8 טיפים להתחלה טובה של גינת ירק באביב

אנחנו שם, האביב כבר כאן והימים החמים מתחילים לצוץ לאט לאט!
אך שימו לב, אם אתם מתכננים להתחיל את גינת הירק שלכם, עליכם לדעת כמו בכל פעילות חדשה בה אתם יוצאים, ככל שתהיו מוכנים יותר כך תצליחו טוב יותר!

זו הסיבה, היום, אני מציע לך לגלות 8 טיפים לפתיחת גינת ירק באביב!

1) תכנון

הטיפ הראשון לגינות ירק מוצלחות הוא תמיד תכנון. כשהאביב מתגלגל, הגינה שלך מתעוררת, וכך גם החרקים המאכלסים אותה. תכנן ביקור יומי בגינה שלך כדי לחפש יצורים מטרידים ולהיות מוכן לפעולה במידת הצורך. פשפשים, שבלולים וחלזונות גורמים לצרות רבות, אז היזהרו. המשך לעדכן את יומן הגינה שלך עם תצפיות, הערות מזג אוויר וזמני שתילה, ובדוק את ההמלצות של האזור שלך מה ומתי לשתול. ניתן למלא את האביב בצילומי קור של סוף החורף. היו מוכנים להגן על הצמחים שלכם! גלה באיזה אזור אתה גר והדרך הטובה ביותר להגן על הצמחים שלך עבור האזור שלך.

2) להכין ולתחזק.

אם שתלתם גידולי חורף, חתכו אותם והפכו אותם לאדמה שבועיים לפני השתילה. הפוך את ערימת הקומפוסט שלך, התחל אחד חדש והוסף קומפוסט סביב הצמחים שלך. דשן ירקות עם הזנת עלים אורגנית כדי לשמור על בריאותם.

3) הכנת הקומפוסט.

קומפוסט אורגני עשיר הוא מזון פנטסטי לגינה העתידית שלך. עם זאת, לוקח זמן 'לעשות', אז אנו מציעים שתתחיל עכשיו. תזדקק למרכיבים זמינים: שאריות גינה ומטבח, אוויר ומים. תצטרך גם מקום לשים את הקומפוסט שלך, בין אם זה ערימה או פח. ישנם מספר פחי קומפוסט זמינים בשוק, שלא לדבר על כך שאתה יכול להכין את פח הקומפוסט שלך. אם אתה בוחר בערימת קומפוסט, אתה צריך שטח של כ-1 מ"ר. לאחר מכן פשוט פרש כמה סנטימטרים של חומר יבש וחום, כגון עלים, גבעולים או קש. הוסף כמה סנטימטרים של חומר ירוק, כמו שאריות מטבח (קליפות ירקות וקליפות פירות, ללא שאריות בשר!). לאחר מכן הוסף שכבה דקה של אדמת גינה ועוד שכבה של חומר חום. הרטב, אך אל תספוג את הסוללה. חזור על הפעולה עד שגובה ערימת הקומפוסט שלך תהיה לפחות מטר אחד. הפוך את ערימת הקומפוסט שלך כל שבועיים, הקפד להעביר את החומר במרכז הערימה כלפי חוץ ואת החומר החיצוני למרכז. שמור את הערימה לחה, אך לא רטובה.

4) הכינו מה לעשות את הזרעים שלו בפנים.

התחל עם נטיעת האביב והכין שתילים משלך להשתלה. פשוט מאוד, זרעים צריכים את הטמפרטורה, הלחות והאור הנכונים כדי לנבוט. זה מהיר וקל, כל מה שאתה צריך זה זרעים, אדמה, רצוי זרעים ומיכלים אורגניים. אתה יכול להכין מגשים לשתילה מקורה בחנות לחומרי בניין המקומית שלך. אנו ממליצים למחזר נייר או כוסות פלסטיק. זה חכם לעקר את המיכלים שלך. במיכלים שלך צריכים להיות חורי ניקוז עבור עודפי מים, מה שאומר שתצטרך גם מגש רדוד ואטום למים כדי להחזיק אותם. מיכלים קטנים הם הטובים ביותר, אנו מציעים בקוטר של כ-7-10 ס"מ. זה כל השטח שאתה צריך מכיוון שתשתיל את השתילים לפני שהם יהיו גדולים מספיק כדי להזדקק לעוד מקום.

5) לזרוע את הזרעים שלך בתוך הבית.

האדמה שלך צריכה להיות לחה אך לא ספוגה במים. אם זה לא המקרה, הרטיבו את האדמה לפני מילוי הדליים. הנח כמה זרעים על גבי האדמה שלך. השתמש באצבע שלך כדי לדחוף את הזרעים בערך 1 ס"מ. ודא שהזרעים מכוסים לחלוטין. האדמה צריכה להישאר לחה באופן שווה. לעולם אל תיתן לו להתייבש. בזמן שהזרעים שלך עדיין בשלב הנביטה, ייתכן שיהיה עליך להרטיב מעט את האדמה מלמעלה אם אתה מבחין שהיא מתייבשת. עם מחבת מים מתחת לדליים, נסה להשתמש בכיפת פלסטיק כדי להגביר את רמות הלחות ולשמור על הלחות באדמה. עם זאת, לאחר ההנבטה, תמיד להוסיף מים למגש, לא למיכלים עצמם. הצמחים שלך יקבלו את הכמות הנכונה של מים ואתה תעזור למנוע מחלות. בדוק את המיכלים שלך מדי יום כדי לוודא שאתה מסיר מכסים, התאורה במקום ומספק מספיק מים.

בשלב הנביטה ולפני שהצמחים נובטים, תצטרכו לשמור על חום המיכלים. הנח אותם כמה סנטימטרים מעל רדיאטור, מעל המקרר או מייבש הכביסה שלך, או השתמש במחצלת מיוחדת הנמכרת במיוחד להנבטת זרעים.

לאחר שהזרעים נבטו וגודלם כ-1 ס"מ, הדרישות משתנות. עכשיו אתה רוצה טמפרטורת חדר נוחה (בין 15 ל-21 מעלות צלזיוס) וקלה. נשארת רק תאורה טובה. ללא תאורה טובה, הצמחים שלך יהפכו להיות דקים, דקים ולא כל כך בריאים. חלון הפונה דרומה צריך לספק מספיק אור, אבל גננים רבים משתמשים באורות צמחים. אורות פלורסנט, כ-6-8 ס"מ מעל השתילים, יסתדרו מצוין. הם מספקים מספיק אור, אבל נשארים קרירים. זה חשוב, מכיוון שחום רב מדי יהרוג את השתילים שלך.

באזורים חמים יותר, השתילים שלך ייהנו מהוצאתם החוצה במהלך היום. הם יקבלו חום ואור שמש.

6) ערוך מלאי של כלי הגינון שלך.

הקפדה על כל הכלים הדרושים לך כעת תפחית את מספר הנסיעות של הרגע האחרון לחומרה או למרכז הגן מאוחר יותר.

הנה כמה מהבחירות האהובות עלינו:
• כלים בעלי ידיות ארוכות להכנת מיטות: שופל, מגרפה, מעדר לגינה
• מריצה להובלת אדמה וחפצים כבדים יותר
• כלים להשתלה: כף, אדנית להשתלה
• מגזרים לתחזוקה
• כפפות לגינה …

7) הכן את הערוגות שלך

הכינו את המיטות המוגבהות או השטחים החפורים שלכם לשתילה. ישנם ארבעה סוגים שונים של הכנה לדיון: מיטות מוגבהות חדשות, אזורים חדשים שנחפרו באדמה, מיטות מוגבהות קיימות ושטחים חפורים קיימים.

הכנת מיטות מוגבהות חדשות היא די פשוטה.

כל מה שאתה צריך לעשות הוא למלא את הערוגות באדמת גינה אורגנית באיכות טובה, רצוי עם מעט דשן אורגני מעורבב. אנו מציעים להוסיף זבל תולעי אדמה לתערובת כדי לקדם פעילות מיקרוביאלית מועילה. זה עוזר להגביר את עמידות הצמחים שלך למחלות.

הכנת אזורים קבורים חדשים דורשת יותר עבודה בתחילה.

אל תתיאש ! אם תעקוב אחר עצות הגינון האביביות האלה, תחסוך עבודה בהמשך מחזור הגינון. אזורים שנחפרו לאחרונה יש להפוך או לעבד בצורה אגרסיבית. אתה יכול להשתמש במעדר גינה שטוח או חפירה או, אם יש לך גינה גדולה מתוכננת ו/או קרקע קשה, כורך הוא חובה. במקום לקנות אחד, אולי תוכל לשכור אותו או להשאיל לך אותו על ידי שכן. לאחר חרישה של האדמה, השקה אותה בנדיבות והשקה קבועה כל יום במשך שבועיים. זה מפעיל את הנביטה של ​​רוב זרעי העשבים באדמה חרושה. כאשר הם גדלים, אתה יכול בקלות לשלוף אותם לפני השתילה. כמות העשבים הידניים שתצטרכו לבצע במהלך עונת הגידול תהיה הרבה פחות. לאחר מכן סיים על ידי ביצוע אותם שלבים כמו עבור המיטות הקיימות.

מיטות מוגבהות ושטחים חפורים קיימים.

שני המקרים עוקבים אחר אותו סוג של הכנה. ראשית, הסר את כל הצמחים הישנים ועבד את הקרקע. עבדו באדמה אורגנית טרייה והוסיפו אדמת עציצים וזבל תולעים. סיימתם!

8) בחר בקפידה את מיקום המטעים שלך.

דבר אחד שכדאי לזכור לפני שמתחילים את ערוגות האביב שלך הוא מיקום, מיקום ומיקום!

רק טיפ לרגע, את מדבקת הירקות שלך יש למקם במקום עם מספיק אור שמש לאורך כל היום.

אל תהססו לגלוש בבלוג כדי למצוא טיפים רבים נוספים לגינת הירק שלכם.

תלוי בך !

6 טיפים לגינת ירק שכל גנן חדש צריך לדעת

מה לגדל בנובמבר בבית