8 עשבי תיבול ארומטיים לזרוע בינואר ופברואר

בסביבות אמצע החורף, גננים רבים מתחילים לקבל "מגרד". זה בדרך כלל מתחיל כשאנחנו פותחים את תיבת הדואר שלנו ומוצאים את קטלוג הזרעים הראשון הזה. ממש שם על השמיכה יש ירקות שמנמנים ומדהימים, שמזכירים לנו שהימים החמים יותר ממש מעבר לפינה. אז אנחנו מתחילים לחלום על הגן של השנה, ורבים מאיתנו מרימים פנקס נייר כדי להתחיל לתכנן. ובאמצע עד סוף החורף, יש בדרך כלל מגשי זרעים ואורות גידול שמשתלטים על חלק מחלל המגורים שלך. אבל אל תשכח לשריין כמה משבצות מתחת לאורות גידול עבור עשבי תיבול.

זרעים רבים לא ינבטו אם יהיה קר מדי, שוב, זו אחת הסיבות שבגללן עדיף להתחיל להנביט זרעים בתוך הבית. אתה יכול להשיג שיעורי נביטה גבוהים עוד יותר על ידי שימוש במחצלת חום למתנע זרעים. מחצלות אלה מתאימים ישירות מתחת למגשי הזרעים ומספקים חום עדין ועקבי לאדמה.

קחו בחשבון גם את האור, שתילים, במיוחד עשבי תיבול, צריכים אור בהיר כדי להתחזק מבלי להתארך יותר מדי. חלון בהיר הפונה לדרום או מערב אמור להספיק להנביט את הזרעים שלך. עם זאת, ברגע שהזרעים שלך נבטו, תרצה להשלים עם נורות גידול.

לאחר כל העבודה הקשה שלך בגידול צמחי העשב שלך, אל תשכח לקחת את הזמן כדי להקשיח אותם לפני השתלת אותם בחוץ. הקשחת שתילים כרוכה בהוצאתם החוצה לכמה שעות בכל פעם שמזג האוויר נעשה נעים יותר. התחל עם פרק זמן קצר, נניח חצי שעה, ולאט לאט הוסף עוד זמן. זכור להגן על שתילים פגיעים מפני רוח, שמש ישירה או גשם בזמן שאתה מתקשה אותם. זה לוקח רק שבוע של התקשות מתמדת כדי להכין שתילים לחללים גדולים.

הנה, מצא להלן 8 עשבי תיבול ארומטיים לזרוע בינואר ופברואר:

1) קורנית

האהוב הקולינרי הזה מעניק טעם נפלא ומובחן לכל כך הרבה מנות שמגיע לו מקום בכל גינת עשבים. מכיוון שהטימין גדל לאט יחסית, התחלתו מוקדם בתוך הבית תבטיח שיהיה לכם צמח בגודל הגון מוכן בתחילת עונת הגידול באביב. וכמו עשבי תיבול רבים, הזרעים קטנים למדי, כך שהתחלתם בסביבה מבוקרת (לא סוערת או גשומה) פירושה שיעורי נביטה טובים יותר. זרעי טימין דורשים טמפרטורה קבועה של סביב 15-21 מעלות צלזיוס כדי לנבוט. זמן הנביטה שלהם משתנה מאוד, משבוע עד שנים עשר שבועות בהתאם לזן, מה שהופך את הטימין למועמד אידיאלי להתחלה מוקדמת. זכרו להתאזר בסבלנות.

2) מרווה

מכיוון שלמרווה לוקח הרבה זמן לנבוט, היא מועמדת לראש. אבל הסבלנות שלך תשתלם כשתראה את הנבטים הירוקים הזעירים האלה יוצאים מהאדמה. מרווה זקוקה לאור כדי לנבוט, לכן ההימור הטוב ביותר הוא לזרוע אותה באדמה ולא לכסות אותה. ניתן גם להשרות את הזרעים במים למשך כשתים עשרה שעות לפני זריעתם. השרייה משפרת את זמני הנביטה ולעתים קרובות יכולה לתת לך גם שיעורי נביטה טובים יותר. שקול לכסות את מגשי הזרעים בניילון בזמן ההמתנה לנביטת הזרעים, מכיוון שזו הדרך הטובה ביותר לספק לחות מספקת ועקבית. לאחר שהמרווה שלך נבטה, אתה יכול להסיר את הניילון לערפל את השתילים כשהם גדלים.

3) בזיליקום

הסיבה העיקרית שלי לגידול בזיליקום מזרעים היא שאף פעם אי אפשר לקבל יותר מדי. תשכח לבזבז כסף על 3 או 4 צמחי משתלה כאשר אתה יכול לגדל אותם בעצמך. בזיליקום נובט במהירות, אבל אתה צריך לספק אדמה חמה ולחה, בסביבות 21 מעלות צלזיוס. תראה נבטים בעוד כשבוע. אל תיבהל אם הם לוקחים קצת יותר זמן. ברגע שהבזיליקום שלך נבט, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי לספק לו הרבה אור בהיר. אורות גידול ממש עוזרים עם בזיליקום. לבזיליקום יכול לקחת זמן רב במיוחד לצמוח אם לא מגדלים אותו כראוי. ואחרי שהוא גדל, חשוב לדעת איך לגזום את הבזיליקום כדי שייראה טוב.

4) פטרוזיליה

כמו רבים מעשבי התיבול ברשימה זו, פטרוזיליה היא עשב מצויין להתחיל מוקדם שכן זה יכול לקחת עד שלושה שבועות עד להנבטתו. אתה יכול לתת דחיפה לזרעים על ידי השרייתם במים למשך 8 עד 12 שעות לפני זריעתם. תנו לזרעי הפטרוזיליה שלכם סביבה נחמדה ולחה, והם צריכים לנבוט היטב. למרות שרוב האנשים לא חושבים לעשות את זה, לתת לחלק מהפטרוזיליה שלך ללכת לזרע היא דרך מצוינת לשמור זרעים לפטרוזיליה של השנה הבאה.

5) אורגנו

אורגנו הוא עוד עשב קולינרי פופולרי שמקבל התחלה מוקדמת. זרעים צריכים אור כדי לנבוט, אז פשוט הנח אותם על גבי תערובת הזרעים הלחה שלך. מרססים אותם היטב, ואז מכסים את המיכל בניילון נצמד. שמור על זרעי האורגנו שלך חמים, סביב 18-24 מעלות צלזיוס, ותוך מספר שבועות אתה אמור לראות אותם מבצבצים דרך אדמת העציצים. לאחר שהאורגנו שלך נבט, אתה יכול להסיר את הניילון.

6) מנטה

אם אתה רוצה לגדל מנטה, מנטה, או כל סוג אחר של מנטה אמיתית, אתה יכול להתחיל את זה בתוך הבית כדי להזניק את העונה. נענע זקוקה לאור כדי לנבוט, אז אל תכסה את הזרע. עם זאת, אתה יכול לכסות את המיכל בניילון נצמד כדי לשמור על לחות. היו סבלניים כי לנענע יכול לקחת כמה שבועות להנביט. וכמו רובם, תצטרך לתת לה טמפרטורות של סביב 18-21 מעלות צלזיוס.

7) מליסה לימון

מליסה היא זרע נוסף שלוקח לו זמן לנבוט, בסביבות 2-3 שבועות, וכפי שציינתי בהתחלה, התחלה מוקדמת משאירה מקום לשתילים אחרים. תרצו לשמור על הטמפרטורה בין 18-24 מעלות צלזיוס כדי להבטיח נביטה ולא תצטרכו לכסות את הזרע שכן מליסה זקוקה לאור כדי לנבוט. כמובן, אם תתחילו להשתמש במלסת לימון בתוך הבית, ייתכן שלעולם לא תצטרכו לעשות זאת שוב כי זה עשב ארומטי נהדר שנזרע את עצמו מחדש ברגע שאתם שותלים אותו בגינה.

8) עירית

עשב תיבול חריף זה כל כך קל לגידול מזרעים וצמחים שאי אפשר לפספס! יש לשמור את העירית בחושך כדי לנבוט, לכסות את הזרעים בפיסת עיתון או נייר יצירה כדי לחסום את האור. הם אוהבים טמפרטורות סביב 21 מעלות צלזיוס ויכולים לקחת עד שבועיים לנבוט. לאחר שהעירית הקטנה שלך נבטה, הסר את העיתון והעניק לה הרבה אור בהיר. הם די יציבים למרות המראה השברירי שלהם והשתלתם היא משב רוח. פשוט הסר את כל המסה מכל כוס או תא זרע והשתל את כל כדור השורש בגינה שלך. החלק הטוב ביותר הוא שאם בסופו של דבר יש לך יותר צמחי עירית ממה שאתה יודע מה לעשות איתם, אתה יכול לחתוך אותם ולהשתמש בהם מיד.

ואת? אילו עשבי תיבול ארומטיים אתה מגדל באמצע החורף?

טיפים כיצד לגדל עץ תאנה בגינה שלך

10 טיפים להגדלת התשואות של גינת הירק שלך