7 זרעים לזרוע בינואר

בצרפת, בינואר, שעות היום עדיין קצרות מאוד, הטמפרטורות בחוץ נמוכות וצפויות לרדת בפברואר. העצה הטובה ביותר לזריעת זרעים עבור רוב האנשים היא לחכות עד מרץ כדי לזרוע זרעים עבור רוב הצמחים כאשר שעות האור יתארכו ומזג האוויר בחוץ יתחיל להתחמם. היתרונות של המתנה כוללים צמחים חזקים ובריאים יותר בתנאים משופרים, הם נוטים פחות להתפרע (להימתח לכיוון האור) או להיכנע לשתילים (מגוון בעיות הרס של שתילים), ופחות זמן להצמיד אדני חלונות או מדפי חממה. עם זאת, ישנם כמה חריגים ואפילו כמה צמחים שירוויחו מזריעה עכשיו. אז, אם יש לך גירודים ודחפים נוראיים לזרוע את ינואר, עקוב אחר המדריך!

7 זרעים שאתה יכול לזרוע עכשיו בינואר

1) פלפלים, פלפלים וחצילים

שורה שלמה של צמחים נהנית מהזריעה בין ינואר לפברואר מכיוון שהם יכולים להיות איטיים לנבוט ולצמוח. ככל שתזרע מוקדם יותר, כך ייטב. יש לזרוע זרעים בפנים חמים, ואפילו שתילים שנמצאים על אדן חלון בהיר יצטרכו מפיץ מחומם תחתית, בחממה יזדקקו לו והחממה תחומם למינימום 15-18 מעלות צלזיוס. אדני החלונות, הם ייהנו מתאורת גידול לתאורה משלימה המוגדרת בשעה 14:00 שעון קיץ.

2) אפונה מתוקה

אם עדיין לא זרעת אותם, אתה באמת יכול לחכות עד האביב והם יפרח מעט מאוחר יותר, וזה לא יכול להיות דבר רע מכיוון שהם ימשיכו לפרוח עוד בקיץ. עם זאת, אני בדרך כלל זורע את שלי בינואר כדי לפתח מערכות שורשים חזקות עכשיו. הנבט אותם בתוך הבית במעט חום, ואז העבר אותם החוצה ברגע שהם יורים מעל הקומפוסט. בהתאם למקום שבו אתה נמצא בארץ, אתה יכול להשאיר את החוץ במקום מוגן אם אתה נמצא באזור מתון, או למקם במסגרת קרה או חממה לא מחוממת באזורים חמים יותר.

3) מיקרו ירוקים ונבטים צעירים

ניתן לזרוע את הזרעים הללו בכל עת של השנה על אדן החלון, כולל בתום החורף, למרות שהם עדיין זקוקים לכמות השמש שאתה יכול לתת להם. נסה דברים כמו נצרי אפונה, בזיליקום, קייל, כוסברה, אמרנט, גרגיר נחלים, חרדל ועוד.

4) בצל

רבים מחכים עד פברואר, אני בדרך כלל זורע את שלי בתחילת פברואר אבל אפשר לזרוע בצל עכשיו אם צריך. אני מעדיף לגדל בצל מזרעים ולא משתילים וזה קל מאוד. זריעה מוקדמת בתוך הבית נותנת להם יותר זמן לגדול וליצור נורות. למרבה המזל, למרות שהם זקוקים להרבה אור, הם לא באמת יגרמו באותו אופן כמו צמחי גזע, אם כי העלים שלהם יגדלו עוד יותר כדי להימתח לאור בהתחלה.

5) עשבים נוי:

אני מוצא שבאמת ניתן לזרוע אותם בכל עת של השנה בתוך הבית. האביב יהיה הזמן הטוב ביותר, אבל אני זרעתי עשבי תיבול רבים בדצמבר או ינואר ומכיוון שאין להם גבעולים הם לא סובלים כמו צמחי גזע מחוסר אור. כמובן שכמעט כל עשבי התיבול זקוקים להרבה שמש – כמה שאפשר לתת להם. ואז באביב, הם יוציאו קיטור.

6) חפצי נוי חובבי צל:

צמחים כמו Coleus אפשר להתחיל בבית עכשיו, למרות שאני ממש לא ממליץ על זה. שנה אחת, זרעתי טונות של זרעי קולאוס בינואר כי לא רציתי לחכות, הם היו יפים כשהם נבטו, ואז כולם נכנעו לריכוך (מחלת צמחים שהסימפטום העיקרי שלה הוא נבטים נרקבים) ומתו. בשנים הבאות חיכיתי עד תחילת מרץ וכולם גדלו הרבה יותר מהר והתחזקו בלי שום בעיות

7) זרעים עמידים שצריך להיות מרובדים

לעתים קרובות, חבילות הזרעים מייעצות לרבד את הזרעים במקרר, אבל המקרר הטבעי עובד גם: בחוץ, אם קר מספיק.
אתה יכול לזרוע סוגי זרעים עמידים אלה בעציצים או ישירות באדמה אם תרצה, אך סמן אותם כי ייקח להם זמן לנבוט מכיוון שמזג האוויר האביבי החם עדיין רחוק. צמחים עמידים רגילים אחרים שאינם זקוקים לריבוד, ובכן, אתה יכול לנסות לזרוע גם אותם, אבל באופן אישי הייתי מצפה מהם לנבוט במהירות במזג אוויר חם במקום להסתכן בהירקבות או באכילה. הם כנראה יהיו בסדר, אבל למה להיות חסר סבלנות במשך חודש-חודשיים.

חממות, מרפסות ואורות גידול:

ברור, ניתן לזרוק את כל הכללים מהחלון אם אתה יכול לספק באופן מלאכותי תנאים סביבתיים שונים עבור הצמחים. אם אתה יכול לשמור על טמפרטורות גבוהות באופן עקבי ולספק אור משלים באמצעות אורות גידול, אתה יכול בעצם ליצור תנאי אביב או קיץ. במקרה כזה, נסה לגדל את מה שאתה אוהב עכשיו!

הערה לגבי עגבניות:
יש אנשים שממליצים לזרוע ולגדל עגבניות עכשיו בינואר, אבל הייתי מחכה אלא אם כן אתה בטוח ויש לך את כל הציוד מוכן לשמור על בריאותן בחודשים הקרובים. עגבניות יגדלו היטב רק בסביבות חמות, אך ללא אור נוסף יהפכו לאטיולציות (גבעולים ארוכים) אשר עבור עגבניות זו לא בעיה ענקית שכן תמיד אפשר לשים אותן נמוך יותר בקומפוסט, לקבור אותן עמוק יותר כדי לתמוך במוט. זה מעודד יותר שורשים לצמוח. עם זאת, אני אישית לא הייתי טורח לזרוע אותם לפחות עד סוף פברואר, כי בלי חממה להזיז אותם, פשוט יהיו לך צמחים גדולים שתופסים הרבה מקום במשך חודשים עד שתוכל להעביר אותם למקום אחר. צמחים לא יכולים לצאת עד סוף אפריל/תחילת מאי ברוב הארץ וכנראה שלא תסתכן בהוצאתם לחממה לא מחוממת עד אז או קרוב אליה.

רשימת ירקות ועשבי תיבול שניתן לגדל בצל

איך לגדל כרוב סאבוי או כרוב פונטוז מזרע