8 פירות יער שקל לגדל בעציצים

אין דבר נעים יותר מאשר לטעום את התותים או הפטל שלך, הטעם שונה לגמרי מכל מה שאתה יכול לקנות בשוק.
אבל מה אם אין לך מקום לשתול אותם בגינת הירק שלך? גידול פירות יער אלה בעציצים הוא פשוט התשובה! לפעמים יידרשו מכולות גדולות.

1) תותים

גידול תותים במיכלים הוא די קל. אחד הגרגרים הטובים ביותר לגידול במיכלים: תותים מושלמים לשתילה במרפסת קטנה.
ניתן לשתול תותים בסלסילות תלויות, באדניות תותים ובעציצי טרקוטה עם מרווח של 20-30 ס"מ בין הצמחים.

2) פטל

אם אתם רוצים לגדל פטל במיכל, כדאי להתחיל בהכנת עציץ סחוט היטב מלא באדמה עשירה. ודא שלצמחים יש גישה להרבה אור שמש. כל מיכל של 5 ליטר (רוחב 30 ס"מ) יתאים לזנים שלא מגיעים לגובה מדי.
זה עוזר לך להימנע מעומס על המשאבים התזונתיים של האדמה. זכור גם להשקות את הצמחים באופן קבוע כדי לשמור על האדמה מעט לחה תמיד בזמן האכלה עם דשן אשלג גבוה במהלך הגידול לפטל מתוק יותר.

3) פטל שחור (פרי ברמבל)

גידול אוכמניות במיכל יכול להיות כיף ובו בזמן גם מתגמל. כל מה שאתה צריך זה עציץ (20 ליטר או יותר), צמח תות, אדמה, יתדות וכמה חתיכות מהעציץ השבור (כדי להגביר את הניקוז). התחל על ידי הנחת החתיכות השבורות בתחתית המיכל ומילוי אותה באדמה עשירה בחומרים מזינים. שתלו את הדשן בעציץ והשקו אותו.
חשיבות התמיכה באה לידי ביטוי ברגע שהצמח מתחיל לצמוח לגובה. מכיוון שידוע כי גרגרי יער אלו מייצרים גבעולים ארוכים וחלשים, הם זקוקים לתמיכה, במיוחד במהלך הפריחה והתפתחות הפרי.

4) אוכמניות

אם אתם מחפשים את פירות היער הטובים ביותר לגידול במיכלים, אוכמניות (אוכמניות בטבע) צריכות להיות ברשימה שלכם. למרות העובדה שהם יכולים לתפוס מקום, ידוע כי פירות יער אלו מחזיקים מעמד זמן רב יותר מרוב גרגרי הגינה. בנוסף, עם המידע והידע הנכונים, אתה יכול לגדל אותם בחללים קטנים.
היתרון העיקרי של גידול אוכמניות במיכלים הוא בכך שהוא מאפשר לשמור בקלות על רמות pH של הקרקע ברמות נמוכות יותר (חומציות, בין 4 ל-5.5). כמו רוב פירות היער, ניקוז טוב והרבה שמש חיוניים לצמיחת צמחים נכונה ו"פוריה".

5) פטל שחור (פרי תות)

גידול פטל שחור במיכלים יכול להיות ברכה מכיוון שפירותיו כמעט ולא זמינים בשוק בגלל חיי המדף הקצרים שלהם. למרבה המזל, אתה יכול ללמוד איך לגדל אותו בעציץ.
שמש מלאה, השקיה מתונה ואדמה מפולסת הם המפתח לצמיחתו.

6) דומדמניות שחורות

דומדמניות שחורות הן גם אחד הגרגרים הטובים ביותר לגידול במיכלים. הטעם המתוק שלהם ותכולת הוויטמין C הגבוהה שלהם הופכים אותם לאין ערוך. בשביל זה תצטרך מיכל גדול. בדומה לתותים, הוא יכול להסתדר היטב במגוון רחב של קרקעות אך רצוי ניקוז טוב עם יכולת להחזיק לחות ועשיר בחומר אורגני. זכור להניח את המיכל במקום שטוף שמש מאוד.
שימו לב גם שכפור מפחית באופן דרסטי את התשואות של הצמח. לכן, הקפד להגדיר כמה אמצעי הגנה למקרה שאינך נמצא באזור נטול כפור.

7) דומדמניות

גידול דומדמניות במיכלים דומה לגידול דומדמניות, תזדקק לעציץ בגודל בינוני, בעומק של לפחות 40 ס"מ אבל קצת יותר רחב מכיוון שלדמדמניות יש שורשים רדודים, נוטים להתפשט במקום לגדול זקוף. הם אף פעם לא עולים על 1m50 גובה.
למרות שניתן לבחור בין דומדמניות אמריקאיות או אירופאיות, המבוגר יותר מתאים למיכלים כי יש לו צמיחה קומפקטית יותר, פרודוקטיבי וסובל יותר שמש. עם זאת, פירותיו קטנים יותר ונחותים במקצת בטעמם מהדמדמניות האירופיות.

8) גרגרי אסאי

בשל היתרונות הבריאותיים המשמעותיים שלהם והעובדה שהם נדירים מאוד, גרגרי אסאי יכולים להיות יקרים למדי. למרבה המזל, אתה יכול לנסות לגדל את הגרגרים האלה במיכלים. ניתן לנסות רק את דקל ברי האסאי הננסי, שעל הקרקע יכול להגיע לגובה 6-9 מ', אך במיכלים הגובה יקטן לגובה 3-4 מ'. לוקח לפחות 3 שנים להגיע לבגרות ולהתחיל להניב פרי. זה יכול להיות תובעני מבחינת מקום וזמן, ותצטרכו לשבץ אותו במיכל גדול.
גידול דקל האסאי מתאים לאקלים סובטרופי או טרופי חם. אזורים קרים יותר אולי אינם אידיאליים עבור גרגרי אסאי, אבל אתה עדיין יכול להשתמש בחממה כדי לגדל אותם (חממה גדולה עדיפה).

10 ירקות שאפשר לזרוע את הזרעים שלהם בחודש מאי

5 ירוקים אסייתיים לגדול בסתיו