9 יבולים לשתילה באוגוסט עבור קצירי הסתיו והחורף

לדברי כמה מחברים, ישנם יותר מ-30 יבולים שונים שתוכלו לשתול באוגוסט לקציר בסתיו ובחורף. במאמר זה, אני הולך להתמקד ב-9 יבולים שתוכלו לשתול באוגוסט, שלדעתי הם גידולי הסתיו והחורף העיקריים. אבל צירפתי רשימה של צמחים אחרים שאתה יכול לגדל בסוף המאמר הזה.

תאריכי השתילה המדויקים שלך יתבססו על תאריך הכפור הראשון הצפוי. השתילה לקציר סתיו וחורף טוב מתחילה 6-8 שבועות לפני תאריך הכפור הצפוי הראשון. אז עבור רובנו, תאריך השתילה הזה ייפול אי שם בסוף אוגוסט.

להלן 9 גידולים שאתה יכול לשתול באוגוסט, שלדעתי הם הגידולים העיקריים לשתילת גינת סתיו וחורף.

ברוקולי וכרוב

הראשון מבין הגידולים שתוכלו לשתול באוגוסט הוא למעשה משפחה שלמה! צמחים ממשפחת Brassicaceae הם גידולים מושלמים שתוכלו לשתול באוגוסט. ברוקולי, כרוב, כרובית, קולורבי וכרוב ניצנים כולם מצליחים מאוד בסתיו. דבר אחד חשוב מאוד שיש לזכור הוא שכדאי לשתול את כל הגידולים הללו משתילים ולא מזרעים.

אם תשתלו מזרע, לצמחים שלכם לא יהיה מספיק זמן לצמוח לפני שמזג האוויר הקר יגיע. אז אתה צריך לקנות שתילים מהמשתלה המקומית שלך או להתחיל שתילים משלך בתוך הבית. כדאי לשתול שתילים אלו בגינה כ-6 שבועות לפני הכפור הראשון וכדאי לתכנן להגן עליהם בסוף העונה עם כיסוי בד או חממה.

כרוב קייל או קייל

כל סוגי הקייל שייכים גם למשפחת ברסיקה, אבל זה יבול שונה מאוד ומגיע לו מקום משלו ברשימה זו. קייל הוא אחד הצמחים הקשים ביותר שתוכלו לגדל בסתיו ובחורף. למעשה, אם אתה גר באזור עם חורף מתון, אתה יכול לגדל קייל בגינה שלך רק עם הגנה של פיסת בד. הדבר הגדול הנוסף בקייל נטוע בסתיו הוא כפור, וטמפרטורות הקפאה מרככות את הקייל, ומשנות באופן דרמטי את הטעם.

דבר טוב נוסף על קייל הוא שניתן לשתול אותו על ידי זרע או על ידי שתילים. מכיוון שאתה משתמש בעלים, לוקח פחות זמן להשיג קציר אכיל. פשוט שים זרעים באדמה 8 שבועות לפני הכפור ויהיו לך עלים מתוקים וטעימים לאורך כל החורף.

הסלטים

חסה תהיה אחד הגידולים הנפוצים ביותר שלך בסתיו ובתחילת החורף. למעשה, אני אוהב יותר לגדל חסה בסתיו מאשר באביב. חסה עמידה למדי, כך שכפור מתון וטמפרטורות לילה קרות הן באמת לא עניין גדול. וההבדל הגדול ביותר עם חסת הסתיו הוא שלא נלחמים בחום הקיץ הממשמש ובא שגורם לצריבה ומרירות.

אתה יכול להתחיל לשתול חסה סתיו 8 שבועות לפני הכפור הראשון שלך. המשך לשתול עד שבועיים. נטיעות מאוחרות אלה יכולות לשמש כשתילים או לחורף בסביבה קרה ליבול מוקדם מאוד באביב.

ירקות ירוקים סיניים

הירוקים הסיניים הם הבאים ברשימת הגידולים שתוכלו לשתול באוגוסט. הם גם מבחינה טכנית חלק ממשפחת Brassicaceae. אבל שוב, מגיע להם מקום משלהם ברשימה.

הירוקים הסיניים כמו פאק צ'וי וטטסוי עמידים מאוד וגדלים היטב בסתיו. טמפרטורות סתיו קרירות מעניקות לירקות אלה טעם נהדר.

ניתן לשתול ירקות סיניים מזרע אם תרצה 8 שבועות לפני הכפור הראשון שלך. לקציר מוקדם יותר, אתה יכול להתחיל בהבאתם פנימה ושתילתם בגינה שלך כאשר יתחיל להיות מקום בשטח הירק שלך מאוחר יותר בסתיו.

גזרים

גזר הוא אחד מהפינוקים האהובים עלינו בסוף הסתיו והחורף. כשהטמפרטורות מתחילות להתקרר, מתרחש שינוי מדהים בתוך הגזר שלך. עמילנים צמחיים הופכים לסוכרים, מה שהופך את הגזר שנקטף בחורף למתוק וטעים. הם באמת כמה מהירקות הטובים ביותר!

אוגוסט הוא בדרך כלל תקופה חמה למדי עבור רובנו, מה שאומר שעליך לשים לב במיוחד לגזרים שלך כדי לגרום להם לנבוט ולהתחיל טוב. תכנן להשקות קלות את ערוגת הזרע פעם או פעמיים ביום.
כשמזג ​​האוויר באמת מתחיל להתקרר בדצמבר, פשוט כסו את המיטה בקש.

תרד

תרד שנשתל בסתיו הוא צמח מדהים. מעט הגנה מפני הקור תעניק לך 6-8 חודשי קציר. שתילת תרד באוגוסט תעניק לך יבול שמתחיל באמצע אוקטובר. אם תכסו את המיטה, תוכלו להמשיך לקצור כמויות קטנות כל החורף. לאחר מכן, כשהאביב יגיע, הצמחים יחזרו ויציעו יבול טוב עד מאי.

התחל לשתול תרד 8 שבועות לפני הכפור הראשון שלך. בדיוק כמו חסה, אתה יכול להמשיך לשתול עד שבועיים לפני הכפור הראשון שלך. שתילה מאוחרת לא תיתן לך קציר בסתיו, אבל הם ינצחו לבציר מוקדם באביב.

מנגולד שוויצרי

מנגולד הוא עוד צמח עמיד מאוד. תתייחס לזה באותו אופן שהיית מתייחס לתרד. שתילות מוקדמות יעניקו לך יבול בסתיו ובחורף. שתילות מאוחרות יותר יעניקו לך קציר מוקדם באביב אם תגן על הצמחים מהקור. כל המנגולד השוויצרי שלך שתול בסתיו ינצח. צפו שגידולי הסתיו והחורף יהיו מורכבים בעיקר מעלים קטנים. באביב תקבלו בציר מוקדם מאוד של צמחי מנגולד שוויצריים גדולים ומסורתיים.

הסלק

שתילת סלק מוקדם תיתן לך יבול יציב בסוף הסתיו. שתילות עוקבות של סלק יניבו רק את העלים, אבל עדיין יתנו לך משהו שונה להוסיף לסלטי הסתיו שלך.

כדי שיהיה לך סלק לקצור, אתה צריך להתחיל לשתול 8 שבועות לפני הכפור הראשון שלך. כל דבר בערך 6 שבועות לפני הכפור יפיק רק שיאים טעימים.

לפת

בעבר ידוע רק כמספוא לחיות משק או כמזון איכרים. מגדלי צמחים באמת שיפרו את הטעם והמגוון של הלפת. חפשו זנים מזרחיים טעימים ועוד הרבה לפת שורשית קטנה.

בדיוק כמו סלק, תצטרך לשתול אותם מוקדם אם אתה רוצה לקצור שורשים. 8 שבועות לפני הכפור האחרון שלך יהיה מושלם. זריעה לאחר מכן תניב רק עלים.

אלא אם כן אתם גרים באזור עם חורפים מתונים למדי, אל תכננו לנצח סלק או לפת, הם פשוט לא קשים מספיק כדי לשרוד את החורף.

גידולים אחרים שתוכלו לשתול באוגוסט:

9 הגידולים שרשמתי למעלה הם מה שאני מחשיב כגידולי "העיקר" שלי לגן הסתיו והחורף שלי. ישנם מספר גידולים נוספים שניתן לשתול באוגוסט ולקטוף בסתיו ובחורף. הם כוללים את הדברים הבאים:

 • רָקֵטָה
 • עוֹלֶשׁ
 • חוּמעָה
 • הצנוניות
 • פטרוזיליה
 • האנדיב
 • שן הארי
 • כרישה
 • La Mâche (לא לשתול לפני ספטמבר)
 • הרדיקיו
 • לה מיזונה

איך לגדל חסה בחורף

10 טיפים לקומפוסטציה מוצלחת