8 ירקות בריאים שתוכלו לזרוע במרץ

זו שוב התקופה האהובה עלינו בשנה, האביב סוף סוף כאן!

זה מסמן את תחילת עונת הגינון המלאה כאשר מזג האוויר סוף סוף מתחיל להתחמם. זה הזמן המושלם לשים את כפפות הגינון שלך ולשתול מחדש צמחים מקורה או להתחיל רענן עם זרעים חדשים בחוץ.

כך או כך, מרץ הוא הזמן המושלם לשפר את הגינה החיצונית שלך כדי להבטיח שהקציר שלך יהיה מוכן עד אמצע האביב או תחילת הקיץ.

כמובן, כל הירקות מצוינים לבריאות שלך, אבל היום אני מזמינה אותך לגלות להלן 8 ירקות שטובים מאוד לבריאותך וגם נוחים מאוד לזריעה בחודש מרץ:

1) סלק

בריא וטעים, הזמן הטוב ביותר לשתול סלק הוא עכשיו. הם יקצרו במהירות, וישאירו אותנו עם טעם של פינוק של תחילת הקיץ. בנוסף, ידוע כי סלק מוריד לחץ דם, נלחם בדלקות, והוא עשיר בחומרים מזינים ובסיבים.

2) ברוקולי

אחד הירקות הירוקים האהובים עלינו, ברוקולי הוא ירק עם מעצמה תזונתית חזקה. הוא מכיל ויטמין K, ויטמין C, סיבים וחומצה פולית. יבול מזג אוויר קריר זה יכול לנבוט באדמה עם טמפרטורות נמוכות עד 4 מעלות צלזיוס. הקפד לשמור על האדמה לחה, שכן צמח זה צמא מאוד.

3) כרוב

בין אם הוא ירוק עלים או סגול מושלם, הירק השנתי הזה מושלם לטמפרטורות קרות יותר. מזיקים אוהבים כרוב, אז הקפידו לצפות בו בקפידה. נסה להשתמש בשיטות דוחה טבעיות במקום כימיקלים מזיקים כדי לשמור על הכרוב שלך בריא ובטוח.

4) גזר

למה לשתול גזר כתום כשאפשר לבחור צבעים מכל הקשת? בחר בין סגול, שחור, אדום, לבן או צהוב. לא רק שהם מושכים חזותית, אלא שגזר הוא גם אחד מצמחי המרפא הטובים ביותר להפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם.

5) סלטים

צמח מזג אוויר קריר אמיתי זה מואט למעשה על ידי טמפרטורות חמות. מושלם עבור גינות תחילת האביב, חסה דורשת השקיה קלה שכן העלים שלה מתרחבים במהירות. ואל תשכח להשתמש בספוג אורגני כדי לחסוך במים. ברגע שהעלים האמיתיים נובטים, זה הזמן לקצור את החסה לפני שהיא תהיה מרירה וקשיחה.

6) תרד

מושלם לסלטים ולצדדים, תרד אוהב את האביב. הירוק הזה רגיש במיוחד לחום מוגזם. התרד גדל במהירות, יוצר פרחים ומפתח זרעים תוך זמן קצר.

7) בצל

לבצל יש כוח לחימה במחלות וערך תזונתי גבוה, מה שהופך אותם לאחד הירקות הבריאים ביותר לאכילה.
בצל יכול לסבול את כל הקשיים הנלווים למזג אוויר מוקדם באביב. שימו לב שהיבול הזה לא יהיה מוצלח כל כך אם הטמפרטורות יורדות מתחת ל-5°C.

8) אפונה

אפונה מתוקה, אפונת שלג ואפונת גינה מושלמת לשתילה בחודש מרץ. הם קלים לגידול וכל כך טעימים.

ואת? באיזה שתילה מתחילים במרץ?

טיפים להכנת גינת הירק שלך בפברואר ומרץ

5 יבולים שאתה יכול לקצור בפברואר