שן הארי, סלק, לפת או אפילו צנונית. שוב, תשתלו אותם לחורף ולקציר האביב.

אני מקווה שמדריך שתילת אוקטובר הזה יעניק לך הפסקה בזמן שאתה מנקה את הגינה שלך החודש. הסתכל מסביב ומצא מקומות לשתול חלק מגידולי החורף הללו. זה גם זמן מצוין לשקול לבנות מרחב מגן פשוט, או להשקיע בו מאלץ מנהרות וחממות להגנה על יבולים במהלך החורף ולתת לגידולי האביב שלך התחלה!

טיפים לגידול גרגירי גינה באזור הירק שלך

6 הירקות הטובים ביותר לגידול בתחילת האביב