9 ירקות שתוכלו להתחיל לגדל באפריל

למרות שעדיין די קריר בחוץ, זה לא אומר שאתה לא יכול להתחיל לשתול את הירקות האהובים עליך כדי להתכונן להפשרה האביבית.

מכיוון שיש לנו עונות גידול כה קצרות, חקלאים מקומיים רבים מתחילים את השתילים שלהם בתוך הבית לפני שהם משתילים ירקות לגינה לאחר שמזג האוויר מתחמם.

9 ירקות שתוכלו להתחיל לגדל באפריל: זרעו את הזרעים האלה עכשיו כדי שהירקות שלכם יבשילו בזמן השנה.

1) תירס

אמנם לא מומלץ להתחיל תירס בתוך הבית, אבל זה גם לא בלתי אפשרי. זרעי תירס יש להתחיל לא לפני 4 שבועות לפני מועד ההשתלה המתוכנן כדי שהשורשים לא ייפגעו. עם העונות הקצרות שלנו, לפעמים אנחנו צריכים להתפשר.

יש לזרוע זרעי תירס בעציצי כבול ולהניח בשקית ניילון אטומה במקום שטוף שמש. לאחר ארבעה עד שבעה ימים, שתילים צריכים להופיע. הוציאו את הצנצנת מהשקית ותנו לה לנוח במקום חמים ושטוף שמש בביתכם (בין 15 ל-21 מעלות). המשיכו להשקות ולדשן עד שתעבירו את הצמחים החוצה.

בעת השתלת תירס, שתלו את הגבעולים שלכם בקבוצות מול השורות כשהם מאביקים ברוח ותצורה זו תעזור לייצר יבול עשיר יותר. אם אתה רוצה לחכות לגידול התירס שלך בחוץ, שתול את הזרעים שלך שבועיים לאחר הכפור האחרון באביב.

2) ברוקולי

לא רק שברוקולי עמוס באשלגן, ויטמין C וסיבים, הוא טעים וקל לגידול. התחל את הזרעים שלך בתוך דלי זרעים והיה מוכן להעביר את השתילים שלך למיכל של לפחות 10 ליטר בנפח.

לאחר 3-4 שבועות של צמיחה, התחל להוציא את הצמחים שלך החוצה למשך שעה ביום כדי לעזור להם להתאקלם באקלים החיצוני, בדומה להנחת דג זהב במיכל חדש. תהליך זה צריך להתחיל כמה שבועות לפני הכפור הממוצע האחרון שלנו. בדוק את התאריכים של הכפור האחרון באזור שלך.

השתלו את צמחי הברוקולי שלכם לאדמה חיצונית שבועיים לאחר הכפור האחרון והמשיכו להשקות עד הקציר מאמצע עד סוף יוני.

3) סלק

עשיר בסיבים ואשלגן, ודל בקלוריות, סלק הוא אחד הירקות הטובים ביותר בסביבה. והכי חשוב, הם גם קלים להפליא לגידול!

יש לזרוע זרעי סלק בעומק של 2.5 ס"מ ולהפריד ביניהם עד שהם מגיעים לגובה של כשלושה ס"מ, ובזמן זה ירקות השורש צריכים להיות 7 ס"מ של מרווח ביניהם. ניתן לגדל סלק באותה קלות בבית כמו בחוץ. אם אתה מגדל סלק בעציץ, וודא שלצמח יש 30 ס"מ עמוק מתחתיו כדי לגדול; עם זאת, אתה תקצור אותם כשהם קצת יותר גדולים מכדורי גולף.

קצור את הסלק שלך בין 40 ל-80 יום של צמיחה לקבלת טעם אופטימלי. קוטר הסלק שלך צריך להיות בין 2.5 ל-7 ס"מ.

4) קייל / קייל

למרבה המזל באזורים מסוימים, קייל הוא אחד הגידולים המשגשגים במזג אוויר קר. ירק עלים לבבי זה מהווה תחליף או תוספת נהדרת לכל סלט וידוע כ"מזון-על", המספק יותר מ-100 אחוז מהצרכים היומי של ויטמין A ו-C במנה אחת בלבד.

כאשר מתכוננים לשתול קייל, הקפידו להשתמש בעציצים בגודל סטנדרטי כדי להבטיח פיזור אור אחיד על פני היבול שלכם לצמיחה סטנדרטית. תהליך השתילה די פשוט; לפזר את הזרעים על אדמת העציצים, להשקות ולכסות בשכבת אדמה נוספת. עדיף לגדל את הצמח תחת אור גידול במשך 14 שעות ביום.

התכונן להשתיל את יבול הקייל שלך לגינה החיצונית כ-4-6 שבועות לאחר הופעת השתילים וקצור את הצמח שלך כ-50 יום לאחר ההשתלה.

5) בצל ירוק

בצל הוא אחד הירקות הקלים ביותר לגידול, בבית או בחוץ. בצל ירוק דל בקלוריות ויש לו הרבה ויטמינים A ו-C לספק, כמו גם טעם נהדר.

גבעולים של בצל ירוק נקצרים, כך שהפקעות שלהם נשארות שלמות וללא הפרעות במשך מספר יבולים. כדי להתחיל לגדל בצל ירוק משלך, הניחו את שורש הירקות כלפי מטה וכשהגבעול הירוק עולה מעל האדמה.

לאחר שתילת בצל ירוק בעציץ בעומק 15 ס"מ, צריך רק זמן ומים. אתה תראה שהגבעול הירוק מתחיל לצמוח, פשוט חתוך את מה שאתה צריך ותמשיך להשקות. היזהר לא לחתוך את הגבעול נמוך מדי ביחס לנורה, אחרת אתה עלול להרוג את היבול.

6) אפונה

רבים מאיתנו גידלו אפונה לפרויקט כיתתי כילדים בעבר, אז זה לא אמור להיות כל כך קשה בפעם השנייה, נכון? אולם הפעם אנו הולכים מעבר לשלב הנביטה.

זרעו את האפונה בעומק של 2 ס"מ בעציץ בעומק של 7 עד 10 ס"מ מלא באדמת עציצים לחה. לצמיחה מוצלחת, שמור על האדמה לחה למשך הטיפוח הפנימי והקפד על שמירה על הצמח בין 12 ל-21 מעלות. לאחר שלצמח יש 3-4 עלים, ניתן להתחיל להקשיח אותו ולהתכונן להשתלה.

בעת ההשתלה, ודא שלאפונה תהיה תמיכה לטפס עליה לקבלת תשואה מקסימלית. האפונה שלך צריכה להיות מוכנה לקציר בין תחילת יוני לאמצע יוני.

7) פלפלים

פלפלים הם תוספת נפלאה לכל גינה ולכל סלט. למרות שאינם פופולריים כמו תפוזים עבור ויטמין C, פלפלים מלאים המון ויטמין C: 159% מהצריכה היומית שלך ליתר דיוק.

גידול פלפלים אינו קשה וניתן לעשות זאת בקלות על ידי גנן מתחיל. זרעו את הזרעים שלכם בתוך הבית כשמונה עד 10 שבועות לפני תאריך הכפור הסופי. יש לשתול זרעים בשלושה בעציץ, ולהוציא את הצמח החלש ביותר. אפשרו לשני האחרים לגדול יחד. הקשיח את צמחי הפלפל שלך במשך 10 ימים לפני השתלתם.

המשך להשקות את הצמחים שלך לאחר ההשתלה וחפש לקצור את הפלפלים הראשונים שלך לקראת סוף ספטמבר. לוקח להם זמן סוף סוף לשאת פרי אבל זה שווה לחכות.

8) תרד

תרד הוא לעתים קרובות סיוט לילדים, אבל רבים מאיתנו מעריכים את הטעם הטעים הזה של ירקות כמבוגרים. מנת תרד תספק לך יותר ממחצית מצריכת ויטמין A היומית שלך.

תרד קטלינה הוא בדרך כלל הזן הקל ביותר לגידול בתוך הבית. התחל עם עציץ בעומק 15-20 ס"מ וזרע את הזרעים שלך בעומק 1 ס"מ בלבד. אם אתה מתחיל עם דלי זרעים, המתן להשתלה בעציץ גדול יותר עד שייווצרו שלושה עלים אמיתיים.

השתלו תרד בחוץ שבועיים לאחר הכפור האחרון והמשיכו להשקות. צמח תרד מן המניין יגדל לאורך כל הקיץ ועד תחילת הסתיו לקציר.

9) עגבניות

אה, פרי העגבניות הטעים. בשל עם ויטמין A ו-C, ופשוט טעים בדרך כלל. עגבניות מגיעות בזנים רבים, אך באופן כללי יש להתחיל אותן בתוך הבית כ-6 שבועות לפני הכפור האחרון.

מניחים שניים או שלושה זרעים בכל כוס התחלה של זרעים. יש לכסות את הזרעים ב-0.5 ס"מ בלבד של אדמה לחה. ברגע שהזרעים שלך מתחילים לנבוט, הסר את הצמח החלש ביותר.

תצטרך להשתיל את הצמחים שלך פעמיים, פעם אחת בתוך הבית לתוך מיכל גדול יותר (אם התחלת מדלי זרעים), ואז להתקשות ולהשתל בחוץ. כאשר נטועים בחוץ, צמחי העגבניות שלך יצטרכו הימורים כדי לגדול ולתמוך בהם. אתה יכול לקטוף את העגבניות שלך בערך 8 שבועות.

ואת? אילו ירקות אתה מגדל באפריל?

איך לגדל תרד ניו זילנדי (תרד ניו זילנדי)

13 ירקות קלים לזריעה ישירות בחוץ בגינה שלך