7 ירקות שאתה יכול לגדל בבית בחורף

חורף לא אומר בהכרח סוף גינת הירק לשנה. בעוד רוחות חזקות וכפור עלולים לגרום לבעיות עבור גידולים בחוץ, אתה עדיין יכול לגדל עשבי תיבול וירקות למרות שלג, כפור וקור.

אפשר בהחלט לגדל ירקות בחודשי החורף הקרים. אתה יכול פשוט לגן בתוך הבית. היום נדבר על שבעה ירקות שתוכלו לגדל בבית בחורף.

גידול ירקות בתוך הבית, במיוחד בחורף, עשוי לדרוש גישה שונה מאשר גידול בחוץ בקיץ.

טיפים לגידול בתוך הבית בחורף:

– השתמשו באדמת עציצים באיכות טובה (במקום להשתמש באדמת גינה).
– השתמשו בעציצים בעלי ניקוז טוב ובגודל המתאים לצמח שאתם מגדלים.
-הצב מכולות בחלונות הפונים דרומה, שכן מקומות אלו זוכים לשמש ביותר במהלך החורף.
-הימנע מלהציב את העציצים שלך באזורים שבהם קיים סיכון לכפור. כדאי גם להרחיק אותם מתנורי חימום שיכולים לייבש אותם.
-בחר את הצמחים הנכונים לגידול בתוך הבית בחורף. לא כל הירקות עמידים מספיק כדי לשרוד בתנאי החורף, לא משנה כמה תנסו לשלוט בסביבת הגידול. אתה צריך לבחור את הגידולים הנכונים שיכולים לשרוד את שיטת הגינון שאתה רוצה שתצליח.

7 ירקות לגידול בבית החורף הזה

1) עשבי תיבול ארומטיים

עשבי תיבול ארומטיים כמו רוזמרין, טימין, אורגנו, כוסברה ובזיליקום יגדלו בשמחה בבית בחורף. גידולים אלה אינם זקוקים להרבה שמש, והם אפילו ישגשגו בעציצים קטנים הממוקמים ליד חלון המטבח שלך.

2) סלטים

קל להפליא לגדל חסה בתוך הבית גם כאשר כפור נמצא בכל מקום בחוץ. הירקות העמידים בקור הללו יגדלו בשמחה באדניות או בעציצים הממוקמים ליד חלון שטוף שמש. זרעי חסה תוכלו למצוא ברוב חנויות הגן. תוך שבוע, הזרעים יתחילו לנבוט. בעוד כחודש, השתילים יגדלו מספיק כדי לספק לך ולמשפחתך סלטים בחורף.

3) קייל או קייל

כמו חסה, גם קייל קל לגידול ואינו רגיש לטמפרטורות קרות. אתה יכול לשתול אותם באותו אופן שהיית עושה חסה. עם זאת, אתה צריך לרווח אותם יותר כי הם צריכים יותר מקום לגדול.

4) רקטה

הסלט החריף והחריף הזה מציע ביס נפלא לכל סלט מעורב ואפילו מרקים. גידולי מזג אוויר קר אלה מסתדרים היטב בטמפרטורות קרירות יותר, מה שאומר שאתה יכול לגדל אותם בקלות גם בחורף. רק הקפידו למקם אותם בחלון הפונה דרומה והימנעו מחשיפתם למקורות חום כדי שהאדמה לא תתייבש.

5) שעועית

קל מאוד לגדל שעועית, לא משנה כמה זמן יש לך. אם הבית שלך צריך קצת ירוק כדי לשבור את מצב הרוח החורפי העגום, שמור סיר שעועית בתוך הבית. אפשר לגדל אותם בחורף בעציץ עם מוטות במבוק כדי שהשעועית תטפס. אתה יכול לתת להם לגדול על סבכות מיני עשויות מסגרות עץ עם חוט מתוח מתוח.

6) פלפלים

פלפלים גדלים בצורה הטובה ביותר באדמת עציצים. כל שעליך לעשות הוא לשתול זרע אחד או שניים בעציץ ולשמור על המצע לח אך לא ספוג. הנח מיכלים בחלון הפונה דרומה או ספק אור נוסף כדי לשמור על גדילתם. אם התחלת לגדל פלפל צ'ילי בסוף הסתיו, אתה יכול לצפות שהם יפיקו פירות תוך שלושה חודשים.

7) עלי שום ועירית

עלי שום או עירית הם עשבי תיבול טעימים שיכולים להחליף בצל ירוק. החלק הטוב ביותר הוא שבעוד שפקעות שום דורשות טמפרטורה מסוימת כדי לגדול, היבול הזה לא. כל מה שאתה צריך זה לשתול שיני שום בודדות ב-3 ס"מ של מים והן ינבטו תוך כשבוע. אתה יכול להתחיל לקצור אותם כאשר העלים מגיעים לאורך של 20 עד 30 ס"מ.

אז יש לא מעט ירקות שתוכלו לגדל בבית בחורף, בין אם תבחרו בירקות או בעשבי תיבול או בשניהם, אתם לא צריכים לחכות עד האביב כדי ליהנות שוב מירקות ועשבי תיבול.

ואת? יש לך הצעות או טיפים לגידול ירקות בבית בחורף?

טיפים לזריעת 16 ירקות בחוץ בחודש מרץ

מדריך גידולי פירות וירקות לאפריל